Pazar , 21 Nisan 2019
Anasayfa / Ev Aletleri / Mikrodalga Gürültülü Sesli Çalışıyor

Mikrodalga Gürültülü Sesli Çalışıyor

Mikrodalga Gürültülü Sesli Çalışıyor, bu yazımızda mikrodalga fırınınızın gürültülü çalışmasına sebep olabilecek sorunları derledik.

Magnetron

Mikrodalga Gürültülü Sesli Çalışıyor, Magnetron, gıdayı pişiren mikrodalga frekansını üretmek için yüksek gerilim, yüksek akım DC gücü kullanır. Normal koşullar altında, magnetron düşük bir hum verir. Bununla birlikte, eğer magnetron hasar gördüyse ya da neredeyse tamamen yanıyorsa, yüksek perdeli sesler veya gürültülü sesler yaymaya başlayabilir. Magnetron gürültülü ise, bu magnetronun ömrünün sonuna geldiğini veya bozuk olduğunu gösterir. Arızalı bir yüksek voltaj diyot da magnetronun yüksek olmasına neden olabilir. Magnetronu değiştirmeden önce, önce yüksek gerilim diyodunu test edin. Diyot arızalı değilse, magnetronu değiştirin.

Mikrodalga Gürültülü Sesli Çalışıyor

Egzoz Fanı Motoru

Fan motorunun arızalı olup olmadığını belirlemek için, fan motorunu mikrodalgadan çıkarın ve fan bıçaklarını elle çevirmeyi deneyin. Bıçaklar serbestçe dönmezse, fan motorunu değiştirin. Fan bıçakları serbestçe dönerse, motoru gelen güç ve süreklilik açısından test etmek için bir multimetre kullanın. Motorun gücü var ancak çalışmıyorsa değiştirin. Motorda süreklilik yoksa değiştirin.

Karıştırıcı Motor

Karıştırıcı, mikrodalgada içeride yavaşça dönen metal bir bıçaktır. Karıştırıcı dönerken, mikrodalga enerjisini mikrodalga boyunca rastgele saptırır. Karıştırıcı motor aşındığında öğütme sesleri oluşmaya başlar. Karıştırıcı motorun aşınıp aşınmadığını belirlemek için, motora voltaj gelip gelmediğini kontrol edin. Motor uygun voltaja sahipse de gürültülü veya dönmüyor ise değiştirin.

Döner Tabla Motoru

Döner tabla motorunun aşınıp aşınmadığını belirlemek için, motora voltaj gelip gelmediğini kontrol edin. Motor uygun voltaja sahipse de gürültülü veya dönmüyor ise değiştirin.

Hakkında Uzman

Göz Atabilirsiniz

Saç Kurutma Makinesinin Koku Yapma Sebepleri

Saç Kurutma Makinesinin Koku Yapma Sebepleri

Saç Kurutma Makinesi Yanık Kokusu Saç Kurutma Makinesinin Koku Yapma Sebepleri Elektriğin makine içindeki yaylarını …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi