Anasayfa / Kombi / Kombi Isıtma Yapmıyor Çözüm Ve Öneriler

Kombi Isıtma Yapmıyor Çözüm Ve Öneriler

Kombi Isıtma Yapmıyor

Kombi çalışıyor ama  sıcak su yok

Çalışan bir gaz kazanını varsa, ancak sıcak su yokken neyin yanlış olduğunu bulmak bir zorluk olabilir. Biraz zaman ve sabırla, sorunu kendiniz çözebilirsiniz. Kombi onarımını gerçekleştirmek için nitelikli olmadığınız bir kaza yaparak kendinizi tehlikeye atmayın iyi bir kural olarak, eğer bir gaz kazanı örtüsünü çıkarmanız gerekiyorsa, Gas Safe Registered olmalısınız.

Düşük Su debileri

Düşük akış oranları, özellikle soğuk havalarda sık görülen bir sorundur ve sıcak suyunuzun çalışmadığını düşünmenize neden olabilir. Kazan hala çalışıyor olacak; Bununla birlikte, ısı eşanjörlerine su akışı azalmış olacaktır. Bunun bir problem olup olmadığını öğrenmek için, sıcak su musluğunu bir damlama suyuyla çalıştırın. Sıcak mı, sıcak mı? (Parmaklarınızı yakmamaya özen gösterin!) Düşük debide derhal onarım yapılmasına gerek yoktur – sadece havanın ısınmasını bekleyin ve suyunuzu normalden daha düşük bir oranda çalıştırın.

Kombi Isıtma Yapmıyor Çözüm Ve Öneriler

basit kombi problemleri için hızlı düzeltmeler

Kombiye dikkatli bakmalısın Evde sıcak su yoksa, kazanın elektrik kaynağının çalışıp çalışmadığını kontrol edin – panel ışıklarımız, zamanlayıcı ve diğer elektronik bileşenlerin izin doğru çalıştığından emin olun. Basınç göstergesine bir göz atın – bu yaklaşık bir bar olmalıdır. Bizim takip kazanları repressurising tavsiyelerde Kazanın basınçlı yanlışsa. Kazanı kapatmadan pompayı hissedebiliyorsanız yapın. İçinden geçen suyu hissede bilmelisin. Gaz Güvenli kayıt olmadıkça, pompaya bakmak için kazan kapağını çıkarmayın! Pompa kırılırsa, kazanın arıza kapağında bir iddiada bulunun.

Zamanlayıcıyı kontrol et

Bazen, zamanlayıcı yanlış olduğu için kazanlar düzgün çalışmayı durdurur veya suyun ısınması beklenir. Belki saatler ileri ya da geriye doğru ilerledi ya da belki zamanlayıcıyı sıfırlayan bir elektrik kesintisi oldu. Saatinizi doğru zamana göre ayarlayın.

sıcak su kazanı Sıcak su yok mu? Sorun değil, teşhisimizi takip ederek sorunu çözmek
Termostatı kontrol et Açıkça görülebilir, ancak birçok kez sıcak su musluğundan soğuk su çıkmasının nedeni, sıcak su termostatının kapatılması veya kapatılmasıdır. Bir süre evden ayrılırken ya da enerji verimliliği nedenleriyle bunu yapmış olabilirsiniz. Su sıcaklık termostatının yeterince yüksek olup olmadığını kontrol edin.

Pilot ışığını kontrol et

Pilot ışığına bir göz atın – net bir mavi renk olmalı ve sarı veya turuncu görünmemelidir. Mavi değilse, pilot ışığınız sarı veya patladığı takdirde ne yapmanız gerektiğine dair tavsiyemizi okuyun, pilot ışıkları çalışmaz ise ne yapacağımızla ilgili yönergelerimizi okuyun . Her şeyi tam hazırla Radyatörünüzü ve sıcak suyun sıcaklığını en üste kaldırın. Şofbeninizi harekete geçirmek için bu yeterli olabilir.

Donmuş boruları kontrol et

Soğuk havalarda, kondens borusu donabilir, bu da kazanın düzgün çalışmasını önleyecektir. Dondurulmuş borulardaki tavsiyemiz daha fazla bilgi sağlar.

Besleme ve genleşme tankını kontrol edin

Açık renkli kazanlar varsa – küçük siyah tankları ile tanımlanabilen ve genellikle tavan arasına yerleştirilmiş  o zaman küresel valfın şamandıranın sıkışmadığında emin olun. Sıkışırsa, sisteminizdeki su dolaştırılamaz. Güvenli ve kolay bir şekilde yapabiliyorsanız, su seviyesinin düşük veya yavaş olup olmadığını görmek için sarnıçlara bir göz atın, kolu hafifçe hareket ettirerek top şamandıra valfini boşaltın.

Kapatın ve açın

Eğer hepsi başarısız olursa, kazanınızdaki elektrik kaynağını kapatın, bir veya iki dakika bekleyin ve sonra tekrar açın. Bu, cihazı sıfırlanmalıdır. Saatinizi, zamanlayıcıyı, termostatı ve diğer kontrolleri sıfırlamamız gerekebilir.

Servis çağır

Şansınız hala varsa, o zaman bir mühendis çağırın. Yetkili ve nitelikli bir tescilli mühendis, sorunun ne olduğunu tam olarak öğrenmeli ve sıcak suyunuzu tekrar çalıştırmalıdır.

Hakkında Uzman

Göz Atabilirsiniz

BAYMAK BAXİ Merkezi Arıza Kodları

BAYMAK BAXİ Merkezi Arıza Kodları

BAYMAK BAXİ Merkezi Arıza Kodları ; BAYMAK BAXİ Merkezi Arıza Kodları ve açıklamalarını hazırladığımız makalemizde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi