Pazar , 21 Nisan 2019
Anasayfa / Ev Aletleri / Saç Kurutma Makinesinin Koku Yapma Sebepleri
Saç Kurutma Makinesinin Koku Yapma Sebepleri

Saç Kurutma Makinesinin Koku Yapma Sebepleri

Saç Kurutma Makinesi Yanık Kokusu

Saç Kurutma Makinesinin Koku Yapma Sebepleri Elektriğin makine içindeki yaylarını ısıtması sonucu ortaya çıkan ısınmış metal kokusu sizlere yanık kokusu gibi gelmektedir. Saçlarınızdan içine damlayan suyla birlikte kısa devre yapması durumunda daha kötü bir hal alır. Saç kurutma makinelerini zamanla kullandıkça fan kısmından yanık kokusu almaya başlayabilirsiniz.

Bunun nedeni fan kısmı içerisinde zamanla çok fazla toz ve saç kalıntılarının birikmesi ve aşırı ısı nedeniyle de bu kalıntıların yanmasıdır. Yanık kokusu maalesef saçlara da siner. Bunu engellemek için fanların sıklıkta temizlenmesi gerekiyor.

Saç Kurutma Makinesi Fanı Nasıl Temizlenir 

Saç Kurutma Makinesinin Koku Yapma Sebepleri Saç kurutma makinesinin arkasındaki fan kısmını açın biraz narin cihazlar olduğundan fazla bastırmadan bu işlemi gerçekleştirmeniz gerekmektedir cihaza zarar vermemek için  ve filtreleri çıkarın. Temiz bir bez yardımı ile pamuk ve benzeri ürünler kullanmadan tozları temizlerken cihaza daha fazla zarar vermek istemeyiz tüm toz ve kalıntıları çıkardıktan sonra,

bir kaba karbonat ve sabunu ilave ederek birazda su güzel bir karışım hazırlayalım bir diş fırçası yardımı ile  iyice fırçalayın ama filtrelere zarar vermemeye de dikkat edin. Ardından filtreleri kuru bir havlu üzerinde kurumaya bırakın. Tamamen kuruduktan sonra fanı yeniden taktığınızda artık yanık kokusu olmadığını fark edeceksiniz.

Saç kurutma makinelerini kullandıkça zamanla fan kısmından yanık kokusu almaya başlayabilirsiniz. Bunun nedeni far kısmı içerisinde zamanla çok fazla toz, saç ve kalıntının birikmesi ve aşırı ısı nedeniyle de bu kalıntıların yanmasıdır. Yanık kokusu maalesef saçlara da siner. Bunu engellemek için fanların temizlenmesi gerekiyor.

Saç kurutma makinesinin arkasındaki fan kısmını açın ve filtreleri çıkarın. Temiz bir bez yardımı ile tüm toz ve kalıntıları çıkardıktan sonra, karbonatlı ve sabunlu su içerisinde diş fırçası ile iyice fırçalayın ama filtrelere zarar vermemeye de dikkat edin. Ardından filtreleri kuru bir havlu üzerinde kurumaya bırakın. Tamamen kuruduktan sonra fanı yeniden taktığınızda artık yanık kokusu olmadığını fark edeceksiniz.

Hakkında Uzman

Göz Atabilirsiniz

Mikrodalga İç Lambası Nasıl Değiştirilir

Mikrodalga Lambası Nasıl Degistirilir Mikrodalga İç Lambası Nasıl Değiştirilir Mikrodalga Fırının İç Lambası Nasıl Değiştirilir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi