Pazar , 21 Nisan 2019
Anasayfa / Beyaz Eşya / Siemens Çamaşır Makinesi Arıza Kodları Açıklamalı

Siemens Çamaşır Makinesi Arıza Kodları Açıklamalı

Siemens Çamaşır Makinesi Arıza Kodu

Siemens Çamaşır Makinesi Arıza Kodu 01

Siemens Çamaşır Makinesi Arıza Kodları su seviyesindeki bir arızayı gösterir. Su beslemesini kontrol edin ve hortumların sıkışmadığını, bükülüverdiğini veya hortumları hasar görmediğini kontrol edin.

Siemens Çamaşır Makinesi Arıza Kodu 02

arıza, ısıtıcının yanında yatıyor, suyun sıcaklığa ulaşmasını engelliyor. Isıtıcı elemanının direncini çoklu sayaç kullanarak kontrol edin ve gerekirse elemanı değiştirin.

Siemens Çamaşır Makinesi Arıza Kodları Açıklamalı

Siemens Çamaşır Makinesi Arıza Kodu 08, 16 ve 34

Bu üç kod, kapı kilidi ile ilgili bir hatayı gösterir. Kapının doğru kapandığından emin olmanız önerilir. Kapı kilidinin hasar ve elektrik bağlantılarını kontrol etmeniz de önerilir.

Siemens Çamaşır Makinesi Arıza Kodu 03 ve 18

bu hata kodları drenajlı bir arıza ile ilgilidir. Basınç düğmesinin dolu olduğunu ve pompanın herhangi bir pislik tarafından engellendiğini kontrol etmeniz önerilir.

Siemens Çamaşır Makinesi Arıza Kodu 04, 05, 21, 42, 43 ve 44

Siemens Çamaşır Makinesi Arıza Kodları Bu altı hata kodu motorla ilgili arızalarla ilgilidir. Karbon fırçalarda aşınma olup olmadığını ve elektrik fişinde hasar olup olmadığını kontrol edin. Motor çok yüksek dönüyor ise, takograf bağlantısını kontrol edin. Tako bağlantısı, motorun dönüşünü ve hızını izlemek için bir motora takılan bir bobindir. Sorun devam ederse PCB’yi kontrol edin.

Siemens Çamaşır Makinesi Arıza Kodu E17

Giriş filtrelerini temizleyin Nedeni Su giriş bağlantısındaki filtreler veya AquaStop hortumu tıkalı. Çözüm Su besleme hortumundaki filtreleri temizleyin. Dikkat: AquaStop emniyet cihazı bir elektrik vanası içerir, suya daldırmayınız.

Hakkında Uzman

Göz Atabilirsiniz

Fırınımın kapısı neden kapanmıyor ?

Fırınımın kapısı neden kapanmıyor ? Fırının kapanması zor mu, imkansız mı? Fırın kapısı kapanmıyor? Fırınımın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi