Pazar , 21 Nisan 2019
Anasayfa / Kombi / Radyatör Peteklerin Havası Nasıl Alınır

Radyatör Peteklerin Havası Nasıl Alınır

Radyatörün Nasıl Havası Alınır

Radyatör Peteklerin Havası Nasıl Alınır Merkezi kaloriferiniz gerektiği kadar iyi performans göstermiyorsa, radyatörünüzün kanamasının başlatmak için iyi bir yer olduğunu göreceksiniz; Hatta sorun tam olarak çözebilir. Her iki durumda da, düzenli kanama, evinizi sıcak tutmak ve ailenizi rahat tutmak için iyi bir alışkanlıktır.

Oldukça teknik bir terim gibi gelebilir, ancak bunun ne kadar kolay olduğunu şaşıracaksınız. 247 Ev Kurtarma’ndan, insanların ısınmalarının düzgün çalışmadığı konusunda endişelerle görüştüklerini ve birçok kişinin bu basit adımın ısıtma sorununu çözdüğü zaman bir radyatörün nasıl havalandırılacağını bilmediğini belirtti.

Radyatörün Havasını Alma

Radyatör Peteklerin Havası Nasıl Alınır Başlamadan önce, sıcak suyunuzu ve merkezi ısıtmanızı kapatın ve merkezi ısıtma sistemi tamamen soğuk olana kadar bekleyin. Ardından, radyatörün altına kuru bir bez veya iki tane yerleştirin – aksi takdirde, çıkmakta olan su ile halıya veya zemine zarar verebileceğinden önemlidir. 

Suyu Boşaltmaya başlatın

Sonraki bölüm için, bir radyatör boşaltma anahtarına ihtiyacınız olacak. Bunlar herhangi bir DIY dükkânından satın alınabilir ve fazla masrafa gerek yoktur. Radyatörün üst kısmında, yan tarafta veya arkada bulunması gereken kare boşaltma vidasını arayın. Kanal anahtarını takın ve yavaşça vidayı tamamen çıkarmak istemediğiniz halde saat yönünün tersine iki turdan fazla çevirin.

Radyatörü Nasıl Havayı Alırım

Bir radyatörün nasıl havalandırılacağını bilmek ister misiniz? Basit ipuçlarımıza uyun ve radyatörleriniz kısa süre içinde kusursuzca çalışacaktır!

Tıslama sesi duyacaksınız ve bu normaldir. Tıslama durana kadar bekleyin ve boşaltma vidasından çıkan az miktarda su görmeye başlayacaksınız, bu noktada boşaltma vidasını tekrar sıkın (ancak aşırı sıkmamaya dikkat edin). İşlemi evinizdeki tüm radyatörler için tekrarlayın.

Su Basıncı kontrol et

Bir kombi kazana sahipseniz, tüm radyatörleri bloke ettikten sonra kazanın önündeki basınç ölçeğini kontrol etmeniz önemlidir – çünkü sistemden su çıkarıldı – kazana su eklemeniz gerekebilir . Kazanınızın kullanıcı el kitabı size bunun nasıl yapılacağı konusunda talimat verecektir.

Bunu yaptıktan sonra, ısınmayı tekrar yerine getirebilir ve radyatörlerin daha iyi performans gösterdiğini fark etmelisiniz.

Hakkında Uzman

Göz Atabilirsiniz

BAYMAK BAXİ Merkezi Arıza Kodları

BAYMAK BAXİ Merkezi Arıza Kodları

BAYMAK BAXİ Merkezi Arıza Kodları ; BAYMAK BAXİ Merkezi Arıza Kodları ve açıklamalarını hazırladığımız makalemizde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi