Pazar , 21 Nisan 2019
Anasayfa / Kombi / Kazan Basıncı Nasıl Düşürülür
Kazan Basıncı Nasıl Düşürülür

Kazan Basıncı Nasıl Düşürülür

Kazan Basıncı Nasıl Düşürülür , Kombi basıncı yükseldiğinde yani 2,5 – 3 barı geçtiğinde kombi yüksek basınçtan zarar görebilir. Kombilerde yüksek basınç halinde emniyet ventili açılarak kombideki suyu tahliye etmek durumunda kalır. Kombilerde yüksek basınç problemlerinde her zaman cihaza müdahale etmeden servis yardımı almak gerekir. Fakat kombide basınç yükselme problemi yok sadece olması gerekenden fazla su basıldı ise bu durumda ne yapmak gerekir?

Kazan basıncım çok yüksek

Kazan basıncı çok mu yüksek? Kazan hala çalışıyorsa, muhtemelen kendiniz için çok fazla endişelenmemelisiniz – cihazda herhangi bir yanlışlık olmayabilir ve ter atmadan önerilen kazan seviyesine kadar kazan suyu basıncını düşürebilirsiniz.

Kazan basıncım neden yüksek

Kazan Basıncı Nasıl DüşürülürÇoğu kez bir kazan basıncının yaklaşık bir bar civarında olmasını isteriz, ancak bu sadece merkezi ısıtma sisteminin kapalı olması ve herhangi bir sıcak su akışı olmaması demektir. Kazanınız su ısıtmaya başladığında su genişler buharın sudan nasıl daha fazla yer kapladığını düşünün), bu da basınç göstergesinin yükselmesine neden olur. Kazanlar, bu hızlı sıçramaları basınç altında tutmak için iyi hazırlanmışlardır, çünkü içerdikleri basınç tahliye valflerine sahiptirler. Bu nedenle, merkezi ısıtma ve sıcak suyu kullanıyorsanız, basınç ölçme iğnesi kırmızı alanı gösteriyor veya güvenli sınırların çok ötesine bakıyor olsa bile endişelenmeniz gerekmiyor. Isıtma ve suyu kapattığınızda, kazan basınç göstergesi birkaç dakika içinde güvenli bir seviyeye düşmelidir.

Kazan basıncınızı düşürmek için nasıl

Son zamanlarda kazanı tekrar basınçlandırdıysanız, suyunu kazanın açık tarafına pompalamak için yanlışlıkla valf veya dolum döngüsünden ayrılmış olabilirsiniz. Son zamanlarda kazanınızın basıncını yükseltmediyseniz bile, yanlışlıkla bu valf çalmış olabilirsiniz veya gevşemiş olabilir. Bu valfin sıkıca kapatılmış olduğunu kontrol edin.

Radyatörlerinizi havaya uçurdunuz . Bu, merkezi ısıtma sisteminizdeki basıncı düşürür ve bu nedenle kazanınızdaki basıncı düşürür. Radyatörü, basınç göstergesi güvenli seviyelere geri dönene kadar tüm havayı dışarı attıktan sonra kanı sızdırmaya devam edin.

Basıncı Azaltmak İçin Kanalizasyon Radyatörü

Kazan basıncınızı düşüremiyorsanız, genleşme kabını tekrar basınçlandırmanız gerekebilir veya doldurma halkası ile ilgili bir arıza olabilir. Bunun için sizin için bir kayıtlı mühendis bulmanız gerekecek. kazanlar Basınç tahliye valfleri ihtiva Ancak, çok fazla kaygı duymanıza gerek yok – Kazan herhangi sesler çıkararak ve düzgün çalışıyor gibi görünüyor değilse, o zaman zaman varlık için güvenli ve basınç tahliye edecek valf kazanın fazla bastırılmasını önleyecektir.

Hakkında Uzman

Göz Atabilirsiniz

BAYMAK BAXİ Merkezi Arıza Kodları

BAYMAK BAXİ Merkezi Arıza Kodları

BAYMAK BAXİ Merkezi Arıza Kodları ; BAYMAK BAXİ Merkezi Arıza Kodları ve açıklamalarını hazırladığımız makalemizde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi