Pazar , 21 Nisan 2019
Anasayfa / Beyaz Eşya / Siemens Çamaşır Makinesi Resetleme Ve Açıklaması

Siemens Çamaşır Makinesi Resetleme Ve Açıklaması

Siemens Çamaşır Makinesi Resetleme Ve Açıklaması Önce ilk önce, herhangi bir işi yapmadan önce bir cihazın fişini çektiğinizden emin olun. Artık ilk hata kodu Hata kodu 01 veya bazı makinelerde Hata 17 hata kodu 17, su seviyesi arıza hatasıyla ilgilidir. Bu yüzden su kaynağının makinenize açık olduğundan emin olun ve hortumların sıkışmadığından veya bükülmediğinden emin olun.

Siemens Çamaşır Makinesi Reset Atma

Hortumdaki veya giriş valfındaki filtreleri kontrol edin, giriş valfini ve elektrik bağlantısını kontrol edin, şimdi bu alanları kontrol ettiyseniz ve sorun hala devam ederse basınç anahtarının kendisini herhangi bir arıza için kontrol edin ve hortumun bloke edilmediğinden emin olun veya hasar görmüş. Ayrıca, elektrik bağlantılarını, modül ile olan bağlantısını kontrol etmeli ve gerektiğinde değiştirmelisiniz.

Siemens Çamaşır Makinesi Resetleme Hata kodu 02 veya F02, bir ısıtıcı hatasıyla ilgilidir. Şimdi bu makinede ısıtıcı ön tarafta bulunuyor, bu yüzden kendim daha iyi erişebilmek için ön panelini çıkardım. Isıtıcıyı kontrol edin, bağlantıları kontrol edin ve ayrıca bir multimetre kullanarak test edebilirsiniz. Sorun devam ederse, makinelerin modülünü kontrol edin.

Siemens Çamaşır Makinesi Resetleme

Hata kodları 06 ve 07 bir NTC sensörü hatasıyla ilgili olduğundan, NTC’yi ve bağlantılarını test edin.

Hata kodları 08, 16 veya 34 bir kapı kilitleme hatasını belirtir. Bu nedenle, kapağın düzgün kapandığından emin olun, tutamağı ve kapı kilidindeki mandalı kontrol edin, kapı kilidini ve elektrik bağlantılarını kontrol edin ve gerekiyorsa değiştirin.

F03 veya F18 bir drenaj hatasını gösterir, bu nedenle basınç anahtarını tam olarak kontrol edin, ancak büyük olasılıkla enkazın pompaya yapışmasından kaynaklanır.

Hata kodu 04, 05, 21, 42, 43 ve 44 bir motor hatasıyla ilgilidir. Bu nedenle, motorların karbon fırçalarını aşırı aşınma olup olmadığını kontrol edin, elektrik fişini kablolama ile aynı hasar veya korozyon olup olmadığını kontrol edin. Motorunuz hızlı hızlı devir yapıyorsa, o tako bağlantılarını kontrol edin ve tüm bu alanları kontrol ettikten sonra sorun devam ederse PCB’den veya modülden şüphelenin.

Hata kodu 09 veya F09, makine içindeki açıklanamayan ısıtma ile ilgilidir; bu nedenle, makine durulama çevrimi sırasında ısınmaya devam ediyorsa, örneğin modülü veya PCB’yi kontrol edin.

Hata kodu 10 veya F 10 bir iletişim hatasıyla ilgilidir, bu nedenle modülünüz ile motorunuz arasındaki kablo bağlantısını kontrol edin.

Şimdi bu makinelerin bazılarında bir anti-seller cihazı var, bu nedenle makineniz F23’ü veya hata kodu 23’ü gösteriyorsa bir sızıntı olup olmadığını kontrol edin, ayrıca makinenin tabanındaki şamandıra anahtarını kontrol edin, aksi takdirde hasar görebilir veya arızalanabilir. konumu.

Şimdi bu hata kodlarının makine serisi için doğru olduğuna inanıyoruz, makinenizin hata kodlarıyla ilgili daha fazla yardıma ihtiyacınız varsa sitemizde bir göz atın ve çamaşır makineleri imalatı ve üretimi için yedek parçalar ve aksesuarlar espares.co.uk adresinde de bulunabilir.

Not: Bir hata kodunu aşağıdaki adımları izleyerek sıfırlayabilirsiniz.

Cihazın düğmesini kapalı konuma veya sıfırlama konumuna getirin, saat 12. Düğmeyi saat 6 pozisyonuna çevirin. Dönme düğmesini basılı tutun ve dönüş düğmesini basılı tutarken düğmeyi saat 7 pozisyonuna getirin. Devir düğmesini yaklaşık 5 saniye tutmaya devam ettikten sonra döndürme düğmesini bırakın ve düğmeyi şimdi kapatın  tekrar açtığınızda hata kodunu silmeniz gerekir.

Hakkında Uzman

Göz Atabilirsiniz

Fırınımın kapısı neden kapanmıyor ?

Fırınımın kapısı neden kapanmıyor ? Fırının kapanması zor mu, imkansız mı? Fırın kapısı kapanmıyor? Fırınımın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi