Pazar , 21 Nisan 2019
Anasayfa / Elektronik / Bilgisayar PC Nasıl Temizlenir ?

Bilgisayar PC Nasıl Temizlenir ?

Bilgisayar PC Nasıl Temizlenir ? Düzenli ayarlamalar yapılmadığında mükemmel derecede iyi bilgisayarlar zamanlarından önce eski gibi görünebilir. Web sayfaları, disk hataları ve parçalanmış dosyalar nedeniyle geçici İnternet dosyaları ve casus yazılımları geride bırakıldığından bilgisayarlar yavaş çalışabilir.

Bilgisayar Temizleme

Eski dosyalar ve kullanılmayan programlar da, istediğiniz programları çalıştırmak için daha uzun süren bir bilgisayarda yer kaplar. Performanslarını optimize etmek için basit adımlar atılırsa bilgisayarlar daha verimli çalışabilir.Bilgisayarlar düzenli ayarlamalar yapılmadığı zamanlarından önce eski görünebilir.

Web sayfaları, disk hataları ve parçalanmış dosyalar nedeniyle geçici İnternet dosyaları ve casus yazılımları geride bırakıldığından bilgisayarlar yavaş çalışabilir. Eski dosyalar ve kullanılmayan programlar da, istediğiniz programları çalıştırmak için daha uzun süren birbilgisayar dayer kaplar. Performanslarını optimize etmek için basit adımlar atılırsa bilgisayarlar daha verimli çalışabilir.

Kullanılmayan Dosyaları Kaldır

Bir web sitesini her ziyaret ettiğinizde, bir sonraki ziyaretinizde sayfanın daha hızlı yüklenmesini sağlayan geçici bir İnternet dosyasının arkasında kalır ve bu geçici dosyalar bir bilgisayarın çalışmasını tersine çevirir. Bunları Windows’ta kaldırmak için, Başlat’a sağ tıklayın ve Keşfet’e tıklayın. C sürücüsünü (C: /) vurgulamak için tıklayın ve bul / ara’yı tıklayın. * Tmp yazın ve bu, silebileceğiniz tüm geçici dosyaları çeker. Tüm dosyaları silmek veya bunları tek tek silmek istiyorsanız ctrl + A’ya tıklayın.

Bunun yerine Internet Explorer’dan yapmak için, sağ üst köşedeki Araçlar’a gidebilir, Gözatma Geçmişini Sil’i tıklayıp “Geçici Dosyaları Sil” i tıklayabilirsiniz.bilgisayar C sürücüsü (C: /) ve bulma / arama tıklayın. * Tmp yazın ve bu, silebileceğiniz tüm geçici dosyaları çeker. Tüm dosyaları silmek veya bunları tek tek silmek istiyorsanız ctrl + A’ya tıklayın. Bunun yerine Internet Explorer’dan yapmak için,sağ üst köşedekiAraçlar’agidebilir, Gözatma Geçmişini Sil’i tıklayıp “Geçici Dosyaları Sil” i tıklayabilirsiniz.

Belgeler klasörünüzü açın.

Herhangi bir dosya veya klasörün gerekip gerekmediğine karar verin. İhtiyacınız olmayan dosyaları tıklayın ve sil’e tıklayın.

Artık kullanmadığınız programları bulun ve kaldırın. “Başlat” ı sağ tıklayın ve “Denetim Masası” nı tıklayın. “Program Ekle / Kaldır” ı tıklayın ve kaldırmak istediğiniz programları seçin. Programı silmek istediğinizden emin olup olmadığınızı soracaktır; “Evet” i tıklayın.

Disk Birleştiricisi’ni çalıştırın.

Bilgisayarlar çok yer kaplayan dosyaların parçalarını depolar. Windows’da, “Başlat” ı, “Tüm Programlar” ı, ardından “Sistem Araçları” ve “Disk Birleştiricisi” ni tıklayın. Disk birleştirme işlemini çalıştırmak genellikle birkaç saat sürer ve en az ayda bir kez yapılmalıdır.Bilgisayarlar çok yer kaplayan dosyaların parçalarını depolar. Windows’da, “Başlat” ı, “Tüm Programlar” ı, ardından “Sistem Araçları ” ve “Disk Birleştiricisi” ni tıklayın. Disk birleştirme işlemini çalıştırmak genellikle birkaç saat sürer ve en az ayda bir kez yapılmalıdır.

Disk Temizleme’yi çalıştırın.

“Başlat” ı, “Tüm Programlar” ı, ardından “Donatılar” ı ve sonra “Sistem Araçları” nı işaretleyin ve son olarak “Disk Temizleme” yi tıklayın. Disk Temizleme programı çalıştırıldıktan sonra, silebileceğiniz dosyaların bir listesi ile bir iletişim kutusu açılır. Silmek istediğiniz her dosyanın yanında bir onay işareti yaparak kutulara tıklayın. Daha sonra silmek için “Tamam” ı tıklayın.

Dosyaları silmek istediğinizden emin olup olmadığınız sorulur; “Evet” i tıklayın.Araçlar “ve son olarak” Disk Temizleme “ye tıklarsınız. Disk Temizleme programı çalıştırıldıktan sonra, silebileceğiniz dosyaların bir listesi ile bir iletişim kutusu açılır. Kutularda tıklamak istediğiniz her dosyanın yanında bir onay işareti yapın. Daha sonra silmek için “Tamam” a tıklayın, dosyaları silmek istediğinizden emin olup olmadığınızı soracaktır, “Evet” e tıklayın.

Hakkında Uzman

Göz Atabilirsiniz

Nat Türü Kısıtlamalar Yüzünden Erişilemiyor

Xbox One Çoklu Oyunculu Nat Çözümü Nat Türü Kısıtlamalar Yüzünden Erişilemiyor Xbox One cihazınız Xbox …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi