Anasayfa / Klima / Soğuk Havalarda Klima Sıcak Kullanımı
Soğuk Havalarda Klima Sıcak Kullanımı

Soğuk Havalarda Klima Sıcak Kullanımı

Soğuk Hava Sıcaklıklarında Klima Kullanımı

Soğuk Havalarda Klima Sıcak Kullanımı

Soğuk Havalarda Klima Sıcak Kullanımı , Oda klimanızı etkin bir şekilde kullanmak için, dış hava sıcaklığı 50 Fahrenhayt’ın altındayken kullanmayın. Ünitenin bu sıcaklıklarda kullanılması ünitenin soğutma kapasitesini sınırlar ve kapalı bobinin bozulmasına neden olabilir.

Bazı durumlarda, dış hava sıcaklıkları çok düşük olduğunda kompresör hiç açılmayacaktır. Ünite dış ortam sıcaklıkları 32 Fahrenhayt’ın altındayken çalıştırılırsa buz oluşabilir, bu da fan motorunun kilitlenmesine neden olabilir.

Aşırı yüksek sıcaklıklarda bir oda kliması, iç hava sıcaklıklarını yaklaşık 15-20 derece arttıracaktır.

Yaz soğuk, kış mevsiminde sıcak ayarı

Biliyorsunuz ki klimaları genel olarak soğutma işlevi görmeleri için alarak kullanırız ama bunun yanında diğer özellikleri de olduğunu unutmamanız gerekir. Mesela bulunduğunuz ortamdaki hava sıcaklığı sürekli değişkenlik gösteriyor ise iklimi;gündüzleri aşırı sıcak geceleri ise aşırı soğuk) klimadan bir kaç basit ayar ile bunun üstesinden gelebilirsiniz.

COOL -HEAT

Soğutma veya ısıtma modun da kullanırken set ettiğiniz ısı derecesine ulaşınca ortam ısısı;

Klasik on-off klimalar soğutmada dış ünite durur,iç ünite üflemeye devam eder.Isıtmada ise dış ünite durur,iç fan ya durur yada çok düşük devirde döner.

İnverterde ise istenilen ısı ya yaklaştıkça kompresör yavaşlaş ve kapasiteyi min. kadar düşürür.
DRY
Nem alma modudur.Özellikle çok nemli bölgelerde soğutma işlemine başlamadan önce çalıştımakta fayda vardır.Ortamdaki nemi daha hızlı alır.Bazende geçiş mvsiminde arada sırada kullanılabilir.

AUTO

Oto mod Cool,Heat veya Dry modu kendi seçer.Genel olarak ortam ısısı 21 derecenin altında ise 24 de kadar Heat,26 nın üzerinde ise Cool,ikisi arasında ise Dry çalışır.Çok kullanan yoktur.Bence bizim coğrafyada gerekte yok.

Auto Fan

Fan hızı genelde Hı-med-Low yani Hızlı-Orta-Düşük 3 adettir.Ya siz manuel ayarlarsınız yada Auto fana alırsanız set ttiğiniz ısı dercesine göre hızı makine otomatik değiştirir.

Hakkında Uzman

Göz Atabilirsiniz

Trane klima Arıza Kodları Çözümleri

Trane Klima Arıza Giderme   Servis talebinde bulunmadan önce aşağıdaki kontrolleri yapın. SEMPTOM ÇARE Ünite …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi