Pazar , 21 Nisan 2019
Anasayfa / Klima / Klima Montajı Nasıl Yapılır ?

Klima Montajı Nasıl Yapılır ?

Klima Montajı Nasıl Yapılır ? dikkat çekilmezse bölünmüş AC’yi takmak zor bir iş olabilir. Kötü monte edilmiş bir split AC, sadece düşük verime sahip değildir ve daha fazla enerji tüketir, aynı zamanda daha sık bakım döngüsü de gerektirecektir.

Doğru kurulum alanını seçme

Split AC, iç ünite ve dış üniteyi birlikte barındırabilecek güçlü bir duvara monte edilmelidir. Dış ünite aynı duvara monte edilmese bile, güçlü bir duvar, duvara girilen titreşimlerin olmamasını sağlayacaktır. Ayrıca, iç ünitenin AC biriminin 15 cm üstünde ve yan tarafında bir mesafe olduğundan emin olun. Yükseklik, ideal olarak, yerden 7 feet yüksekte olmalıdır.

Montaj plakasını ve delik deliğini sabitleyin

Split-ac-menteşe tabanı

Şimdi, montaj plakasını iç üniteyi monte etmek istediğiniz duvara tutun. Plakanın yatay olduğundan emin olun. Eğer ruh seviyeniz / kabarcık seviyeniz yoksa, aynı ölçüm bandını kullanın. Yatay bir pozisyon elde ettikten sonra, bağlantı elemanları için sondajın yapılacağı noktaları işaretlemek için kalem kullanın.

Şimdi işaretlere delik açın ve plastik çapaları takın. Montaj plakasını tutun ve vidaları sıkın. Son olarak, borular için uygun bir konumda yaklaşık 7-8 cm’lik bir delik delin ve telin açık split AC ünitesine çıkmasını sağlayın.

Kapalı AC birimini takma

Split-ac-montaj

Şimdi bölme AC’nin ön kapağını çıkarın ve montaj plakasına doğru kaldırın. Duvarda açılan çıkış deliğinden iki bakır boruya, drenaj borusuna ve telden gönderin. Bakır borulardaki eğilmelerin, iyi soğutma performansı sağlamak için düz olduğundan emin olun. Tercihen, dörtlüü de elektrikli bantla birbirine bağlayın. Şimdi AC ünitesini montaj plakasına dikkatle monte edin. Ayrıca, ön kapağı AC’ye takın. Şimdi dışarıdaki birime geçelim.

Doğru kurulum yerini seçme

En iyi performansı sağlamak için dış ünite arasında en az 30-35 cm’lik bir mesafe olmalıdır. Ayrıca, doğrudan güneş ışığına veya tozlu bir yere basmayın.

Parantezlerin sabitlenmesi

klima braketi

Sağ montaj alanını seçtikten sonra, parantez için delik açarak başlayın. Yatay olarak hizalandığından emin olun. Bağlantı parçasını, sevk edilen bağlantı elemanları yardımıyla sabitleyin.

Dış ünitenin montajı

Split-ac-açık-ünite monte

Şimdi bölünmüş AC’nin dış üniteyi kaldırın ve aynı anda brakete yerleştirin ve braketin ve AC ünitesinin vida delikleri aynı olduğunda dikkat edin. AC ünitesini braketle sıkıca tutun.

Kabloların bağlanması

split ac dış mekan bağlantısı

Elektrik bağlantı noktalarının üzerindeki kapağı açın. AC ünitesinin bağlantı şemasına göre, güç kablosunu dış üniteye bağlayın. Hasar görmemesi için imalatçının önerdiği gibi kabloları bağlamak gereklidir.

Bakır boru bağlantısı

bakır boruları bağlama

Bakır boruları bağlamadan önce bakır boruları temizlemek için vakum pompasını kullanın. Şimdi, parlama somunları yardımıyla bakır boruları karşılık gelen boru bağlantı noktasına bağlayın.

Fişek somunlarının sıkıca kapalı olduğundan emin olun. Şimdi her iki gaz vanasını da açın.

Bitti! Split klima kurma ile ilgili her türlü sorunuz için lütfen aşağıdaki bölümde yorum yapın.

Hakkında Uzman

Göz Atabilirsiniz

Sharp Klima Arızaları Soru Ve Cevapları

Sharp Klima Arıza Ve Sorunları Sharp Klima Arızaları Soru Ve Cevapları Sharp AF-S60FX klima sorunlarını …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi