Anasayfa / Ev Aletleri / Mikrodalga Fırında Hızlı Buz Çözme

Mikrodalga Fırında Hızlı Buz Çözme

Mikrodalga Fırında Hızlı Buz çözme, hızlı buz çözme, gıdaları eritmenin hızlı ve kolay bir yoludur. Auto Defrost gibi hızlı Defrost değişken güç seviyeleri kullanır. Aradaki fark, üniteye programlanabilen ağırlık miktarıdır.

Mikrodalga Fırında Hızlı Buz çözmeMikrodalga Hızlı Buz çözme Yararları

  • Hızlı Buz Çözme, önceden pişirmeden, bir kilo et, balık veya kümes hayvanı eritme işlemini üç dakika içinde yapabilir.
  • Hızlı Defrostun kullanımı kolaydır önceden pişirmeden hızlı buz çözme basit bir şekilde ayarlanabilir.
  • Hızlı Defrost, hızlı çalışma ve yemek tarifeleri için mükemmeldir.

Mikrodalga Hızlı Buz Çözme Nasıl Kullanılır

Hızlı Çözme özelliği için Otomatik Hızlı Çözme pedine iki kez basın. Ağırlığı girin. Başlata basınız. Eğer bu yazımız faydalı olmadıysa buradaki makalemize de bakabilirsiniz.

Marka ve modellere göre değişmekle birlikte birçok mikrodalga fırın, kullanılacak malzemenin ağırlığına veya çözme süresine göre çözme işlemi uygulayabilir.

Kırmızı eti ağırlığa göre çözmek için ağırlık/ defrost fonksiyonunu kullanın Kırmızı eti süreye göre çözmek için zaman/ defrost fonksiyonunu kullanın. Eti mikrodalgaya uygun bir kap içerisine yerleştirin.

Uygun programı seçin

Başlat- defrost süresi onayla adımlarını takip ederek mikrodalga fırınınızı çalıştırın. Çözülen etleri kısa süre içerisinde kullanın. Güvenli kullanım için çözülmüş etleri hiçbir zaman tekrar dondurmayın. Mikrodalga fırın kullanırken bunlara dikkat edin. Sadece mikrodalga fırın kullanımına uygun kapları tercih edin. Alüminyum, metal ve metal kaplamalı kapları kullanmamaya dikkat edin.

Patlama riskine karşı sıvıları ve yiyecekleri kapalı kaplar içerisinde fırına yerleştirmeyin. Fırını düzenli olarak silip, yemek kalıntılarından temizleyin Plastik ve kağıt kaplarda yiyecekleri ısıtırken, yangın tehlikesine karşı fırının başından ayrılmayın. Duman oluşması halinde fırını kapatın ya da prizden çekin. Ekmek vb. gıda maddelerini mikro dalga fırının içinde saklamayın. Fırınınızı eşya saklama amaçlı kullanmayın.

Hakkında Uzman

Göz Atabilirsiniz

Saç Kurutma Makinesinin Koku Yapma Sebepleri

Saç Kurutma Makinesinin Koku Yapma Sebepleri

Saç Kurutma Makinesi Yanık Kokusu Saç Kurutma Makinesinin Koku Yapma Sebepleri Elektriğin makine içindeki yaylarını …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi