Pazar , 21 Nisan 2019
Anasayfa / Elektronik / iPhone Kapandı Açılmıyor Ne Yapılması Gerekir ?
iPhone Kapandı Açılmıyor ise Ne/Neler Yapılması Gerekir ?

iPhone Kapandı Açılmıyor Ne Yapılması Gerekir ?

iPhone’unuz veya iPad’iniz açılmıyorsa ne yapılması gerekir?

iPhone Kapandı Açılmıyor Ne Yapılması Gerekir ? Muhtemelen herkese biraz zaman oldu: iPhone’unuzdaki GÜÇ düğmesine bastığınızda hiçbir şey olmaz . Genellikle, bu kolayca çözülebilir. Ya piliniz tükendi ya da iOS “çöktü” ve yeniden başlatılması gerekiyor. Nadiren de olsa, üretici yazılımı bozulmuş, ancak son olarak bunu saklamalısınız. Aşağıdaki adımlar genellikle birkaç saniye içinde telefonunuzun tekrar çalışmasını sağlar.

Pilde bol miktarda şarjın kaldığından kesinlikle emin değilseniz, telefonu en az 15 dakika boyunca bir duvar şarj cihazına bağlayın. Eğer sadece düşük pil olsaydı telefon kendiliğinden açılacaktır. 2. adıma geçmezse. HOME ve POWER’ı (aynı zamanda SLEEP olarak da bilinir) tutun. Bir Apple logosu 10 – 20 saniye içinde görünmelidir. Her iki düğmeyi de dinleyin, yaklaşık bir dakika bekleyin ve telefonunuz normale dönmelidir. Bazen, 2. Adet’ten önce birkaç kez Susturma anahtarını değiştirmeniz gerekebilir. Kimse emin değil, ancak bazen sadece 2 düğmeyle çalışmazsa yardımcı olur.

3. adımdan sonra kesinlikle hiçbir şey olmazsa, telefonunuz bozulur, kablonuz arızalı veya şarj cihazı arızalı. Sorunu gidermek için farklı şarj cihazları ve kablolar deneyin. Veya hepsini teşhis için bir Apple mağazasına götürelim ( gitmeden önce dahi bir randevu alınız ).

iPhone’unuz açılmadığında, yeni bir tane satın almanız gerekeceğini düşünebilirsiniz. Sorun yeterince kötüyse bu doğru olabilir, ancak iPhone’unuzu ölüme mahkum etmeden önce düzeltmeye çalışmanın birçok yolu vardır. iPhone’unuz açılmazsa, hayata döndürmek için bu altı ipucunu deneyin.

iPhone Kapandı Açılmıyor ise Ne/Neler Yapılması Gerekir ?

1. Telefonunuzu şarj edin
Açık konuşma yapabilir, ancak iPhone’unuzdaki pilin telefonun çalışması için yeterli şarj edilmiş olduğundan emin olun .

Bunu test etmek için iPhone’unuzu duvar şarj cihazına veya bilgisayarınıza takın. 15-30 dakika şarj edelim. Otomatik olarak açılabilir. Açmak için açma / kapama düğmesini basılı tutmanız da gerekebilir.

Telefonunuzun şarjı bittiğinden şüphelenirseniz, ancak şarj işlemi çalışmıyorsa, şarj cihazınızın veya hattının arızalı olması mümkündür . Çifte kontrol etmek için başka bir kablo kullanmayı deneyin. (PS Duymadıysanız, artık iPhone için kablosuz şarj alabilirsin .)

2. iPhone’u yeniden başlatın
Pili şarj ederek iPhone’unuzu açmadıysanız, denemelisiniz, telefonu yeniden başlatmanız gerekir. Bunu yapmak için sağ üst köşedeki açma / kapama düğmesini veya telefonun sağ kenarını birkaç saniye basılı tutun . Telefon kapalıysa açılmalıdır. Açıksa, kaydırıcıyı kapatmayı teklif ettiğini görebilirsiniz.

Telefon kapalıysa, açmasına izin verin. Açık olsaydı, kapatıp tekrar başlatarak yeniden başlatıp tekrar başlatmak iyi bir fikir olabilir.

3. Sert Sıfırla iPhone
Standart yeniden başlatma işlemini yapmadıysanız, sabit bir sıfırlama deneyin. Sert sıfırlama, daha kapsamlı bir sıfırlama için cihazın belleğini daha temizleyen bir yeniden başlatma gibidir (depolama alanını değil, verileri kaybetmezsiniz). Sert sıfırlama işlemini gerçekleştirmek için:

On / off düğmesini ve Home düğmesini aynı anda basılı tutun . ( iPhone 7 serisine sahipseniz, açma / kapama düğmesini basılı tutun ve ses seviyesini azaltın.)
Onları en az 10 saniye basılı tutmaya devam edin (20 veya 30 saniye tutmakla ilgili yanlış bir şey yoktur, ancak o zamana kadar bir şey olmazsa muhtemelen olmaz)
Eğer kapatma kaydırıcı ekranda belirir, düğmeler tutmaya devam et
Beyaz Apple logosu göründüğünde, düğmeleri bırakın ve telefonu başlatın.

4. iPhone’u Fabrika Ayarlarına Geri Yükle
Bazen en iyi bahsiniz iPhone’unuzu fabrika ayarlarına geri getirmektir . Bu, telefonunuzdaki tüm verileri ve ayarları siler (umarım son zamanlarda senkronize edip verilerinizi yedeklersiniz) ve bir çok sorunu çözebilir. Normalde iPhone’unuzu senkronize eder ve iTunes’u kullanarak geri yüklersiniz, ancak iPhoneunuz açılmazsa şunu deneyin:

Takın iPhone’un USB kablosuyla Yıldırım / Dock Bağlantı noktasına, ancak değil bilgisayarınıza.
Basılı tutun iPhone’un Home tuşuna (bir i üzerinde , Phone 7 tutun hacmi aşağı).
Home düğmesini basılı tutarken, USB kablosunun diğer ucunu bilgisayarınıza takın.
Bu iTunes açar , iPhone’u kurtarma moduna geçirir ve iPhone’u tamamen geri yüklemenize izin verir.

iPhone Kapandı Açılmıyor ?

5. iPhone’u DFU Moduna Alın
Bazı durumlarda iPhone’unuz açılmaz çünkü açılmıyor. Bu, jailbreak’tan sonra veya yeterli bir pil ömrü olmadan bir iOS güncellemesi yüklemeye çalıştığınızda olabilir .

Bu sorunun üstesinden gelirseniz , telefonunuzu DFU moduna şu şekilde koyun :

iPhone’unuzu bilgisayarınıza takın.
On / off düğmesini 3 saniye basılı tutun , sonra bırakın.
Basılı tutun Açma / kapama düğmesine ve Ana Ekran düğmesine (bir de , iPhone 7 tutun hacmini birlikte yaklaşık 10 saniye boyunca aşağı).
Açma / kapama düğmesini bırakın ancak Ev düğmesini basılı tutun (iPhone 7’de tutun, ses seviyesini düşük tutun) yaklaşık 5 saniye boyunca.
Ekran siyah kalırsa ve hiçbir şey görünmezse, DFU Modundasın demektir . iTunes’daki ekrandaki talimatları izleyin.
Lifewire Bonus iPhone İpucu: iPhone’unuzu güncellemek için yeterli alan yok mu? İşte size yardımcı olacak birkaç ipucu işi.

6. Sıfırlama Proximity Sensörü
iPhone’unuzun açılmamasına neden olan diğer nadir bir durum , yüzünüzde tuttuğunuzda iPhone’un ekranını solarken yakınlık sensöründe bir arıza olmasıdır. Bu, telefon açıkken ve yüzünüzün yakınında olmasa bile ekranın karanlık kalmasını sağlar.

Telefonu yeniden başlatmak için Ev ve açma / kapama düğmelerini basılı tutun .
Yeniden başlatıldığında, ekran çalışıyor olmalıdır.
Ayarlar uygulamasına dokunun .
Genel’e dokunun .
Sıfırla’ya dokunun .
Tüm Ayarları Sıfırla’ya dokunun . Bu, iPhone’daki tüm tercihlerinizi ve ayarlarınızı silecek, ancak verilerinizi silmeyecektir.

iPhone’unuz hala açılmıyorsa

iPhone’unuz bu adımların hepsinden sonra açılmazsa, sorun kendi başınıza düzeltmek için muhtemelen çok ciddi bir problemdir. Genius Bar’da randevu ayarlamak için Apple’a başvurmanız gerekiyor . Bu randevuda, Genius ya sorununuzu çözecek ya da düzeltmek için neye mal edeceğini size bildirir.

Hakkında Uzman

Göz Atabilirsiniz

Elektronik Kart Tamiri

Elektronik Kart Tamir Elektronik Kart Tamiri firmamız, elektronik kart tamiri konusunda kurumsal hizmet anlayışıyla ve …

Bir yorum

  1. Kral

    Google translateten çevirip kopyala yapıştır yapmaya utanmadınız mı?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi