Pazar , 21 Nisan 2019
Anasayfa / Klima / Inverter Klima Nedir Ne Demektir ?
inverter Klima Nedir Ne Demektir

Inverter Klima Nedir Ne Demektir ?

Inverter Ne Demektir?

Inverter Klima Nedir Ne Demektir ? Inverter kavramı elektrik bilim dalının çok eski bir kavramıdır. Alternatif akımdan (AC), Doğru akıma (DC), Doğru akımdan (DC), alternatif akıma (AC) 3 faz biçimine dönüştürülebilen, frekansı ve gerilimi ayarlanabilen düzeneklere Inverter Sistemler adı verilir. Kalkış akımları olmadığından şebekeye zarar vermez.

On-Off sistem ile çalışmazlar. Minimum ve maksimum aralıklarda çalışırlar. Inverter teknolojisi enerji tasarrufu sağlamak için son yıllarda klimalara yeni adapte edilmiştir.

Klimaların dış ünitelerinde kompresör bulunmaktadır. Kompresör devri elektronik inverter donanım desteği ile değiştirilerek, yüke göre kapasite değişimi sağlanabilmektedir. Böylece bazı koşullarda enerji tasarrufu sağlanmaktadır.

Inverter Klima Nedir?

Klasik modellerden farklı olarak, ınverter klima enerjiyi daha verimli kullanma olanağı sağlıyor. Elektrik frekansının değiştirilmesi ile kopresör devri ayarlanıp, ısıtma/soğutma ihtiyacına göre kompresör devir değişimiyle kapasite kontrolü düzgün yapılabiliyor. ECO Inverter, ınverter fonksiyonu sayesinde yüksek verimle çalışıyor. Verimliliği daha da yüksletmek için geliştirilmiş konderser ve kompresör performansı, mikro bilgisayar kontrolü ve diğer yenilikler kullanılıyor. Daha hızlı ve çok seçenekli operasyon özelliklerine sahip olmasının yanı sıra klasik modellere göre enerji tüketimi üçte iki oranında düşüyor.

HIZLI SOĞUTMA VE ISITMA

Bu sistemin bir özelliği de klimanın ilk devreye girdiği sırada kompresörün en yüksek verimde çalışarak, kısa zamanda soğutma/ısıtma sağlaması. Böylece klasik modellerden yüzde 50 daha kısa sürede ısıtma/soğutma derecesine ulaşılabilir. Sıcak yaz günlerinde veya soğuk kış sabahları için ideal bir çözüm olarak sunulabilir.

Mekan arzu edilen sıcaklık seviyesine ulaştıktan sonra, ısıtma/soğutma sabitleme ayarı da yapılabiliyor. Böylece ısının ya da soğukluğun istenmeyen şekildi inip çıkması engelleniyor. Elektriğin daha verimli kullanılması da sağlanıyor. Ayrıca mekandaki insan sayısı değişse dahi ısı sabitleme ayarı sayesinde sürekli konfor elde edilebiliyor. ECO Inverter en soğuk kış günlerinde bile istenilen konforu sunabilme özelliğine sahip.

TEMİZ HAVA İÇİN

Klimadaki hava temizleme ve koku alma filtresi havada bulunan 0.01 mikrona kadar olan partikülleri temizler ve karbon filtresi ile de mahaldeki kötü kokuları yok eder. Fan klima çalıştırıldıktan bir süre sonra devreye giriyor ve istenmeyen kokuların kaynağı olan hava giderilmiş oluyor. Klimalarda fan önemli. Çünkü bu sayede klima çalıştırıldıktan bir süre sonra fan devreye girerek istenmeyen kokular önlenebiliyor. Bu klimalarda üçlü filtre sistemi ortamda bulunan büyük partikülleri tutar, elektrostatik hava filtresi mikroskobik partikülleri tutar ve karbon filtre kötü kokulara sebep olan partikülleri yok eder. Ön panel temizliği pratik yöntemlerle yapılır. Kolay çıkarılma ve yıkanma özelliklerine sahip bu klimalar yüksek performansla çalışır, ancak daha az enerji tüketir.

Hakkında Uzman

Göz Atabilirsiniz

Trane klima Arıza Kodları Çözümleri

Trane Klima Arıza Giderme   Servis talebinde bulunmadan önce aşağıdaki kontrolleri yapın. SEMPTOM ÇARE Ünite …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi