Pazar , 21 Nisan 2019
Anasayfa / Ev Aletleri / Dyson Elektrik Süpürgesi Filtresini Temizleme
Dyson Elektrik Süpürgesi Filtresini Temizleme
Dyson Elektrik Süpürgesi Filtresini Temizleme

Dyson Elektrik Süpürgesi Filtresini Temizleme

Dyson Elektrik Süpürgesi Filtresini Temizleme Dyson makinenizin model numarasını bulduktan sonra, hangi filtreleri yıkamanız gerektiğini ve kaç sıklıkta çalıştırabileceğinizi belirleyebilirsiniz. Filtreleri çıkarmadan önce makinenizi kapattığınızdan ve fişini çektiğinizden emin olun.

Filtrelerini sadece soğuk suyla yıkayın. Bazı modellerde durulamadan önce soğuk suya kısa süreli önceden ıslatılmasını gerektiren filtreler bulunur. Filtrenin / yüzeyi doğal olarak havayla kurutun. Yıkanabilir filtrelerinizi temizliğinin korunması, makinenizin performansına ve ömrüne yardımcı olur.

Dyson Süpürge Nasıl Temizlenir ?

Model Numaranızı Bulma
1- Vakum seri numarasını bulun. Makinenizde bir etiket bulun. Çıkartmada gösterilen seri numarasının ilk üç hanesini yazın. Etiket aşağıdaki yerlerden birinde olabilir: hortum arkasında; tekerlekler arasındaki tabanda; çöp kutusunun arkasında.
Çıkartmayı bulma konusunda sorun yaşıyorsanız, http://www.dyson.com/support/findserialnumber.aspx adresine gidin .

Modelinizi Dyson’ın destek sitesinde seçin. www.dyson.com adresine gidin . Varsa seri numaranızı girin. Aksi takdirde, makinenizin stilini seçin. Makinenizle eşleşen resmi ve açıklamayı seçin. “Filtreyi yıka” konusunu seçin.
“Filtreyi yıka” seçeneği yoktur, bunun yerine kullanıcı kılavuzunu görüntüleyin.

Üreticinin önerilerini kontrol edin. Gerekirse, filtrenin nasıl çıkarılacağını öğrenin. Hangi filtreleri yıkaman gerektiğini belirleyin. Onların ne sıklıkta yıkanacağını kontrol edin. Modelinizin filtresinde bir ön-emmek gerekip gerekmediğini belirleyin.
DC07 gibi bazı modellerde yıkanabilir bir filtrenin yanı sıra asla yıkanması gerekmeyen bir motor sonrası filtre bulunur.

DC24 Multi Floor gibi bazı modellerde birden fazla yıkanabilir filtre bulunur.
Çoğu modelin filtreleri üç altı ayda bir yıkamayı gerektirir. Bununla birlikte, Dyson 360 robot vakumun ön filtresi en azından her ay yıkanmalıdır.

Filtrenin Çıkarılması ve Yıkanması
Herhangi bir güç kaynağından ayırın. Varsa, vakumun fişini çekin. Vakumu OFF (KAPALI) konumuna getirin. Elektrikli süpürgenizin çalıştırılması veya fişe takıldığı zaman asla açmaya çalışmayın.

Filtreyi çıkarın. Vakumu dikkatle açın. Modelinizde varsa, filtre gövdesinin serbest bırakma düğmesine basın. Varsa, filtre plastik gövdesinden ayrılmalıdır.

 Varsa, filtreyi ıslatın. Bir kapta soğuk su doldurun. Kaseye herhangi bir deterjan ilave etmeyin. Filtreyi batırın ve en az beş dakika beklemesine izin verin.
Bazı kablosuz modeller – DC35 ve DC44 gibi – önceden ıslatılması gerekir.

DC17 gibi bazı dik durma vakumları, önceden emmek gerekir. DC24 Multi Floor gibi diğerleri bunu yapmaz.

Filtreyi soğuk su altında yıkayın. Durularken filtreyi nazikçe sıkın. Filtreden geçen su berraklaşana kadar durulama ve sıkma işlemini en az beş dakika devam ettirin.
Bazı filtreler su berrak hale gelene kadar on kez durulama gerektirebilir.

Filtrenin Kurutulması
Fazla suya dokunun. Filtreyi lavabonun üzerinden sallayın. Ekstra damla su atmak için filtreyi elinize veya lavabonun üzerine dokunun.

Filtreyi sıcak, kuru bir yere yerleştirin. Modelinizin yönergeleri aksini belirtmedikçe, filtreyi yatay olarak ayarlayın. Filtrenizi kesinlikle bir mikrodalga fırında, çamaşır kurutucusunda veya alev alevinin yakınına koymayın. [

Hakkında Uzman

Göz Atabilirsiniz

Saç Kurutma Makinesinin Koku Yapma Sebepleri

Saç Kurutma Makinesinin Koku Yapma Sebepleri

Saç Kurutma Makinesi Yanık Kokusu Saç Kurutma Makinesinin Koku Yapma Sebepleri Elektriğin makine içindeki yaylarını …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi