Pazar , 21 Nisan 2019
Anasayfa / Elektronik / Mikrodalga için en iyi ipuçları

Mikrodalga için en iyi ipuçları

Mikrodalga için en iyi ipuçları Mikrodalga sıcak yemeklerden daha fazlasını yapabilir. Bazı harika yetenekleri var. Mikrodalgayı nasıl kullanacağınız ve akıllıca nasıl kullanılacağı ile ilgili en önemli ipuçları bu makalede bulunabilir.

Kendini temizleme fonksiyonu

Normalde, yalnızca fırınlarda yerleşik kendi kendini temizleyen fırınlar bulunur . Mikrodalga ile, ancak, her mikrodalga ile böyle bir şey var.

Kir, suyla ıslatılmış mutfak havlularını orta güçte 3 – 5 dakika ısıtmak suretiyle kolayca çıkarılabilir. Daha iyi yağ çözme gücü için, bezleri sirke ile de ıslatabilirsiniz. Ortaya çıkan buhar kiri iyice çözer, soğutulmuş bezlerle daha sonra silebilirsiniz.

İpucu yeniden işlem cips

onlar bezin üzerine yerleştirilir ve mikrodalgada birkaç saniye ısıtılır zaman Eski ve biraz gevrek cips yine yenilebilir. emilen nem kaçar ve fiş geri taze olarak gevrek.

Eski ekmeği geri dönüştürmek için ipucu

bayat ekmek kadar iyi tadı yok ve zaten biraz zor hale gelmesi durumunda ıslak havlu yerleştirebilirsiniz ve yine birkaç saniye tekrar taze ve gevrek tadı kadar mikrodalga koydu.

İpucu: dezenfeksiyon için mikrodalga

Normal olarak, mikrodalga özellikle et, kümes hayvanları ve balıkların çözülmesinde “mikrop duyarlı” olarak kabul edilir . Ama aynı zamanda mutfak süngerleri ve mutfak havluları mikropsuz hale getirmek için tersi de kullanılabilir. Islak bezler veya süngerleri iyice temizleyin ve mikrodalgaya en fazla 2 dakika kadar yerleştirin. Ortaya çıkan ısı, hemen hemen tüm bakterileri öldürür.

İpucu: Mikrodalgada kuru fasulye ve mercimek

Fasulye ve mercimek gibi uzun zamandır süren baklagillerin saklanması kurtarılabilir. Onları mikrodalgada ısıtın ve en yüksek ayarda 10 dakika ısıtın ve yaklaşık yarım saat bekletin, bu bir gecede ıslatma kadar iyidir.

  • Mikrodalga fırınınızda geleneksel metal tencere kullanmayın. Mikrodalga fırınlar metale geçemez, bu yüzden geleneksel metal tencere ile pişiremezsiniz.

  • Bir mikrodalga fırında makarna gibi çok fazla su gerektiren tarifleri denemeyin. Mikrodalgada iyi pişirme yapmıyorlar ve muhtemelen ocakta daha az sürede pişirecekler.

  • Yiyecekleri, eşit şekilde pişmeleri için düzenleyin. Brokoli sapları gibi en kalın kısımları fırın duvarlarına doğru dışa dönük olarak yerleştirin. Patates gibi aynı büyüklükteki ve şekildeki yiyecekleri, aralarında boşluk bulunan ve merkezde hiç öğe olmayan bir daire veya kareye yerleştirin.

  • Bulaşıkları ört. Bir kapak sıçramayı önler ve ayrıca pişirme süresini kısaltır.

  • Yiyecekleri sık sık karıştırın, çevirin ve döndürün. Bu, ısının eşit dağılmasını sağlar.

  • Mümkünse yiyecekleri küçük parçalara bölün. Küçük parçalar büyük olanlardan daha hızlı pişer.

  • Pişirmeden önce, patates, sosisli sandviç ve sosis gibi derileri olan yiyecekleri delmek için bir çatal kullanın. Delme , buharın kaçmasına veya ani patlamalara veya sıçramaya neden olabilecek şekilde kaçmasına izin verir.

  • Yiyecekleri eritirken defrost gücü ayarını (tam gücün yüzde 30 ila 40’ı) kullandığınızdan emin olun. Bunu yapmak, yiyeceklerin yavaş ve eşit şekilde çözülmesini sağlayacaktır. Yiyecekleri her sık ​​sık çevirin ve döndürün, buz çözerken de yardımcı olur.

Hakkında Uzman

Göz Atabilirsiniz

Saç Kurutma Makinesinin Koku Yapma Sebepleri

Saç Kurutma Makinesinin Koku Yapma Sebepleri

Saç Kurutma Makinesi Yanık Kokusu Saç Kurutma Makinesinin Koku Yapma Sebepleri Elektriğin makine içindeki yaylarını …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi