Anasayfa / Ev Aletleri / Elektrik Süpürgesi Kullanım Sırasında Kapanıyor
Elektrik Süpürgesi Kullanım Sırasında Kapanıyor

Elektrik Süpürgesi Kullanım Sırasında Kapanıyor

Elektrik Süpürgesi Kullanırken Kapanması

Elektrik Süpürgesi Kullanım Sırasında Kapanıyor , Vakum emme motoruna takılan aşırı yük vakumun kapatılmasına neden olabilir. Vakumunuzda bir sıfırlama düğmesi varsa itin; Vakum sıcak görünüyorsa, önce soğumasını bekleyin. Emme motoru aşırı yük açmaya devam ederse, motoru değiştirin.

Vakum bir Topraklama Hatası Devre Kesicisi (GFCI) prizine takılıysa, çıkışın tetiklenip azalmadığına bakın. Devre aşırı yüklendiğinden, kesici kutusundaki devre kesicinin devreye girip girmediğini veya sigorta kutusunda sigortanın patladığını kontrol edin. Varsa, bu devreye takılmış başka bir cihazı kapatın veya vakumu farklı bir devredeki bir prize takın

Elektrik Süpürgesi Kendi Kendine Duruyor

Toz torbasının veya haznesinin çok fazla dolması cihazın aşırı ısınmasına neden olur. Cihaz aşırı ısındığında motor koruma amaçlı kendi kendine durur ve korumaya alır.

Temizleme için aşağıdaki adımlardan destek alabilirsiniz.

Filtre temizliği yapılması için toz haznesinin çıkarılması gerekmektedir. Filtreye ulaşabilmek için toz haznesinin kapağını çekin ve filtreyi toz haznesinden çıkarın.

Dökülen tozlardan kurtulmak için filtreyi çöpün üzerinde silkeleyin, ardından su ile yıkayın ve gölge bir alanda kendiliğinden kurumasını bekleyin.

Filtreyi toz haznesine takın ve toz haznesi kapağını kapatın. Ardından toz haznesini süpürgenin ana gövdesine doğru “klik” sesi duyuluncaya kadar itin.

Hepa filtre tıkandığında makine aşırı ısınır ve kapanır. Düzenli aralıklarla (kullanıma bağlı olarak değişir) hepa filtrenin temizliğinin yapılması gerekmektedir. Cihazın arka kısmında bulunan filtre belli aralıklarla çıkartılarak yıkanıp kurumaya bırakılmalıdır. Yıpranan filtreler servis tarafından temin edilebilir.

Hakkında Uzman

Göz Atabilirsiniz

Saç Kurutma Makinesinin Koku Yapma Sebepleri

Saç Kurutma Makinesinin Koku Yapma Sebepleri

Saç Kurutma Makinesi Yanık Kokusu Saç Kurutma Makinesinin Koku Yapma Sebepleri Elektriğin makine içindeki yaylarını …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi