Pazar , 21 Nisan 2019
Anasayfa / Klima / Klima Ünitesi Donmasına Neden Olan Sebep Nedir ?
Klima Ünitesi Donmasına Neden Olan Sebep Nedir

Klima Ünitesi Donmasına Neden Olan Sebep Nedir ?

Klima ünitenizin donmasına neden olan sebep nedir?

Klima Ünitesi Donmasına Neden Olan Sebep Nedir ? Klima, sıcak havayı soğutma bobininin üzerinde hareket ettirerek çalışır (buharlaştırıcı bobin olarak da bilinir). Bu işlem, toplayıcı tepsisinde biriken havadaki nemi giderir. Bu süreç aynı zamanda yaz aylarında eviniz için rahat bir ortam sağlamak için de önemlidir.

Hava buharlaştırıcı bobinlerin üzerinde çok yavaş ilerliyorsa veya sisteminizdeki soğutucu akışkan düşükse, bobin donma ve buzlanma riski taşırsınız. Dondurulmuş bir ünite evinizi serinletemeyecektir.

Dondurulmuş bir ünite düşük soğutucu akışkanlığından veya kirli filtreden veya bobinlerden kaynaklanabilir. Yıllık bakım programını planlayarak ve hava filtrenizi düzenli olarak değiştirerek veya temizleyerek bu problemlerden kaçınmaya yardımcı olabilirsiniz. Bakım kontrolünde teknisyen kirli bobinleri temizleyecek ve filtrenizi değiştirerek veya temizleyerek sisteminizde hava akışı sağlanacaktır. Soğutucu akışkanınız düşükse, bu bir sızıntı olduğunun bir göstergesi olabilir. Doğru soğutucu seviyeleri ve sızıntıları kontrol etmek için profesyonel bir teknisyene başvurun.

Hakkında Uzman

Göz Atabilirsiniz

Trane klima Arıza Kodları Çözümleri

Trane Klima Arıza Giderme   Servis talebinde bulunmadan önce aşağıdaki kontrolleri yapın. SEMPTOM ÇARE Ünite …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi