Anasayfa / Elektronik / Cep Telefonlarında Aşırı Isınma Sorunları Ve Çözümleri
Cep Telefonlarında Aşırı Isınma Sorunları Ve Çözümleri

Cep Telefonlarında Aşırı Isınma Sorunları Ve Çözümleri

Cep Telefonlarında Aşırı Isınma Sorunları Ve Çözümleri , Cep telefonunuz alışılmadık derecede ısınmaya başladı mı? Cep telefonunuz cebinde bir delik yakmak üzere olduğunu hissediyor mu? Telefonunuz o kadar sıcak ki, kendiliğinden kapanıyor mu? O zaman doğru yerdesiniz. Bu kılavuz, bunun neden olabileceği ile ilgili genel bazı nedenleri ve bunları tamir etmeyi nasıl deneyebileceğinizin en iyisi açıklanmaktadır.

Cep Telefonunuz Isınıyor mu? İşte Çözümleri!

Artık cep telefonları sıcak olabilir. Sonuç olarak akıllı telefonlar elektroniktir, bu nedenle yeni bir akıllı telefon sahibi iseniz ve sıcak cep telefonunuzdan endişeleniyorsanız, telefonunuz tamam olabilir , ancak cep telefonları SICAK olmamalıdır. Cep telefonunuz sıcaksa ve cep telefonunuzun hasar görmesi veya bir şeye veya başkasına, özellikle de kendinize zarar verme noktasında aşırı ısınabileceğinden endişeleniyorsanız, o zaman doğru yerdesiniz ve kesinlikle anlamaya çalışmalısınız bunun sebebinin ortaya çıkmasına ve bunu daha fazla yaşanmasına nasıl engel olabileceğinizi öğrenin.

Başlamadan önce Ayrıca, daha popüler Android İşletim Sistemi üzerinde çalışan akıllı telefonlar düzeltmek için çalışıyorum doğru bu makalede içindir unutmayın ANCAK bu kılavuzda bulunan tavsiye en sıcak veya aşırı ısınmayı gidiyor neredeyse her akıllı telefona uygulanabilir İşletim Sisteminden veya çalıştırdığı yazılımdan bağımsız olarak.

Cep telefonun sıcaklaşıyor gibi görünüyor mu?

Yapmanızı önerdiğim ilk şey, telefonunuzun sıcakken geldiğini belirlemektir.

Telefonun sıcak olmasıyla ilgili bir sorun olmayabilir. Pil veya şarj cihazı olabilir veya sorunlara neden olabilir. Peki telefonunuz sıcak mı görünüyor?

Cep telefonunun arkası sıcak oluyor

Telefonunuz ısınmaya başladığında telefonun tamamı görünüyor veya çoğunlukla bataryanın oturduğu arka alanda mı görünüyor? Belki de aşırı ısınan cep telefonu değil, cep telefonu içindeki pil.

Telefonunuzun arka kısmı ısınmış görünüyorsa, özellikle de pil bulunduğu yerde, Android akıllı telefondaki pilin aşırı ısınıp ısınmadığını kontrol etmeyi ziyaret etmek için birkaç saniye ayırın . Arızalı bir pilin değiştirilmesi, aşırı ısınmış bir cep telefonunu onarmaya ya da değiştirmeye çalışırken çok daha uygun fiyatlı ve daha zahmetli olacak.

Dolayısıyla bu makaleyi kontrol edin ve piliniz pil testini geçip düzgün çalışıyor gibi görünüyorsa, cep telefonunuzun neden aşırı ısınma ve elbette ki bazı olası çözümler gibi diğer olası nedenlerin gözden geçirilmesi için bu rehberden tekrar gelebilirsiniz nasıl düzeltileceğini.

Telefonun alt kısmı ısınır

Telefon şarj cihazını taktığınız yere doğru ısınıyor mu? Cep telefonunuz şarj cihazına takılıyken yalnızca ısınıyor mu? Eğer öyleyse şarj aletinin kendisi ile ilgili bir sorun olabilir. Telefonunuzun ısınmaya devam edip etmediğini görmek için tercihen cep telefonunuzun imalatıyla onaylanmış farklı bir şarj cihazını denediğinizden emin olun.

Yeni bir şarj cihazı sorunu çözerse, önceki şarj cihazınızı atabilir ve çalışan cep telefonunuzdan keyif alabilirsiniz. Şarj cihazı değilse, birkaç şey daha kontrol etmeniz gerekebilir.

Pil yuvasının arkasında sıcacık

Telefonun arka kısmı sıcak oluyor gibi görünüyorsa ve bataryanın tam oturduğu yerde değilse, cep telefonunun aşırı ısınması ihtimali yüksektir. Bu durumda, aşağıda listelenen ipuçlarında okunabilecek birkaç neden olabilir.

Cep telefonları hoparlör tarafından ısınır

Cep telefonunuzun kulağınıza tutunan kısmının sıcak olması durumunda, bu sadece büyük rahatsızlık, tahriş ve sağlık endişesi değil (sonuçta kendinizi yakmak istemezsiniz) aynı zamanda yüksek bir endişe değil olasılığı cep telefonu ile ilgili bir sorun olduğunu. Olası bazı nedenler ve daha iyi bazı olası çözümler için aşağıda listelenen cep telefonu sorun giderme ipuçlarına bakın.

Cep telefonları ekranı çok sıcak görünüyor

Cep telefonu ekranları tabii ki ısınabilir ancak dokunmatik ekran veya ekran çok sıcak ya da sıcaksa, bu cep telefonunun kendisinde bir sorun olduğunun bir başka göstergesidir ve aşağıda listelenen tavsiyeleri düşünmelisiniz.

Aşırı ısınmaya devam eden bir cep telefonu nasıl düzeltilir?
Artık telefonu aşağı doğru daralttık ve telefonlarınızın pilleri veya şarj aleti ile ilgili bir sorun olmayacağından, ilk etapta buraya geldiğinizi tartışmanızın zamanı geldi; aşırı ısınmış bir Android nasıl düzeltilir.

Aşağıda, cep telefonunuzdaki aşırı ısınma ile mücadele etmek için kullanabileceğiniz en yaygın nedenlerin ve en iyi çözünürlüklerin bir listesi verilmektedir.

Koşu dolu şeylere

Bir cep telefonundaki şeyler, hayatta olan şeyler gibidir. Kesinlikle zamanla yığılıyorlar ve bazen ezici görünüyorlar. Cep telefonunuz beklenmedik bir şekilde sıcak veya sıcak olmaya başladıysa, cep telefonunuzun arka planda çalışan uygulamalar gibi işlemlere sahip olması ve işe yarayıp devam edeceğini bile bilmiyorsanız şansınız iyi. Telefonunuzu açar açmaz bazıları bile çalışmaya başlayabilir.

Bu konuyla ilgili daha fazla bilgi için çalışan bir uygulamaları Android cep telefonunda nasıl görüntüleyeceğinizi incelemek için biraz zaman ayırın . Bulduğunuz şeylere şaşıracaksınızdır.

Bir yükü ağır bir süre için uzun süre

Android telefonlar müthiş! Hiç şüphe yok ki;) ve onları harika yapan şey onlarla ne yapabileceğinizdir. Oyunlar oynayabilir, videoları izleyebilir, müzik dinleyebilir, resim çekebilir, film izleyebilir, web’de arama yapabilir, mesaj gönderebilir ve inanabilir veya inanamazsınız. Android cep telefonları telefon görüşmeleri yapmak için bile kullanılabilir. Bu harika şeylerin hepsi tek bir cihazda ve hepsinin avuç içi avucunda.

Bütün bunlar Android’lerin iyi olduğu şeydir ve onları çok iyi yapar. Her şey gibi, bir Android’in ne yapabileceği ve ne kadar süre etkili bir şekilde uygulayabileceğinin sınırları vardır. Android’in iyi yaptığı birkaç şey var, ancak bir süre sonra aşırı ısınmaya başlamasına neden olabilir.

Yoğun akış

Videoları ve diğer medya içeriğini izlemek, akıllı telefonları o kadar harika kılan şeylerden bir diğeri. Seyahat ederken film seyretmek, nihai hedefinize ulaşmak için gereken süreyi çok daha hızlı bir hale getirebilir. Film izlemek ve video oynatmak sürekli olarak ancak telefon işlemcilerinden daha fazla çalışma isteyebilir ve yalnızca çok fazla enerji tüketmekle kalmaz, aynı zamanda zamanla daha da ısınmasına neden olabilir, özellikle de medya tüketim standartlarımız daha fazla daha net tanımlanmış daha net bir resim. İlk 4k Android cep telefonu ekranı piyasaya sunuluncaya kadar ne kadar sürecek?

Arka planda çalışan diğer işlemlerle birlikte içerik akışı yaparken bir videoyu oynatma yükünü veri bağlantısının yükü ile birleştirin (herhangi bir aramayı veya metni doğru özledim istemiyorsanız, telefonunuzu almaya başlayabilirsiniz). biraz sıcak.

Ağır oyun

Android App mağazası, oldukça eğlenceli ve eğlenceli oyunlardan oldukça geniş bir yelpazeye sahiptir ve her geçen gün daha fazla ve daha fazla uygulama oluşturulur ve piyasaya sürülür. Bu oyun ve uygulamalardan bazıları, uygulamanın karmaşıklığına bağlı olarak diğerlerinden daha fazla işlem gücü gerektirir ve bu gerekli işleme gücü uzun süren kullanıma eklediğinizde işler biraz ısınmaya başlayabilir.

Birçok oyunun da telefonunuzdan başka kaynaklar gerektirebileceğini hatırlamanız gerekir. Birçok uygulama bir veri bağlantısı gerektirir; bu, telefonunuzun sadece oyunu çalıştırmakla kalmaz, aynı zamanda mobil veri veya Wi-Fi verileri yoluyla bir İnternet bağlantısını gerektirmesi anlamına gelir, Facebook gibi bir sosyal ağdaki kişiler listesine veya arkadaş listesine erişim gerektirebilir … başka bir kaynak vb. Vb. Bunlar hızlı ve tabii ki telefonunuzun çalışması daha zor ve alabileceği daha yüksek yük ekleyebilir.

Bozuk pil

Pilin kendisi ısınmıyorsa, sorunun neden olduğu pil sorununuz daha az olasıdır, ancak piliniz eski veya arızalıysa (yukarıda belirtilen pil testini geçse bile), pilin değiştirilmesi düşünebilirsiniz. Şişir veya çarpık olmadığından emin olmak için pilinizi telefonunuzdan çıkarabilir (telefonunuzda çıkarılabilir bir pil varsa). Piliniz bozuksa ya da düz bir serviste düz durmuyorsa, arızalı olduğu ve değiştirilmesi gerektiği konusunda gerçekten iyi şansınız var demektir.

Piliniz arızalıysa veya arızalıysa ve bir yıldan daha kısa bir süre (ve telefonunuz) kullandıysanız, garanti talebinde bulunarak ücretsiz bir yedek pil elde edebilirsiniz . Seni tanımıyorum ama serbest her zaman fiyat aralığındadır. Telefonunuz biraz daha yaşlıysa ve artık garanti kapsamında değilse, Amazon veya eBay gibi mağazalardan çevrimiçi olarak yeni bir yedek pil hakkında çok şey öğrenebilirsiniz .

Cebinde sıcak

Cep telefonunuz cebinizdeyken aşırı ısınmaya başlayacak gibi görünüyorsa, biraz nefes almasını sağlamak için cebinden çıkarın. Düşünsene … soğuk havada bir yerde yürürken rüzgâr patlıyor ve sık sık ellerini nereye koyduğun eldiven giymiyor musun? Güzel sıcak ceblerinde :). Muhtemelen en iyi örnek değil, belki de telefonunuzun nefes alması için biraz havaya ihtiyacı vardır. Bu her zaman okulda ya da iş yerinde mümkün değildir, ancak telefonunuzu bir yere kontrol etmemeniz ya da kullanmamanız gerçekten onun yerine hoşa gitmeyen cebinizde bulunmamanız için bazı ayrılma endişelerinden çekinmeyi seçebilirseniz ? Bunun yerine bir sırt çantasında, dolapta veya koruyucu bir çantada belinin altında saklayabilir misiniz? Telefonunuza nefes almak ve soğutmak için ihtiyaç duyduğu şeyi verebilirsiniz.

Bu Zırhta Sıcak

Koruyucu durumlarda, bir cep telefonu için yapabileceğiniz en iyi yatırımlardan birisidir. Telefonunuzu iyi bir şekilde korumanıza yardımcı olurlar ve telefonunuzu kazara düşmeye veya kazara hasar görmemesine kesinlikle yardımcı olabilirler. Akıllı telefonunuz için iyi bir durumda yatırım yapmanızı öneririm; ancak, telefonun aşırı ısınmaya devam edip etmediğini veya telefonun aşırı ısınmasını önlemeye yardımcı olup olmadığını görmek için telefonunuzu çantanın dışında bir süre kullanmayı deneyebilirsiniz.

Diğer Olası Nedenler

Diğer daha az yaygın ama bir cep telefonunun sıcak olmasının olası sebepleri.

Su hasarı

Duş alırken cep telefonunuzdan müzik dinler misiniz? Bütün gün cep telefonunu terletici cebinde mi tutuyorsun? Veya telefonunuz sıvıya maruz kaldığı yerde bir kaza geçirdi mi? Güç sorunları ve aşırı ısınma, suya zarar veren cep telefonunun yaşayabileceği yaygın problemlerdir.

Cep telefonunuzda nem ya da sıvı hasarın herhangi bir yan etkisi yaşamadığından emin olmak için telefonunuzda LDI (Sıvı Hasar Göstergesi) etiketini bulmayı denemek isteyebilirsiniz. Telefonunuzda nem hasarı olabilir ve bunu bile bilmiyorsunuzdur.

Dinlenme yok

Cep telefonunun son bir kaç dakika dinlenme zamanı ne oldu? Cep telefonunuz gün içinde sürekli açık kalmaya devam ediyor mu, sonra da bütün gece şarj cihazına takılıyor mu? Biraz dinlenmek için sadece kapatılması gerekebilir.

Android’ler kullanıldıkça, uygulamalar ve süreçler çalışmaya başlayıp elle durdurulması veya telefonun yeniden başlatılması (yukarıda belirtildiği gibi) olana kadar sürekli çalışmaya devam edebilir ancak sürekli açık tutulurken, çoğunlukla bilgisayarınızı yeniden başlatmakla çözülebilecek küçük yazılım sorunlarına neden olabilir. Bu küçük ipucunu listeye ekleyeceğimi düşündüm.

Gereksiz işlevleri ve özellikleri devre dışı bırak

Bu öneri türü, aynı anda çalışan çok şeyle el ele gidiyor ancak saat widget’ları, hava widget’ları, favori iletişim widget’ları, alarm widget’ları, takvim widget’ları ve diğerleri gibi 10 farklı widget’lı animasyonlu bir duvar kağıdınız varsa, bir müzik parçacığı, vb. şeyler daha sonra bu şeylerin hepsi aynı anda çalışacak, telefonunuzun daha fazla çalışmasına neden olacak ve telefonunuzun biraz ısınmasına neden olabilir. O zaman hangi widgetten emin değilseniz yalnız değilsiniz ve widget’ler hakkında bir Android’de bir widget olan şeyden daha fazla bilgi edinebilir ve bunları nasıl kullanabilirim ? Şansınız, Android akıllı telefonunuzun ana ekranlarında bazı widget’lara sahip olduğunu ve bunu bile bilmediğiniz.

Overclock

Hızaşırtmanın ne anlama geldiğini bilmiyorsanız, o zaman bu küçük öneri hep birlikte görmezden gelebilir, ancak akıllı telefon sadece bir bilgisayar gibidir. Android akıllı telefonunuzdaki yazılımı daha hızlı gitmek ya da farklı bir şekilde çalıştırmak için manipüle ettiyseniz veya özelleştirdiyseniz, ısı, bunu yapmak için ödemek zorunda olduğunuz fiyat olabilir. Bir PC’den farklı olarak, cep telefonunuza soğutmayı veya serinletmeyi denemek için basitçe bir fan veya soğutucu ekleyemezsiniz.

Android cihazınızı hızaşırtmayı seçerseniz ve bunun sonucunda sıcaklaşırsa, ısı elektronik cihazınız için daha kısa ömür sağlayabilir ve telefonunuzun sıcaklığına bağlı olarak donanımın hasar görmesine neden olabilir.

Eski yazılım

Eskimiş yazılım Telefonunuz kadar ısıtmak için suçlu olası değildir ama ben bir cep telefonu telefonunuzda daha az gerginlik neden olabilir düzgün çalışmasına yardımcı olabilir güncellenmiş yazılım olarak listeye eklersiniz ve bu düşünce olabilir ortalama sıcaklığını düşürmek için yardımcı olur.

Donanım

Telefondaki bir parçanın hasar görmesi halinde sıvı veya nem hasarı olasılığına benzer şekilde, cep telefonunuzun düzgün çalışması için bu parçanın onarılması veya değiştirilmesi gerekebilir; Bu durumda telefonunuz aşırı ısınmayı durduracaktır.

Cep telefonunuz ısınmaya başladığında tekrar düşünmeye çalışın. Bu zamana dek telefonda olan bu sorunu açıklayabilecek bir şeyi hatırlayabiliyor musunuz? Telefon yanlışlıkla düştü mü? Cihaz üzerinde herhangi bir fiziksel hasar var mı? Eğer öyleyse bu suçlu olabilir ve telefonun ısınmasına neden olan hasar gören parçanın bulunması, onarılması ya da değiştirilmesi gerektiği için daha zor olabilir.

Yazılım

Tıpkı olası bir donanım sorunu gibi, telefonunuzun ısınmaya başladığı zamanlarda yeni uygulamalar veya programlar indirmeyi hatırlayabiliyor musunuz? Öyleyse o zaman o uygulamanın yerini tespit edebilir ve onu devre dışı bırakabilir veya geçici olarak bu uygulamanın bozulmasına neden olan bir uygulamanın olma ihtimalini ortadan kaldırmak için geçici olarak kaldırabilirsiniz.

Bu, daha önce bahsedilen çalışan uygulamalarınızı kontrol etmekle el ele gidermelidir. Telefonunuz ısınmaya başladığında her seferinde belirli bir uygulamanın çalıştığını fark ederseniz ve telefonunuzu soğuması için durdurmaya zorlamak veya uygulamayı zorla kapatmanız gerekiyorsa, kullanmaya devam etmek için buna değer olup olmadığına karar vermeniz gerekebilir Bu uygulama. Bu uygulamanın geçici olarak kaldırılmasını tamamen yasaklamak isteyebilirsiniz. Kaldırırsanız ve telefonunuz ısınmayı bırakmış gibi görünüyorsa, sorunu bulmuş olursunuz ve yeni bir kopyanın yardımcı olup olmadığını görmek için yeniden yüklemeyi deneyebilirsiniz, ancak bu uygulamayı (veya uygulamaları) saklamaya karar vermeniz gerekebilir, Telefonunuz kapalı

Aklınıza gelebilecek her şeyi yapmaya çalıştıysanız ve cep telefonunuzu ısınmayı bırakın ve hala sıcaklaştıysa, tüm telefonlarınızın önemli bilgilerini yedeklemeyi ve üniteyi zorunlu olarak sıfırlamayı isteyebilirsiniz. . Sert sıfırlama veya fabrika verilerine sıfırlama, tüm kullanıcı verilerini telefondan kaldırır ve telefonu yeni durumdan hoşlanmaya geri döndürür. Bu, bir şeylerin telefonunuza geldiğini ve sıfırlamanın “bir şey” in (ne olursa olsun) telefonunuzdan kaldırılmasına yardımcı olması nedeniyle sorunlara yol açma ihtimalini ortadan kaldırmaya yardımcı olabilir. Tek fark, diğer tüm bilgilerinizi de ortadan kaldırmasıdır.

Sorun giderme sırasında bu noktaya ulaştıysanız, bir Android akıllı telefonun bu işlemle nasıl yedekleneceğini ve sıfırlandığını bulabilirsiniz . Sert sıfırlamalar ve bu Android Sertifikası SSS kılavuzundaki Android akıllı telefonlarını nasıl etkilediği hakkında daha fazla bilgi bulabilirsiniz .

Telefonunuz aşırı ısındığında ne yapılmamalıdır

Cep telefonunuzu buzdolabına koymayın veya dondurucuya koymayın. Cep telefonunuzu aşırı sıcaklığa maruz bırakarak neme maruz bırakmak, etrafınızdaki fena bir fikir ve kesinlikle herhangi bir nedenle önermiyoruz.

Telefon hala sıcak oluyor!

Bu makaledeki TÜM önerilerinizi denediyseniz, cep telefonunuz bir donanım arızası yaşıyor veya standart sorun giderme yoluyla çözülmeyen başka bir sorun yaşıyor olabilir ve bu noktada olası onarım veya değiştirme seçeneklerine bakmanız gerekebilir. Şans eseri, cep telefonunuz hâlâ bir yıldan daha eski değilse ve herhangi bir fiziksel veya sıvı hasar görmüyorsa, cep telefonunuzun hala üreticilerin garantisi altında olacağı ihtimali yüksektir. Eğer öyleyse cep telefonunuzun imalatı ünitenizin onarımından veya değiştirilmesinden sorumlu olabilir. Bununla ilgili daha fazla bilgi okumak istiyorsanız , bir cep telefonunda nasıl bir garanti talebinde bulunacağınızı öğrenebilirsiniz.faydalı. Cep telefonunuz artık garanti kapsamında değilse ve cep telefonunuz hala sıcakkanlıysa, bu diğer seçeneklerden bazılarına bakmanız gerekebilir .

Hakkında Uzman

Göz Atabilirsiniz

Elektronik Kart Tamiri

Elektronik Kart Tamir Elektronik Kart Tamiri firmamız, elektronik kart tamiri konusunda kurumsal hizmet anlayışıyla ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi