Pazar , 21 Nisan 2019
Anasayfa / Elektronik / Suya düşürülen bir telefonu düzeltmek için alkol kullanma

Suya düşürülen bir telefonu düzeltmek için alkol kullanma

Suya düşürülen bir telefonu düzeltmek  için alkol kullanma

Burada, saklamaya çalışırken göz önünde bulundurmak isteyebileceğiniz, nem veya başka bir sıvının içine düştüğü veya bıraktığı bir cep telefonunu canlandırmaya çalışmak isteyeceğiniz birkaç şey var.
Nem ile temasa girdikten sonra doğru çalışmadığı bir cep telefonunda izopropil alkol kullanmaya çalışmak fikrini düşünüyorsanız doğru yerde olursunuz. Bu kılavuz, akıllı telefonlar gibi üst düzey cihazlarda izopropil alkol kullanımına ilişkin sık sorulan soruları ele alır ve cevaplar ve bunu yapmadan önce düşünmek isteyebileceğiniz bazı diğer şeyler hakkında bazı tavsiyeler içerir.

Alkol telefonlarımdaki sorunu çözebilir mi?
Alkol, akıllı telefonun sıvıya maruz kaldıktan sonra akıllı telefonda sıkça görülen birçok farklı soruna çözüm bulmaya yardımcı olabilir. Bu, aşağıdakileri içerir ve bunlarla sınırlı değildir …

Dokunmatik Ekran (yanıt vermiyor veya dokunduğunuzda yanlış yanıt veriyor)
Ekran Ekranı (bozulmuş, çizgiler, renk değişimi veya hiç çalışmayacak olsun)
Şarj veya Şarj Portu (telefonunuz bir şarj aletini tanımıyor veya doğru şarj etmeyi reddetiyorsa)
Bir ücret bulundurmak (bunun bir telefon sorununun aksine sıklıkla bir pil sorunu olduğu halde)
Kapanma (belirli bir nedenle kendiliğinden güce neden olur)
Yeniden başlatma (kendini yeniden başlatıyor , bir önyükleme döngüsünde sıkışıyor veya düzgün açılmıyor)
Yüksek Hoparlör (Zil, Müzik, eller serbest vs. için kullanılır)
Dahili Hoparlör (bir telefon konuşmasında kulağınıza tutun)
Mikrofon (diğer kişiler telefon görüşmesi sırasında onlarla konuştuğunuzu duyabilmeniz için kullanılır)
Wi-Fi (telefon bir Wi-Fi şebekesine bağlanmaz veya bağlı kalmaz)
Hizmet Konuları (fakir veya hiç hizmet yok)
Sensörler (yakınlık sensörü veya parmak izi tarayıcı vb.)
Ses Jakı (kulaklıklı mikrofon seti için)
Bluetooth (Bluetooth aygıtlarıyla paralel olarak sorunlar yaşıyor)
Yanıt vermez (telefonunuz ölmüşse ve tamamen yanıt vermiyorsa)
Vb … (temel olarak nem veya sıvı bu arızadan sorumluysa, izopropil alkolün bunu düzeltebileceği ihtimali var)
Alkol fiziksel hasarı onaramaz

Neme maruz kalmış bir telefonu düzeltmeye çalışırken alkol inanılmaz derecede yararlı bir araç olmasına rağmen, maalesef fiziksel veya sıvı hasar görmüş bir telefonda herhangi bir donanım düzeltilemez. Tipik olarak, hasar gördü herhangi bir donanım parçası (örneğin elektrikli bir kısa devre gibi), bir çalışma parçasıyla değiştirilmelidir.

Telefonunuzu alkole batırmak, telefonunuzun yaşadığı sorunun çözülmesine yardımcı olmuyorsa (bu ne olursa olsun sorun olabilir) o donanımın hasar görmüş olması ve değiştirilmesi gerekebilir.

Önce LDI’yi kontrol etmeyi düşünün.
Telefonunuzu alkole batırmaya başlamadan önce telefonlarınızı LDI (Sıvı Hasar Göstergesi) kontrol etmek isteyebilirsiniz. Olasılıklar, LDI telefonlarının, doğal beyaz renginden pembe veya kırmızı renge dönüşmesi ve bu da olası su zararlarını ve telefonların garantisini geçersiz kılmayı tetikledi.

İzopropil alkol halen bir sıvı türüdür ve bir LDI etiketini harekete geçirir. Telefonunuzun LDI’si hala tamamen beyazsa, olası garanti seçeneklerine bakabilirsiniz. Değilse (muhtemelen pek çok koşulda), o zaman bu küçük hile ile telefonunuzu alkol altına sokarak kaybedecek neredeyse hiçbir şeye sahip olmayacaksınız.

Ne tür bir alkol kullanmalıyım ?
Cep telefonunuzu alkol ile düzeltmeye çalışırken% 99 izopropil alkol kullanmanızı öneririm. Genellikle ucuz ( çok uygun fiyatlı çevrimiçi ), hiçbiri iletken değil (çok iyi) ve çok etkili.

Suda bırakılan bir cep telefonunu yeniden canlandırmak için başka alkol çeşitleri kullanılıyorsa, ancak şu ana kadar izopropil alkol ile harika sonuçlar aldım, ancak başka bir şey denemek zorunda değilim.

Evin çevresinde bulunan herhangi bir izopropil alkolünüz yoksa ve yerel bakkalınıza bulaştırmak için zor bir zaman yaşayabileceğinizden (eczane bölümünü kontrol etmeye dikkat edin), o zaman çevrimiçi sipariş etmeyi ve ardından beklemeyi isteyebilirsiniz varmak için. Size gönderilmeden siz olmadan birkaç gün boyunca telefon görüşmesi olabilir, ancak bence genellikle beklemeye değer. Not: Yapmayı seçtiğiniz her neyse, tamamen kuruyana kadar cep telefonunuzu kullanmayı denemediğinizden emin olun. Kazayla elektriksel kısa devreye neden olmaktan veya cep telefonunuzda kalıcı hasara neden olmak istemezsiniz.

% 70’e karşın% 91’e karşı% 99 izopropil alkol
Bunu zaten söylemiştim ancak izopropil alkol kullanırken,% 99 konsantrasyonun (hacimce)% 99’luk izopropil alkolü kullanabileceğiniz pürist olarak kullanmanızı ve diğer katkıyı / maddeleri içermemenizi öneriyorum su iletken bir sıvıdır ve elektriksel kısa ve diğer istenmeyen sonuçların şansını artırabilir.

% 70 veya% 91 izopropil alkol kullanabilir miyim?
% 99 izopropil alkol yerine% 70 izopropil alkol veya% 91 izopropil alkol kullanılıp kullanılamayacağını sıkça sorarım, şahsen bunu tavsiye etmem. Evet,% 70 izopropil alkol ve% 91 izopropil alkol hala sadece su kullanmaktan daha iyi bir yol olacak ve kolayca değiştirip gerçekten umurumda değildi (ve sahip olmadığı) ucuz bir elektroniği canlandırmaya çalışıyordum bazı nedenle% 99 kullanışlı) o zaman evet, izopropil alkolün daha seyreltilmiş sürümlerini kullanacağım. Ancak, üçlü basamakta genellikle bir fiyat etiketi olan bir akıllı telefon gibi elektronik bir elektronik için, ben onu riske atmam ve muhtemelen% 99 izopropil alkolü kullanana kadar beklemeliydim.

Unutmayın ki% 70 izopropil alkol sadece% 70 izopropil alkol olacak, diğer% 30 çoğunlukla su olacak ve suyun “saf” olmasının ne olacağını ve yapmayacağını söylemiyor elektrik iletmek veya bir elektrik kesintisine neden olmak. Bu, aynı zamanda% 91 izopropil alkol için de geçerlidir.

Tesadüfen “ultra saf su” nun (doğada bulunmayan) olduğunu biliyor muydunuz ve herhangi bir safsızlık bulunmuyor, elektrik iletmiyor! Aslında kendi safında bulunan akıllı telefonunuzdaki parçalardan bazılarını yapmak için Ultra saf su kullanılmış olabilir. Ancak bu, başka bir makalenin konusu.

Ultra saf su yarı iletken endüstrisinde kullanılabilse de, bu alkol şişesinde bulunmayan bir bileşen olmayacaktır ve elektrikli kısa devre riskinden kaçınmanız ve mümkün olduğunda% 99 izopropil alkole yapışmanız önerilmektedir.

Solvent olarak izopropil alkol
Alkol ve iletken olmayan yapısı hakkında kısa bir süre konuştuk, ancak izopropil alkol bir çözücü olduğu için, bir cep telefonunda alkol kullanmak güvenli olursa birden fazla kez sorulmuştur.

Daha spesifik olarak, izopropil alkol, modern akıllı telefonları bir araya getirmek için kullanılan yapıştırıcılar veya tutkallar gibi şeyler üzerinde istenmeyen bir etkiye sahip olabilir mi?

İzopropil alkol teknik olarak bir çözücü iken neme maruz kalmış veya suya düşmüş veya başka bir sıvı türüne batmış çoklu cep telefonlarını canlandırmak için% 99 izopropil alkol kullanmış ve henüz izopropil alkolün herhangi bir negatif sonuç elde etmediğini görmüş bulunuyorum. Tutkalların veya bir telefon tutan diğer malzemelerin herhangi birinde olumsuz bir etki ya da bir telefonun düzgün çalışmasına izin verir.

Tam tersi aslında; İzopropil alkolün, arızalı hoparlörleri, şarj bağlantı noktalarını, dokunmatik ekranları ve ekran ekranlarını canlandırdığını ve bir telefonun neme maruz kalmasından veya suyun içine tamamen batırılmasından kaynaklanan sık karşılaşılan güç sorunlarını çözdüğünü gördüm. Daha önce tamamen cansız ve tamamen yanıt vermeyen telefonları yeniden canlandırmak için izopropil alkol kullandık.

Garantili bir düzeltme olmamasına karşın (izopropil alkol elektriksel bir kısa gibi fiziksel hasarları tamir edemediği için) izopropil alkolün bu tür durumlarda yardımcı olabileceğini ve çoğu zaman bu tür durumlarda yardımcı olduğunu keşfettim ve bu ilaçlarla savaşırken kullanmanız için iyi bir araç olduğunu gördüm. nem veya sıvının elektronik bir aygıta sahip olabileceği nahoş ve istenmeyen etkiler.

Bunu nasıl yapmalıyım?
Yaygın olarak sorulan bazı diğer sorular arasında bir cep telefonunun% 99 izopropil alkol içinde nasıl ıslatılacağı bulunmaktadır. İşte size yardımcı olabilecek birkaç genel soru ve bazı kişisel öneriler.

Alkolle ıslamadan önce parçalarını telefonumdan almalı mıyım?
Evet, alkol içine batmadan önce tüm çıkarılabilir parçaları cep telefonunuzdan çıkarmanızı öneririm.

Bu çıkarılabilir parçalar, belirli cep telefonunuza ve servis sağlayıcınıza bağlı olarak değişebilir; ancak bu parçalar, telefonların arka plakasını, pilini, harici hafıza kartını (diğer bir deyişle MicroSD Kartı olarak da bilinir), SIM Kartı (kartları) içerebilir veya içermeyebilir.

Bu parçaların tümünü telefonunuzdan çıkardınız ve bu parçaları% 99 izopropil alkolle nemlendirilmiş temiz bir bezle silin. Ardından, tüm parçaları kurutmak için kenara koyun.

Çıkarılabilir tüm parçalar telefonunuzdan kaldırıldıktan sonra alkol, direnç olmaksızın telefonun bu alanlarının her yerine doğru yol alabilecek ve herhangi bir şansla sihrini sürdürecektir.

Telefonunuzu% 99 izopropil alkol ile banyo
İçine batırmak için iyi bir kap bulma
Bir kap seçerken göz önüne alınması gereken en önemli şey, telefonunuzu alkolle tamamen batırmanıza izin verecek bir teknenin yerini tespit etmektir.

Düşünmek isteyebileceğiniz bazı diğer küçük şeyler konteyner ebadı dır tabii ki telefonunuzu elbette emmek için yeterince büyük olmanız gerekir, ancak çok büyük olmasını istemiyorsanız yoksa gereksiz yere sona ersiniz alkol israfı

Buharlaşma konusunda gerçekten endişelenmenize gerek yok ve konteynırın mühürlenebilir olup olmamasına bakılmaksızın, alkolü bir fark yaratacak kadar buharlaşacak kadar alkolün içinde bırakmayacaksınız.

Hala bu görev için küçük bir Tupperware konteyner veya Ziploc torba kullanmaktan hoşlanıyorum, ancak telefon tamamen suya batırıldığı sürece fark yaratmamalıdır.

Alkole batırılmış
Telefonunuzu alkole batırdıktan sonra, telefona girmek için izopropil alkol almayı denemek ve herhangi bir suyun (veya diğer sıvıların) daha önce girmiş olabileceği telefonun içindeki tüm kuytu ve aralıkları doldurmaya çalışmak isteyeceksiniz. Alkolün tüm telefonu temizlemesini istiyorsun.

Bunu yapmanın en iyi yolunun, telefonun on beş dakika kadar ıslatılmasını sağlamak olduğunu ve daha sonra telefon suyun içine batmış haldeyken tutmak ve hafifçe alkol altında sallamak için on ya da on beş dakika ve tekrar yap. Izopropil alkolü telefondan, kalan mineraller veya kalsiyum birikintilerinden, hatta sudan veya mümkün olan en iyi şekilde dışarıdaki diğer olası kirleticilere bulaştırmaya çalıştığınızdan emin olmak istersiniz.

Yaklaşık bir saat sonra, telefonunuzun ıslanmaya başladığı izopropil alkole bir göz atın. Kirli görünüyor mu? Eğer öyleyse, mevcut alkol partisi altında telefonunuzu bir kere daha sallar ve sallayabilir, daha sonra telefonu alkolden çıkarın ve kurumasına biraz izin verin. Alkolün çoğunu telefonunuzdan çıkarın, telefonu bir süre kenara koyun, kirli alkolü temizleyin ve ardından yeni bir izopropil alkol grubuyla doldurun ve telefonunuzu temiz ve taze alkole batırın ona başka bir iyi temizlik yap. Not: temizlerken kutuyu su ile durulama kararı alırsanız, alkol ile doldurmadan önce herhangi bir suyun kurumasını deneyin.

Telefonumu ne kadar alkolle ıslatmalıyım?
Telefonunuzu alkole batırmanız gereken zaman uzunluğu taş üzerine yerleştirilmemiştir. Arızalı cep telefonunuzu denemek ve düzeltmek için ihtiyaç duyulan belirli koşullar da dahil olmak üzere birkaç farklı faktöre bağlı olacak.

Yağmur suyu, nehir suyu, Tuvalet suyu, Deniz suyu, Bulaşık suyu, Duş veya Banyo suyu, Çamaşır deterjanı suyu, Soda, Çorba, Süt ve tahıl, Şarap, Bira, telefonunuza girmiş olabilecek her türlü sıvı, gidiyorsunuz cihazınızı, cep telefonunuzun iç işlerinden belirli bir maddeyi çıkarmak için yeterince uzun süre ıslatmanız gerekir.

Bazı maddeler diğerlerinden daha dayanıklı olacak …

Çoğu durumda, telefonunuzu iyi bir iki saat ıslatmaktan kurtulmanız gerekir.

Cep telefonunu kurutmak
Elektronikinizin ıslanmaya vakti geldiğinde ve alkolün telefona girip iyi bir temizlik yapabildiğini hissederseniz telefonu alkolden çıkartabilirsiniz. Daha sonra elinizden geldiğince en iyi temiz kuru bir bezle telefonun dışını yönetebilir ve daha sonra kuruta bildiğinizden, hafifçe alkolü telefondan çıkarmaya çalışmalısınız.

Ayrıca kurutma işlemini hızlandırmaya çalışırken kuru pirinç kullanmaktan da hoşlanıyorum. Bunun sadece psikolojik bir şey olup olmadığından emin değilim, ancak telefonum batırdığım pirinç miktarı ile daha cömert olduğumda, telefonun daha çabuk kuruması eğilimi var gibi görünüyor.

Bu amaçla başka bir Tupperware konteynerini veya Ziploc torbasını kullanabilirsiniz, ancak bu sefer mühürleyebileceğiniz bir konteyner isteyebilirsiniz. Bu şekilde pirinç telefondaki artık nemi bir miktar daha etkili bir şekilde emebilir.

İzopropil alkol nispeten çabuk kurutulmalıdır, ancak iyi bir önlem almak için telefonunuzu iyi 24 saat boyunca kurumaya bırakın ya da en azından gece boyunca oturup kurutun.

Telefonunuz tamamen kuruyacak zamanı bulduktan sonra, pirincinizden çıkarın, takılıp kalmış herhangi bir pirincini çıkarın (tüm pirinçlerin herhangi bir yere istenmeyen herhangi bir yol bulmadığından emin olmak için tüm limanları kontrol edin), telefonu hepsi bir araya gelip onu başlatmaya çalışın.

Gerçeğin anı
Umarım herhangi bir şansla telefonunuz düzgün açılır ve tekrar% 100 işlevselliğe döner.

Durum böyle ise, çalışan cep telefonunuzdan keyif alın ve bu makaleyi ve bilgileri Google + ya da Facebook vb. Aracılığıyla arkadaşlarınızla paylaşmaktan çekinmeyin ve aşağıdaki yorum bölümünde de samimi bir açıklama yapmaktan çekinmeyin.

Cep telefonunuz hala sorun yaşıyorsa ve yine de düzgün çalışmak istemiyorsa, telefonunuzun ne yaptığına bağlı olarak henüz bazı seçenekleriniz olabilir …

Sıvı hasar olasılığı
Cep telefonunuz hala izopropil alkol ile banyo yaptıktan sonra bile arızalıysa, bu kılavuzun başında belirtildiği gibi, bu, telefonunuzun bir kısmının / bölümlerinin nem veya sıvı hasar gördüğünü gösterebilir ve muhtemelen değiştirilmesi gerekecektir. Telefonunuzun tekrar düzgün çalışması için.

Bu durum mevcut durumunuz için de geçerliyorsa, cep telefonunuzda sıvı veya nem hasarı varsa ve bu konuda hangi parçanın (donanımlarının) donanım gerektirdiğini belirlemek için bazı öneriler de dahil olmak üzere bu konuyla ilgili ek tavsiyeler içeren önerilere dikkat edin öneririz. servis veya değiştirme.

Şansın en iyisi ve ziyaret ettiğiniz için teşekkürler
Siteyi ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz ve bu kılavuzu okumak için. Umarım bilgilendirici, öğretici, yararlı ve en önemlisi cep telefonunuzu düzeltmenize yardımcı olan etkili bulmuştur. Bu küçük numara, bir telefonun neme veya sıvıya maruz kalmasına neden olacak bir ton konuyu çözebilir ve telefonunuzda da çalışmasını umarım.

Her ne kadar bunu denesene kadar kesin olarak bilmeyeceksiniz, öyleyse% 99’luk izopropil alkol almaya çalışın, yukarıda listelenen tavsiyeleri izleyin ve bir atış yapın (alkol kullanımına gerek yoktur).

Hakkında Uzman

Göz Atabilirsiniz

Elektronik Kart Tamiri

Elektronik Kart Tamir Elektronik Kart Tamiri firmamız, elektronik kart tamiri konusunda kurumsal hizmet anlayışıyla ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi