Pazar , 21 Nisan 2019
Anasayfa / Beyaz Eşya / Buzdolabı Ampul Seçimi

Buzdolabı Ampul Seçimi

Buzdolabı Ampul Seçimi ;

Buzdolabı Ampul Seçimi, buzdolabınıza ampul alacaksınız ama nasıl alacağınızı bilmiyor musunuz? bu makalemiz size faydalı olabilir.

Buzdolabı Ampul Seçimi

Buzdolabı Uygun Ampul Nasıl Seçilir?

Buzdolabı Ampul Seçimi, ampul, buzdolabıyla birlikte verilen boyut ve tipe göre değiştirmeniz önemlidir. Çoğu buzdolabında (taze yiyecekler ve dondurucu) 40 watt’lık cihaz ampulleri kullanılır. Bazı modellerde 60 watt’lık bir ampul kullanılır. Bu bir cihaz ampulü değil, akkor ampuldür. 60 watt’lık akkor ampul kabul edilebilir çünkü tüm ampulleri koruyucu bir kaplama ile üretilir ve bu ampul ile gelen modeller bu lambayı barındıracak şekilde test edilmiştir.

Bazı geç 2007 ve daha yeni buz dolapları küçük bireysel LED ışıkları veya taze yiyecek bölümünde hafif bir sütun vardır. Bunların yetkili bir teknisyen tarafından değiştirilmesi gerekecektir. LED ışığı akkor ampul benzeri bir şekle sahipse, bir teknisyene ihtiyaç duymadan yerini değiştirebilirsiniz.  Hem emniyetiniz için hem de ışık devresini korumak için lambayı değiştirmeden önce buzdolabının elektriğini kesmeniz önemlidir. Kapı açıkken, lamba soketine voltaj sağlanır.

Hakkında Uzman

Göz Atabilirsiniz

Fırınımın kapısı neden kapanmıyor ?

Fırınımın kapısı neden kapanmıyor ? Fırının kapanması zor mu, imkansız mı? Fırın kapısı kapanmıyor? Fırınımın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi