Pazar , 21 Nisan 2019
Anasayfa / Klima / Klima Çalışmıyor ? Müşterek Klima Sorunları

Klima Çalışmıyor ? Müşterek Klima Sorunları

Klima Çalışmıyor ? Müşterek Klima Sorunları Hiç kimse sıcak bir yaz gününde iklimlendirmelerini kaybetmek istemez, ancak tecrübemiz sayesinde, çoğu kez basit bir çözüm olduğunu gördük. Havalar gerçekten ısınmaya başlamadan önce, havalı havanızı geri kazanmak için bu ipuçlarına aşina olun. Sorun basitse, kendinize bir servis çağrısı kaydedebilirsiniz.

Klima sistemi çalışmıyorsa,

  • Termostatınla başla. “Serin” veya “otomatik” ayarda olduğundan emin olun. Ayrıca, oda sıcaklığından yaklaşık 5 derece daha düşük sıcaklık ayarlanmış mı? Dijital bir termostatınız varsa ve ekran boşsa, yeni pillere ihtiyacınız var veya güç kaynağı kesintiye uğradı.
  • A / c için tüm güç anahtarlarını / kaynaklarını kontrol edin. Soğutma sistemi başlatıldığında bir devre açılmış olabilir. Ayrıca dış mekan kondenserinin yanındaki kutudaki bağlantı kesme anahtarını da kontrol edin.
  • Diğer cihazları veya ışıkları test edin. Mahallende bir elektrik kesintisi olmuş olabilir.

Soğutma sistemi çalışıyorsa, ancak soğuk hava yoksa, şunu yapın:

  • Tüm güç anahtarlarını kapatın ve hava filtresindeki hava filtresinin durumunu kontrol edin (evinizin içindeki klima sisteminin parçası). Filtre tıkanmış olabilir. Kirliyse hava filtresini değiştirin / temizleyin. Temiz filtreler daha düşük faturalar demektir, çünkü soğutma sisteminiz daha verimli çalışır .
  • Tedarik ve dönüş hava menfezlerinin açık ve engelsiz olduğundan emin olun.

Bu adımları attıktan sonra neyin yanlış olduğunu bulamıyorsanız, bizi arayıp sorunu teşhis edip teşhis edebilmemiz için bizi arayın. Uzman klima teknisyenlerimiz bununla ilgilenmekten mutluluk duyacaktır .

Klima Çalışmıyor ise Müşterek Sorunlar

Klimanız aniden çalışmayı durdurduğunda, alarma neden olabilir veya atmış bir sigorta veya atmış devre kesici kadar basit bir şey olabilir.

Klimanızla ilgili birçok sorun, sorunu çözmek için profesyonel bir teknisyene ihtiyaç duyacak olsa da, bazen bir ev sahibinin basit sorunları küçük bir sorun giderme ile çözebileceğini düşünüyoruz.

Klimanızda karşılaşabileceğiniz en yaygın dört sorunu çözmenize yardımcı olmak için aşağıdaki sorun giderme kılavuzunu bir araya getirdik.

Klimalarla ilgili birçok genel sorunun yetersiz bakımdan kaynaklanabileceğini belirtmek önemlidir . Gelecekteki sorunlardan kaçınmaya yardımcı olmak için, ısıtma ve soğutma sistemleriniz için yıllık bakım planını ayarlamanızı öneririz.  sunduğumuz bakım planları hakkında daha fazla bilgi için lütfen web sitemizi ziyaret edin veya bugün bize ulaşın.

1. Klimanız Açılmıyor

Klimanız açılmıyorsa, önce kondansatörün çalışıp çalışmadığını belirlemek için ünitenizi dışarıda kontrol edin. Ünitenin fişinin takılı olduğundan ve termostatınızın doğru ayarlandığından emin olun.

Basit geliyor, ancak termostatınızı 5 ila 10 derece indirin ve bunun sorununuzu çözüp çözmediğine bakın – ve termostatınızın soğumaya ayarlandığından emin olun. Bakım Müdürümüz John, birçok termostatın zor olduğunu ve ev sahiplerinin kılavuzu okuyarak zamandan ve paradan tasarruf edebileceğini belirtti.

Ardından, atmış bir sigortanın mı yoksa açılmış bir devre kesicinin suçlu olup olmadığını kontrol edin.

Klimanız hala açılmıyorsa veya bobini donmuşsa, motorunuz veya kompresörünüzle ilgili bir sorununuz olabilir ve sisteminizi tamir etmek için bir profesyonelle iletişim kurmanız gerekebilir.

2. Klimanız havayı soğutmuyor

Klimanız açılacak ve termostatınız doğru ayarlanmışsa, ancak sisteminiz soğutma yapmıyorsa kirli veya tıkalı bir hava yoğunlaştırıcınız olabilir. İlk adımınız, dış üniteyi kontrol etmek ve etrafını temizlemek ve hava dolaşımını engelleyen kalıntıları veya yabancı otları temizlemek.

Sonra, filtrenizi kontrol edin ve temiz olduğundan emin olun. Çoğu zaman, filtrenin kirli olduğunu tespit ediyoruz ve havayı evaporatör bobinine sınırladığında, bobin donabilir. Evcil hayvanınız varsa veya a / c’nizi sık sık çalıştırıyorsanız, filtrenizi daha sık değiştirmeniz gerekebilir. İyi bir test, filtrenizi çıkarmak ve görüp göremediğinizi kontrol etmektir.

Klimanız hala soğutma havası değilse, kompresörünüz veya soğutucu akışkanınızla ilgili bir sorununuz olabilir ve bir uzmana danışmanız gerekebilir.

3. Klimanız Evinizi Yeterince Soğutmuyor

Klimanız açık ve düzgün bir şekilde ayarlanmış ancak hala evinizi standartlarınıza uygun şekilde soğutmuyorsa, eviniz için uygun boyutta olmayan bir birime sahip olabilirsiniz.

Evinizi ortalama bir yaz gününde serin tutmak için sisteminizin boyutlandırılması gerektiğini unutmayın. Ortalama sistem, dış ve iç sıcaklık arasındaki 20-25 derece sıcaklık farkını koruyabilmelidir. Başka bir deyişle, klimanız 95 derece dışarıdayken evinizi 68 derece tutacak şekilde tasarlanmamıştır.

Normal bir yaz günüyse ve klimanız hala devam edemiyorsa, şarj veya donmuş bir evaporatör bobini ile ilgili bir sorun yaşayabilirsiniz. Dış ünitenizde buzlanma görüyorsanız, kapatın ve bir uzman arayın.

Hakkında Uzman

Göz Atabilirsiniz

Sharp Klima Arızaları Soru Ve Cevapları

Sharp Klima Arıza Ve Sorunları Sharp Klima Arızaları Soru Ve Cevapları Sharp AF-S60FX klima sorunlarını …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi