Anasayfa / Kombi / Kombi Su Basma Doldurma Nasıl Yapılır ?

Kombi Su Basma Doldurma Nasıl Yapılır ?

Kombiye Su Basma Nasıl Yapılır

Kombi Su Doldurma Nasıl Yapılır kombi kaloriferimiz çalışmıyorsa su basıncının düşmesine neden olabilir. Kazan önündeki su basınç göstergesi, atmosfer basıncının bir ile iki çubuğu arasında okunmalıdır. Eğer bir değerin altında ise, kazan basıncı çok düşüktür.

Sisteminizi toparlamak ve basıncı arttırmak için doldurma halkasını bulmanız gerekecek. Bu genellikle her ucunda küçük bir vana olan gümüş / gri renkli, esnek bir vanadır ve kombinizin  altında veya yakınında bulacaksınız.

kombi merkezi ısıtma sisteminde değişiklikler yaparken kombi yeterli basınç olmadığından kapanabilir. Bazı modellerde, kazanın önüne basınç düştüğünü veya yüksekliğini bildiren bir basınç göstergesi bulunur. Gösterge 1’in altındayken sistem kapanabilir veya ısıtmanın normalde olduğu gibi önceden oluşmadığını fark edebilirsiniz.

Bazı kazanlar dahili dolum halkasına sahiptir ve bazı kazanlar harici bir dolum hortumuna sahiptir. Her iki yeniden doldurma yöntemi için önce kapağı kapatın ZORUNLU DEĞİL.

Kombiye Nasıl Su Basılır ?

1. Cihazınız kazan içine monte edilmiş bir iç dolum döngüsü içeriyorsa, alttaki tepsiyi çıkarmalısınız. Burada tepsiye doldurma anahtarını bulacaksınız.

2. Anahtarı tepsiden çıkarın ve anahtarı takmanız gereken manifoldun yerini bulunuz. Bu dolum manifoldu aslında soğuk şebeke bağlantısından kazana ve merkezi ısıtma dönüşünüze bağlıdır.

3. Ardından yapmanız gereken, anahtarı açık asma kilit konumuna bakan anahtardaki anahtardaki anahtardır. Daha sonra kilitli asma kilidi konumuna çevirin. 

4. Ardından, anahtarın saat yönünün tersine yerleştirildiği yere yakın plastik somunu çevirmeye başlayacaksınız. Kazanı dolduran suyu duymaya başlamalısınız.

5. Bunu yaptıktan sonra, basınç ölçeğine konsantre olmanız gerekir; dolduğunu göre bilmelisin. İstenilen 1.5’e kadar yeşil bölgede kaldıktan sonra, su durmasını gerçekten duyuncaya kadar ansızın açtığınız somunu sıkmaya başlayacaksınız.

6. Anahtarı çıkarmadan önce anahtarı açık asma kilidi konumuna geri getirin. Manifoldu atmak için az miktarda su bekleyebilirsiniz. Sonra anahtarı çıkarın.

7. Delikten dışarı atmaya devam eden su bulursanız, somun yeterince sıkıştırılmadığı için bu olur.

8. Kazanı ikinci çubuğa doldurduğunuzu düşünüyorsanız endişelenmeyin. Basitçe radyatörünüzü dolaşıp atın. Bu işlemi tekrarlamak zorunda kalabilirsiniz.

Peteklere Su Nasıl Doldurulur

Kazanınız harici bir dolum hortumuna veya bazen dolum halkasına sahipse, ilgili talimatları izlemeniz gerekir. Herhangi bir sisteme basınç uygulamadan önce mutlaka kazanı mutlaka kapatın.

1. Öncelikle dolum hortumunu bulmanız ve borunun her iki ucuna (şebeke soğuk suyu ile kazan borusuna) bağlı olup olmadığına bakmanız gerekir. Hortumun her iki ucunun da valflere düzgün olarak takıldığından emin olun. Hortum kazanın yakınında bulunmalı ve çoğu durumda mutfak lavabosunun altındadır.

2. Montajcı, dolum hortumunu nasıl monte etmeyi seçtiğine bağlı olarak, her iki ucunda bir vana veya sadece bir uçta bir vana olabilir.

3. Daha sonra, şebeke suyumuzdan ısıtma sistemimize suyun doldurulması için vana (lar) ı açmamız gerekir. Kazana su girişi duyacaksınız. Bu, sistemin dolduğunu söyler.

4. Sistemin doldurulmasına, kazanın önündeki gösterge kadar yeşil bölgede gerekli olana kadar devam edin.

5. Daha sonra yapmanız gereken şey valf (lar) ı izole etmektir. Bu, merkezi ısıtma sistemine daha fazla su girmesini önler. Ne yapmak istemiyorsan, iğne devam edecektir.

6. Ardından doldurma halkasını borudan çıkarmalısınız. Bir miktar suyun döngüden çıkmasını bekleyin, ancak su çıkmaya devam ederse, daha sonra valfi sıkmanız gerekecektir. Basınç ölçerdeki yeşil alanı aşarsanız, evinizdeki radyatörleri basitçe tahliye edebilir ve basınç düşecektir.

 

Hakkında Uzman

Göz Atabilirsiniz

BAYMAK BAXİ Merkezi Arıza Kodları

BAYMAK BAXİ Merkezi Arıza Kodları

BAYMAK BAXİ Merkezi Arıza Kodları ; BAYMAK BAXİ Merkezi Arıza Kodları ve açıklamalarını hazırladığımız makalemizde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi