Anasayfa / Beyaz Eşya / Whirlpool Bulaşık Makinesi Hata Kodları
Whirlpool Bulaşık Makinesi Hata Kodları

Whirlpool Bulaşık Makinesi Hata Kodları

Whirlpool Bulaşık Makinesi Hata Kodları Değişik Whirlpool bulaşık makinelerinin çeşitliliği nedeniyle hata / arıza kodları sahip olduğunuz modele göre farklı görüntülenir. Bulaşık makinenizde bir LCD ekran varsa arıza kodu aşağıda görülecektir.

Whirlpool Bulaşık Makinesi Hata Kodları

Bulasik makinenizin sadece bir dizi ışık varsa, arıza kodu, birkaç saniye yanıp sönen başlatma ışığının yanıp sönmesiyle gösterilir, ardından birkaç saniye sonra tekrar yanıp söner. Örneğin, bulaşık makineniz F7 arızalıysa, başlatma lambası yedi kez yanıp sönecek, duraklatılacak, sonra tekrar yedi kez yanıp sönecektir.

Hata Kodu F1 Flaş

Whirlpool Bulaşık Makinesi Hata Kodları

Neden: NTC (sıcaklık sensörü) veya termistör ile ilgili sorun. Bu hata kodu, sensör bulaşık makinesinin çalışma penceresinin dışında bir sıcaklık okuyor (-3 ° C ila + 85 ° C) görünür. En yaygın neden hatalı bir NTC’dir.

Eylem: Çoğu durumda NTC’yi değiştirmek sorunu çözecektir. Kış aylarında, bulaşık makinesinin donması olasıdır (dolayısıyla NTC hatalı değildir – bulaşık makinesinin çalışması için çok soğuk olduğunu doğru bir şekilde tespit etmek). Bunu gidermek için bulaşık makinesine biraz sıcak (kaynar su değil) ekleyerek çözebilirsiniz, ardından bir programı tekrar çalıştırmayı deneyin.

Hata Kodu F2 Flaş

Neden: Bir su sızıntısı tespit edildi

Eylem: Çoğu durumda sızıntının kaynağını bulmanız ve gerekirse onarmalısınız. Sızıntı tespit edilmeye devam edildiği sürece, su vanası açılmayacak ve bulaşık makinesinin su ile dolmasını engelleyecektir. Sızıntı olduğuna dair bir kanıt yoksa o zaman hataya arızalı bir şamandıra anahtarı, giriş valfi veya drenaj pompası neden olabilir.

Hata Kodu F3 Flaş

Sebep: Su ısıtma sistemi ile sorun. Bu hata, bulaşık makinesi, yıkama devrinin başlangıcından 25 dakika sonra suyu istenen sıcaklığa ısıtılamazsa görüntülenir.

Eylem: Bu arıza, bir ısıtma elemanı arızası için tipik bir durumdur, bu yüzden mümkün olan bir çoklu ölçer kullanarak bunu kontrol edin. Diğer muhtemel suçlular arasında NTC ve termostat bulunmaktadır.

Hata Kodu F4 Flaş

Sebep: Bulasik makinasi boaltmamaktadir.

Eylem: Herhangi bir tıkanıklık için bulaşık makinesinde bulunan filtreleri kontrol edin ve bu basit bir düzeltme olabilir. Eğer bu sonuç çıkmazsa, problem büyük ihtimalle tıkanmış veya arızalı drenaj pompası ile ortaya çıkar.

Hata Kodu F5 Yanıp Sönme

Neden: Püskürtme kolları tıkalı / tıkalı veya başka şekilde arızalı.

Eylem: Püskürtme kolları kolayca çıkarılabilir, bu nedenle onları bulaşık makinesinden çıkarın ve herhangi bir kazayı temizlemek için lavabonun içinde yıkayın (kaş temizleyici kullanarak inatçı herhangi bir pisliğin yer değiştirmesine yardımcı olunmalıdır). Bunu yaparken, daha fazla tıkanmayı gidermek için bulaşık makinesini püskürtme kolları olmadan kısa bir programda çalıştırın.

Hata Kodu F6 Yanıp Sönüyor

Sebep: Arıza, su giriş valfinin açık olmasına rağmen bulaşık makinesinde herhangi bir su algılamadığında ortaya çıkar.

Eylem: Su kaynağının açık olduğunu kontrol edin. Su giriş hortumunda sıkışma veya tıkanma olmamasına dikkat edin. Bunun ötesinde hatalı bir giriş vanasına veya akış sayacına bakıyordunuz.

Hata Kodu F7  Flaş

Neden: Debi ölçerdeki hata tespit edildi.

Eylem: Akış ölçer arızası Whirlpool bulaşık makinesinde alışılmadık bir durum değildir, bu nedenle de değiştirilmesi gerekebilir (genellikle sağdaki yan panelin arkasında bulunur). Akış sayacını değiştirmeden önce, bunun basit bir su kaynağı problemi olmadığından emin olmak için giriş valfını ve giriş hortumunu kontrol edin.

Hata Kodu F8 Yanıp Sönüyor

Neden: Su Bulanıklık Hatası. Bulaşık makineniz, suyun bulanıklığının çok yüksek olduğunu tespit ediyor, bu da temelde çok kirli olduğu anlamına geliyor.

Eylem: Çoğu modelin bulanıklığı ölçmek için mekanik su göstergesi ve optik su göstergesi vardır. Herşeyi bulaşık makinesinde bulunan filtrelerin etrafında ve altında temizleyiniz. Optik göstergeyi bulaşık makinesinde bulacaksınız (küçük bir siyah ızgara benziyor) – hafif bir temizlik yapın, hasar görmemeye özen gösterin.

Hata Kodu F9 Yanıp Sönüyor

Sebep: Su girişi açık kalıyor (bulaşık makinesinde aşırı doldurma).

Eylem: Su giriş valfini kontrol edin – herhangi bir nedenle sıkıştı mı? Hatalı olabilir ve değiştirilmesi gerekiyor. Tamam gibi görünüyorsa, muhtemelen arızalı bir kontrol paneli tarafından soruna neden olabilir.

Hata Kodu F10 Flaş

Neden: Sensör hatası veya arızası. Bu kod yalnızca servis test programında gösterilmiştir ve bu nedenle servis teknisyeni olmadığınız sürece göreceksiniz!

Hata Kodu FA veya Onbir Yanıp Söner

Neden: Optik su göstergesi, yüksek düzeyde su bulanıklığı tespit ediyor.

İşlem: Ayrıntılı bilgi için F8 hata koduna bakın.

Hata Kodu FB veya On İki Yanıp sönüyor

Neden: Motorlu yön değiştirici valf arızası tespit edildi.

Hata Kodu FC veya On Üç Flaş

Neden: Su sertliği sensörü arızası.

Hakkında Uzman

Göz Atabilirsiniz

Fırınımın kapısı neden kapanmıyor ?

Fırınımın kapısı neden kapanmıyor ? Fırının kapanması zor mu, imkansız mı? Fırın kapısı kapanmıyor? Fırınımın …

8 yorumlar

  1. Sadık Dinçer

    Merhaba
    Whirlpool ADP 4451 bulaşïk mk. var. Tabandaki su filtresini temizleyip taktım ama start ışığı yanıp sönüyor.
    Yurt dışında yaşıyorum, Ne yapmalıyım?

    • Işıklar yanıp sönerken, bulaşık makineniz belirli bir hatayı tanımlar. Işık yanıp sönen sekans, Whirlpool bulaşık makinenizde hangi parçanın değiştirilmesi gerektiğini gösterir. Whirlpool bulaşık makineniz dijital bir ekrana sahip değilse, temiz Işık işlev kodunu yanıp sönecek, ardından temiz Işık 2 saniye bekleyecektir ve ardından sorun kodunu yanıp sönecektir. Whirlpool bulaşık makinenizdeki hata kodunu bulmak için temiz ışığın yanıp sönme sayısını saymanız gerekir. Örnek olarak: Temiz ışık 5 kez yanıp sönüyorsa 2 kez yanıp sönüyorsa (5-2), bu hata fonksiyon kodunu = “Kapı sorunu” nu gösterir ve problem kodu “Kapı anahtarı söz konusudur”. Yanıp sönen ışık düzenleri, 5 saniyelik bir duraklamadan sonra tekrarlanır.

  2. Leyla

    İyi günler whirlpool makinemin ışığı yanmıyor makine çalışırken mikrodalga fırını çalıştırdım sebep bu olabilirmi hiçbir yanık izi yok sorun n olabilir

  3. Korkmaz

    Whirlpool adp 4407 bulaşık makinesinde kırmızı ışık sürekli yanıyor su alıp boşaltıyor fakat yıkama yapmıyor sorun ne olabilir..

  4. Baran AKSAKAL

    Whirlpool ADP 6937 IX Bulaşık Makinemizde
    FB hata kodu çıkıyor ve ışık 12 kere yanıp sönüyor.
    Bu hata kodunun ” MOTORLU YÖN DEĞİŞTİRİCİ VALFİ” hatası olduğunu belirtmişsiniz.
    Bu parçayı nereden bulabilirim ?
    Yada bir öneriniz var mı ?

    Whirlpool vestel ile anlaşmalıydı ama galiba onlarda da parça yok.

    Teşekkürler

  5. Klima Servisi

    Klima servisi, klima bakımı, klima alt yapı hazırlama, klima bayi, kombi servisi, kombi bakımı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi