Pazar , 21 Nisan 2019
Anasayfa / Ev Aletleri / Mikrodalga Çalışırken Çeşitli Sesler Çıkartıyor

Mikrodalga Çalışırken Çeşitli Sesler Çıkartıyor

Mikrodalga Çalışırken Çeşitli Sesler Çıkartıyor, mikrodalganızdan çıkan çeşitli seslerin kaynağını öğrenmek istiyorsanız bu makalemizi okuyabilirsiniz.

Mikrodalgadan Çıkan Seslerin Kaynağı

Elektrik çarpması olasılığını en aza indirgemek için, bakım veya temizlik yapmadan önce bu cihazın fişini prizden çekin. Haşhaş sesleri, çoğunlukla mikrodalgada pişirilen gıda maddesinden kaynaklanır. Yağ içeriği yüksek olan yiyecek maddeleri patlar ve pişirirken cızırtı gelir. Konteynerin kaplanması bu durumu azaltacaktır. Patates gibi sıkı zarlı yiyecekler pişirirken sesler de duyulabilir. Yiyecek dökülmeleri de haşhaş seslerine neden olacaktır. Döküntüyü en kısa sürede mikrodalgada temizleyin.

Mikrodalga Çalışırken Çeşitli Sesler Çıkartıyor

Mikrodalga fırının boşaltılması da patlamaya neden olabilir ve iç kısmına zarar verebilir. Kullanımda her zaman mikrodalga fırında bir şey bulunsun. Mikrodalga fırında metal veya metal kaplamalı pişirme kaplarının kullanılması mikrodalganın arkına neden olur. Kullanım Kılavuzu, kullanılacak doğru mutfak eşyaları ile ilgili öneriler sunacaktır. Kullanım Kılavuzunun bir kopyasını indirin .

Pişirme probunun mikrodalga fırında kalmış olup olmadığını kontrol edin. Probu kullanıyorsanız, probun gıda maddesine düzgün şekilde yerleştirildiğinden emin olun. Doğru takılmadığı takdirde, arızaya neden olabilir ve prob yok olabilir. Metal pişirme rafı kullanılıyorsa, sıkıca yerine yerleştirildiğinden ve ters olmadığından emin olun. Patlama sesi elektriksel veya mekanik bir sesse, servise başvurmanızı öneririz. Ark boşluk duvarında bir delik varsa, hasar onarılamayabilir. Delik, kapı ekranında gördüğünüz delik boyutuna eşit veya daha küçükse ve pişirme döngüsü sırasında ilave atlama gerçekleşmiyorsa, mikrodalgayı güvenli bir şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz. Delik daha büyükse, mikrodalganın değiştirilmesi önerilir.

Hakkında Uzman

Göz Atabilirsiniz

Saç Kurutma Makinesinin Koku Yapma Sebepleri

Saç Kurutma Makinesinin Koku Yapma Sebepleri

Saç Kurutma Makinesi Yanık Kokusu Saç Kurutma Makinesinin Koku Yapma Sebepleri Elektriğin makine içindeki yaylarını …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi