Pazar , 21 Nisan 2019
Anasayfa / Ev Aletleri / Mikrodalga Birkaç Saniye Sonra Kapanıyor

Mikrodalga Birkaç Saniye Sonra Kapanıyor

Mikrodalga Birkaç Saniye Sonra Kapanıyor, bu yazımızda mikrodalga fırınınızın kapanmasına neden olabilecek sorunları derledik.

Kapı Anahtarı

Mikrodalga Birkaç Saniye Sonra Kapanıyor, bir kapı anahtarı aralıklarla başarısız olabilir. Kapak anahtarlarının her birinde aşırı ısınma, ark veya yanma belirtileri olup olmadığını kontrol edin. Belirgin bir arıza belirtisi görmüyorsanız, her anahtarı süreklilik açısından test etmek için bir multimetre kullanın. Anahtarlardan herhangi biri görünür şekilde hasar gördüyse veya aralıklı süreklilik gösteriyorsa değiştirin.

Ana Kontrol Panosu

Kontrol panoları kontrol panelini değiştirmeden önce yanlış tanılanır, önce arızalı parçaları, özellikle de kapı anahtarlarını kontrol edin. Diğer tüm bileşenler düzgün çalışıyorsa, kontrol panelini değiştirin.

Dokunmaya Duyarlı Tablet ve Kontrol Paneli

Dokunmaya duyarlı tabletin ve kontrol panelinin arızalı olup olmadığını belirlemek için, kontrol panelindeki her bir düğmeye basmayı deneyin. Bazı düğmeler doğru tepki verirse, bazıları yanıt verirse, dokunmatik yüzey ve kontrol panelini değiştirin.

Dokunmatik yüzey

Mikrodalga birkaç saniye çalışırsa ve durursa, dokunmatik yüzey hatalı olabilir. Bu yaygın değildir. Genel olarak konuşursak, mikrodalga ekran çalışıyor ve bazı düğmeler doğru tepki veriyor, ancak bazıları yanıt vermiyor, sorun dokunmatik yüzeyden kaynaklanıyor.

Mikrodalga Birkaç Saniye Sonra Kapanıyor

Yüksek Gerilim Trafosu

Mikrodalga fırınlar, gıdayı pişiren enerjiyi yayan magnetron antene güç sağlamak için çok yüksek voltaj üretirler. Yüksek gerilim trafosu bozulduğunda, genellikle ark olur ve yanan bir koku oluşur. (Uyarı: Mikrodalga fırın yüksek voltaj kapasitörüne ölümcül miktarda elektrik depolayabilir, çünkü mikrodalga fırın çekildikten sonra bile bile yüksek çalışma voltajı ve elektrik çarpması potansiyeli nedeniyle elektronik bileşenlerin değiştirilmesi
son derece tehlikelidir Yüksek voltajlı transformatörü yalnızca lisanslı bir teknisyen değiştirmelidir.)

Thermoprotector

Mikrodalga birkaç saniye çalışırsa ve termostatöre kapandığında tetiklenmiş olabilir. Bu, mikrodalganın aşırı ısınmasını önlemek için bir emniyet cihazıdır. Patlamış olup olmadığını görmek için sürekliliği test edilebilir.

Hakkında Uzman

Göz Atabilirsiniz

Saç Kurutma Makinesinin Koku Yapma Sebepleri

Saç Kurutma Makinesinin Koku Yapma Sebepleri

Saç Kurutma Makinesi Yanık Kokusu Saç Kurutma Makinesinin Koku Yapma Sebepleri Elektriğin makine içindeki yaylarını …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi