Anasayfa / Ev Aletleri / Mikrodalga Bakım Ve Temizliği

Mikrodalga Bakım Ve Temizliği

Mikrodalga Bakım Ve Temizliği, mikrodalga fırınınızın koku yapmasına neden olabilecek sorunları bu makalemizde sizler için derledik.

Mikrodalga Fırın Nasıl Temizlenir

Mikrodalga Bakım Ve Temizliği, elektrik çarpması olasılığını en aza indirgemek için, bakım veya temizlik yapmaya başlamadan önce mikrodalganın fişini çekin. Bir mikrodalganın ilk kez kullanılması bazı dumanlara neden olabilir. Bu genellikle çok küçük bir miktardır ve mükemmel derecede normaldir. Yeni makinelerde elektrikli bir koku normal olabilir çünkü elektronik devre levhası, devre kartı malzemesi ilk birkaç kullanım için ısıtıldığı için “kirlenir”. Mikrodalga / konveksiyon modellerinde: Toz partikülleri konveksiyon elemanı üzerinde birikebilir ve kullanım sırasında az miktarda duman üreterek yakabilir. Toz yakıldığında, duman atılır. Koku, yeni konveksiyon ısıtıcısından geliyor ve düzenli kullanımla uzaklaşıyor. Birden fazla kullanımdan sonra bu koku tükenmezse servis arayabilirsiniz.

Mikrodalga Fırın İç Temizlik

Mikrodalga Bakım Ve TemizliğiHafif bulaşık yıkama sıvısı ve nemli bez veya kağıt havlu kullanın. Her türlü iç mekan tipi için pişirme tozu ve su kullanılabilir.Bir bardak suyu üç dakika boyunca tam güç ısıtın. Isı ve buhar, gıdayı yumuşatmaya yardımcı olur. Üç dakika sonra, beş ek dakikalık bekleme süresine izin verin. Daha sonra her zamanki gibi temizleyin.

Bir plastik ped ya da gaz yıkayıcı kullanılabilir.Mikro dalga herhangi bir bölümünde ticari fırın temizleyicileri, aşındırıcı temizleyiciler veya amonyak veya çamaşır suyu içeren temizleyiciler (plastiği kırılgan hale getirebilir) kullanmayın.

Mikrodalga Fırın Dış Temizlik

Kapının temizlenmesi (hem iç hem dış): Sünger veya yumuşak bir bezle uygulanan hafif, aşındırıcı olmayan sabunlar veya deterjanlar kullanın. Kontrol panelini temizleme: Yumuşak, nemli bir bezle silin ve hemen kurutun. Doğrudan kontrollere herhangi bir solüsyon spreyi sıkmayın

 

Hakkında Uzman

Göz Atabilirsiniz

Saç Kurutma Makinesinin Koku Yapma Sebepleri

Saç Kurutma Makinesinin Koku Yapma Sebepleri

Saç Kurutma Makinesi Yanık Kokusu Saç Kurutma Makinesinin Koku Yapma Sebepleri Elektriğin makine içindeki yaylarını …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi