Anasayfa / Ev Aletleri / Mikrodalga Temizleme Tavsiyeleri

Mikrodalga Temizleme Tavsiyeleri

Mikrodalga Temizleme Tavsiyeleri, mikrodalga fırınınızın içini dışını, kapağını veya panelini nasıl temizleyebileceğinizi bilmiyorsanız bu makalemiz size fayda sağlayabilir.

Mikrodalga Fırın Nasıl Temizlenir

Mikrodalga Temizleme Tavsiyeleri, elektrik çarpması olasılığını en aza indirgemek için, bakım veya temizlik yapmaya başlamadan önce mikrodalganın fişini çekin. Mikrodalganın içindeki dökülmeler ve sıçramaların çoğunu, nemli, sabunlu kağıt havlu veya süngerle kolayca temizleyebilirsiniz. Kalıntıyı görür görmez temizlemek en iyisidir. Mikrodalga fırını temizleme hakkında bilgi için Kullanım Kılavuzunuza danışın. Kullanım Kılavuzunun bir kopyasını indirin .

Mikrodalga Temizleme Tavsiyeleri

Mikrodalga İç Temizlik

Hafif bulaşık yıkama sıvısı ve nemli bez veya kağıt havlu kullanın. Her türlü iç mekan tipi için pişirme tozu ve su kullanılabilir.Bir bardak suyu üç dakika boyunca tam güç ısıtın. Isı ve buhar, gıdayı yumuşatmaya yardımcı olur. Üç dakika sonra, beş ek dakikalık bekleme süresine izin verin. Daha sonra her zamanki gibi temizleyin. Bir plastik ped ya da gaz yıkayıcı kullanılabilir.Mikro dalga herhangi bir bölümünde ticari fırın temizleyicileri, aşındırıcı temizleyiciler veya amonyak veya çamaşır suyu içeren temizleyiciler (plastiği kırılgan hale getirebilir) kullanmayın.

Mikrodalga Kapak Temizliği

Kapının temizlenmesi (hem iç hem dış): Sünger veya yumuşak bir bezle uygulanan hafif, aşındırıcı olmayan sabunlar veya deterjanlar kullanın.

Mikrodalga Panel Temizliği

Kontrol panelini temizleme: Yumuşak, nemli bir bezle silin ve hemen kurutun. Doğrudan kontrollere herhangi bir solüsyon spreyi sıkmayın

Hakkında Uzman

Göz Atabilirsiniz

Saç Kurutma Makinesinin Koku Yapma Sebepleri

Saç Kurutma Makinesinin Koku Yapma Sebepleri

Saç Kurutma Makinesi Yanık Kokusu Saç Kurutma Makinesinin Koku Yapma Sebepleri Elektriğin makine içindeki yaylarını …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi