Anasayfa / Klima / Klima Cihazlarının Verimi Nasıl Ölçülür
Klima Cihazlarının Verimi Nasıl Ölçülür
Air conditioner system isolated on white.

Klima Cihazlarının Verimi Nasıl Ölçülür

Klima Cihazlarının Verimi Nasıl Ölçülür , Bir klima, fırın veya ısı pompası satın alırken, daima verimlilik derecesini sorun. Bu derece, ünitenin yakıt (gaz, elektrik veya yağ) ne kadar verimli kullandığı hakkında bilgi verecektir. En yaygın verimlilik dereceleri şunlardır:

Isıtma ve Klima Cihazlarının Verimi Nasıl Ölçülür?

SEER (Mevsimlik Enerji Verimliliği Oranı): Bu oran, sistemin elektrik harcanmış dolar başına ne kadar soğutma sağlayacağını belirtir. Herhangi bir ünitenin SEER derecelendirmesi 13 ila 17 arasında değişebilir. SEER derecelendirmesi ne kadar yüksek olursa sistem ne kadar verimli olur ve uzun vadede sahip olmak ve işletmek için ne kadar maliyetli olur.

HSPF (Isıtma Süresi Performans Faktörü) : SEER’e benzer şekilde, bir ısı pompasının ısıtma bölümünün etkinliğinin bir ölçüsüdür. HSPF derecelendirmesi 6,8 ila 10 arasındadır; Yüksek verimli ünitelerin verimliliği 7.5 HSPF veya daha yüksektir.

AFUE (Yıllık Yakıt Kullanım Etkinlik Oranı): Yakıtın her doları için bir fırın tarafından üretilen ısının yüzdesinin ölçümü – AFUE derecesi ne kadar yüksek olursa, yakıt maliyetleri o kadar düşük olur. Bugün üretilen tüm fırınlar en az% 78 oranında olmalıdır. Eski fırınlar (10-15 ya da daha büyük) bu asgari seviyenin altına düşebilir. % 78’den% 80’e kadar AFUE derecesine sahip fırınlar orta verimlilik olarak kabul edilir; AFUE derecelendirmesinin% 90’ın üstünde olanları yüksek verimlilikte kabul edilir.

Hakkında Uzman

Göz Atabilirsiniz

Trane klima Arıza Kodları Çözümleri

Trane Klima Arıza Giderme   Servis talebinde bulunmadan önce aşağıdaki kontrolleri yapın. SEMPTOM ÇARE Ünite …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi