Pazar , 21 Nisan 2019
Anasayfa / Ev Aletleri / Saç Kurutma Şekillendirme Düzleştirici Kullanımı

Saç Kurutma Şekillendirme Düzleştirici Kullanımı

Saç Kurutma Makinelerinin Çalışma Prensipleri

Saç Kurutma Şekillendirme Düzleştirici Kullanımı , Saçların bu maşanın etrafına sarılması ve bekletilmesi yöntemiyle saçlar ısıtılır şekle girmesi sağlar. Saç Kurutma Makineleri içlerindeki motor ve rezistans (ısıtıcı) yardımıyla ürünün arka ızgarasından aldığı havayı ısıtıp ön taraftan dışarı vererek saçı kurutan bir mekanizmaya sahiptir.

Saç Şekillendirme Fırçaları Çalışma Prensipleri

Saç Şekillendirme Fırçaları, Saç kurutma makinelerine kıyasla daha az güç harcayan ürünlerdir. Bu ürünleri kullanabilecek tüketiciler genellikle çok uzun ve gür saça sahip olmayan kişilerdir. Kuruturken şekil verme amacı taşıyan bu ürünler fön çekme kapasitesine sahip olmadıkları için çabuk kabaran ve gür saçlar için önerilmez.

Saç Düzleştirici çalışma prensibi

Saç Düzleştiriciler ısı iletken iki plaka (genellikle alüminyum üzeri seramik kaplama veya seramik tek parça plaka şeklinde olur) kullanılarak saçların istenilen düzlüğe getirilene kadar ütülenmesi yöntemiyle çalışır. Plakalara ısı sağlanması da plaka arkalarında bulunan rezistanslar tarafından yapılır.
Bukle Maşalarının çalışma prensibi

 

 

Bukle Maşaları Elektrik veya elektronik devrelerin olduğu ince uzun bir gövde ve ucunda ısı iletkenliği olan alüminyum üzeri seramik kaplama bir maşadan oluşur. Maşanın ısıtılması içindeki bir rezistans sayesinde gerçekleşir. Saçların bu maşanın etrafına sarılması ve bekletilmesi yöntemiyle saçlar ısıtılır ve belli bir şekle girmesi sağlanır.

Saç Düzleştiricisini Kullanırken Hangi Adımları İzlemeliyiz?

  • Öncelikle elinize bir fırça almalı ve saçınızı güzel bir şekilde taramalısınız. Tarama işleminiz bittiğinde saçınızda hiçbir dolaşıklık kalmamalı.
  • Tarama işleminin ardından, saçınızı ısıya karşı koruyacak bir ürünü saçlarınızın ortasından başlayarak uçlara doğru sürmelisiniz. Bu ürün saçınızın ısının zararlı etkilerinden korurken aynı zamanda ona parlaklık da kazandıracaktır.
  • Ardından saçınızı ortadan ikiye ayırmalı ve ufak parçalara bölmelisiniz. Böldüğünüz parçaları da yine ikiye ayırarak altta kalan parça ile düzleştirme işlemine başlamalısınız. Bu arada her ne kadar önceden saçınızı taramış olsanız da düzleştirme işleminden önce tarakla üzerinde geçmenizde fayda vardır.
  • Düzleştiriciyi kullanırken dikkat etmeniz gereken saçın dibinden tutup saçın dışına doğru uygulamanız ve uygulamayı saç uçlarına kadar devam ettirmenizdir. Yani uygulama aşağı doğru değil dışa doğru olmalıdır.
  • Bu işlemi tüm saçınıza aynı şekilde uygulamalısınız.
  • İşlem sona erdikten sonra uygulamanın başında kullandığınız üründen biraz daha alarak saçınızda elektriklenme olan yerlere hafifçe sürmelisiniz. Böylece hem elektriklenmeleri hem de kabarmaları önlemiş olacaksınız.

Hakkında Uzman

Göz Atabilirsiniz

Saç Kurutma Makinesinin Koku Yapma Sebepleri

Saç Kurutma Makinesinin Koku Yapma Sebepleri

Saç Kurutma Makinesi Yanık Kokusu Saç Kurutma Makinesinin Koku Yapma Sebepleri Elektriğin makine içindeki yaylarını …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi