Pazar , 21 Nisan 2019
Anasayfa / Kombi / BUDERUS Kombi Kazan Arıza Kodları Ve Açıklamaları

BUDERUS Kombi Kazan Arıza Kodları Ve Açıklamaları

BUDERUS Hata Kodları

Buderus kazanı E1 Hata  kodu

Baca Sürücü Yok.

Buderus kazanı E2 Hata kodu

Aşırı ısınma.

Buderus kazanı E3 Hata kodu

alev oluşmaz.

Buderus kazanı E4 Hata kodu

İstenilen sıcaklığa geldi.

Buderus kazanı E5 Hata kodu

İçilebilir Su 85 derece.

Buderus kazanı E6 Hata kodu

Alev oluşmadı (İyonlaşma Hatası).

Buderus kazanı E7 Hata kodu

Bacanın tıkanması var.

Buderus kazanı E8 Hata kodu

sigorta arızası.

Buderus kazanı E9 Hata kodu

Kart arızası.

Buderus kazanı E0 Hata kodu

Gerilim çok düşük.

Emniyetle İlgili Bilgiler Gaz kokusu alındığında patlama tehlikesi vardır.

▶ Gaz vanasını kapatın.
▶ Pencere ve kapıları açın.
▶ Herhangi bir elektrik anahtarına basmayın, herhangi bir elektrik fişini çekmeyin, telefonu kullanmayın veya kapı zilini çalmayın.
▶ Açık alevleri söndürün. Sigara içmeyin. Kibrit, çakmak vs. kullanmayın!
▶ Evin dışından bina sakinlerini ikaz edin, fakat kapı zillerine basmayın. Gaz dağıtım kurumuna veya yetkili tesisat firmasına telefon edin.

▶ Gaz kaçağının sesle duyulur şekilde olması halinde derhal binayı terk edin. Üçünü şahısların girmesine engel olun. Binanın dışından polise ve itfaiyeye haber verin. Atık Gaz Kokusu Alınması Halinde Tehlike Vardır
▶ Cihazı kapatın.
▶ Pencere ve kapıları açın.

▶ Yetkili servise ve yerel gaz dağıtım firmasına haber verin. Yanma havasını mahalden alan cihazlarda: Yanma havası girişi yeterli olmadığında atık gazlar nedeniyle zehirlenme tehlikesi vardır.
▶ Yanma havası girişinin sürekliliğini sağlayın.
▶ Kapılarda, pencerelerde ve duvarlarda bulunan havalandırma ve hava tahliye deliklerinin önlerini kapatmayın veya kesitlerini daraltmayın.

▶ Sonradan takılan cihazlar, örneğin atık hava vantilatörleri, mutfak davlumbazları ve dış ortama atık hava tahliyesi olan klima cihazları, olduğunda da yeterli yanma hava girişi olmasını sağlayın.
▶ Yanma havası girişi yetersiz olduğunda cihazı işletmeye almayın. Kullanıcı hatalarından kaynaklanan hasarlar
Kullanım hataları, yaralanmalara ve/veya maddi hasarlara neden olabilir.
▶ Çocukların bu cihazı denetimsiz olarak kullanmamaları veya oynamamaları için gerekli önlemler alınmalıdır.
▶ Cihaza, sadece talimatlara uygun olarak kullanabilecek kişilerin erişebilmesini sağlayın. Yanıcı Gazların Patlama Tehlikesi Vardır

▶ İçinden gaz geçen cihaz parçaları üzerindeki çalışmalar sadece yetkili servis tarafından yapılmalıdır. Yerleşim ve Tadilat
▶ Cihazın yerleşimi ve tadilat işleri sadece yetkili bir bayi tarafından yapılmalıdır. İçinden atık gaz geçen parçaları kesinlikle değiştirmeyin.
▶ Emniyet ventillerinin tahliyesini kesinlikle kapatmayın. Isıtma işlemi sırasında sıcak su boylerinin emniyet ventilinden bir miktar su akabilir. Patlayıcı ve kolay tutuşabilir malzemeler nedeniyle tehlike söz konusudur.

▶ Kolay tutuşabilen materyalleri (kağıt, tiner, boya, v.s) cihazın yakınında kullanmayın ve depolamayın. Yanma Havası / Oda Havası Korozyonu önlemek için yanma havası/oda havası agresif maddeler ihtiva etmemelidir (örn. klor ve flor bileşenleri ihtiva eden halojenik hidrokarbonlar). Bunlar, solventlerin, boyaların, yapıştırıcıların, itici gazların ve evde kullanılan temizlik maddeleri gibi maddelerin bileşiminde bulunabilir.

Cihazla ilgili Bilgiler

BUDERUS Kombi Arıza Kodları , Isıtma tesisatının güvenli, ekonomik ve çevreci bir şekilde kullanılması için emniyetle ilgili bilgileri ve kullanma kılavuzunu dikkate almanızı öneririz. Bu kılavuz, ısıtma tesisatının işletmecisine cihazın kullanımına ve kumanda edilmesine yönelik genel bir bakış sunar.

CE Uygunluk Beyanı

BUDERUS Kombi Arıza Kodları , Bu ürünün yapısı ve işletimi AB Direktifleri ile üye ülkelerin ek taleplerine uygundur. Uyumluluğu CE işareti ile ispatlanmıştır. Ürünün uygunluk beyanına internetten adresinden ulaşılabilir veya uygunluk beyanı, yetkili Buderus bayisinden talep edilebilir.

Amacına Uygun Kullanım

Logamax plus GB162-65/80/100 cihazları, ısıtma tesisatı suyunu ısıtmak ve sıcak kullanım suyu hazırlamak, müstakil evlerde veya apartmanlarda kullanım için öngörülmüştür. Bunun dışındaki kullanımlar amacına uygun olmayan kullanım olarak kabul edilmektedir. Cihaz, bir kumanda paneli, örneğin RC35, Logamatic 4121 veya bir on/off termostat (24 V) ile kullanılabilir (aksesuar) BUDERUS Kombi Arıza Kodları

Hakkında Uzman

Göz Atabilirsiniz

BAYMAK BAXİ Merkezi Arıza Kodları

BAYMAK BAXİ Merkezi Arıza Kodları

BAYMAK BAXİ Merkezi Arıza Kodları ; BAYMAK BAXİ Merkezi Arıza Kodları ve açıklamalarını hazırladığımız makalemizde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi