Pazar , 21 Nisan 2019
Anasayfa / Beyaz Eşya / LG Çamaşır Makinesi Hata Kodları Arıza Giderme Çözümleri

LG Çamaşır Makinesi Hata Kodları Arıza Giderme Çözümleri

Çamaşır makinesi hata kodları LG

Hata kodu Hata kodunun yorumlanması Çamaşır makinesinin muhtemel arızalanması

LG Çamaşır makinesi hata kodu IE

Su deposuna almıyor  girmiyor Tahsis edilen zamanda su ilk seviyeye gelmedi (4 dakika). Akan su yok. Düşük su basıncı. Su giriş vanası arızalıdır. Su seviye şalteri (basınç anahtarı) arızalıdır.

LG Çamaşır makinesi hata kodu PE

Su seviyesi sensöründe hata (basınç anahtarı) Hata kodu, içinde Belli bir süre boyunca depo nominal seviyeye kadar (25 dakika sonra) su ile doldurulmadı veya tahliye süresi (4 dakika) daha hızlı su doldurma gerçekleşti. Su seviye sensörü arızalı. Su kaynağında kabul edilemez derecede düşük veya çok yüksek su basıncı.

LG Çamaşır makinesi hata kodu FE

Taşma tankı Hata kodu, depodaki su seviyesine ulaşıldığında görüntülenir. Elektronik kumandanın kusurları. Seviye sensörünün veya su giriş vanasının arızaları.

LG Çamaşır makinesi hata kodu DE

Kapı kilidi

Çoğu durumda, hatayı sıfırlamak için kapağı tekrar kapatmanız gerekir. Bu işe yaramadıysa: Kapak kilitleme cihazının yanı sıra elektronik kontrol cihazının servis edilebilirliğini kontrol edin.

LG Çamaşır makinesi hata kodu OE

Su boşaltma yok

Boşaltma pompası çalıştırıldıktan 5 dakika sonra su tanktan boşaltılmazsa bir hata meydana gelir. Drenaj yolu tıkanmış (drenaj sistemi). Elektronik kontrol cihazı arızalıdır. Boşaltma pompası arızalı. Su seviyesi sensörü arızalı.

LG Çamaşır makinesi hata kodu UE

Kazan dengelemesi ihlali

Çoğu durumda, hatayı sıfırlamak için çamaşırları davulun içine elden dağıtmanız (topaklar kaldırmanız gerekir) veya küçükse çamaşır yıkamalısınız. Aksi takdirde, elektronik kontrol cihazının verimliliğini kontrol edin veya tambura tahrik ünitesindeki kusurları tespit edin (rulmanlar, vb.).

LG Çamaşır makinesi hata kodu TE

Geçersiz su sıcaklığı CM’de sıcaklık sensörü (açık veya kısa devre) arızalıysa hata oluşur.

LG Çamaşır makinesi hata kodu LE

Kilidi hatası
Çoğu durumda, bu hata ana şebekedeki voltaj düşüşünden kaynaklanmaktadır. Ayrıca, elektronik kumandanın ve tahrik motorunun servis edilebilirliğini kontrol etmek gereklidir.

LG Çamaşır makinesi hata kodu CE

Motor aşırı yüklendi. Benzer bir hata genellikle CM linens ile aşırı yüklendiğinde ortaya çıkar. Fazla çamaşırları tamburdan çıkardıktan sonra tekrar bir hata meydana gelirse, elektronik kontrolörün ve tahrik motorunun çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Doğrudan tahrikli SM’de (indeks DD ile), kusur tambura “mastürbasyon” da kendini gösterir.

LG Çamaşır makinesi hata kodu E3

İndirme algılama hatası bilgi yok

LG Çamaşır makinesi hata kodu AE

Otomatik güç kapatma hatası

LG Çamaşır makinesi hata kodu E1

Kazanda sızıntı su
Deponun, hortumların veya diğer SM elemanlarının basıncının düşürülmesi nedeniyle SM tepsisinde bir su kaçağı vardı. Arızalı su kaçağı sensörü.

LG Çamaşır makinesi hata kodu HE

Arızalı ısıtma suyu ısıtıcıları Isıtıcıyı ve güç devrelerini kontrol edin.

LG Çamaşır makinesi hata kodu SE

Tahrik motorunun Hall sensörü hatası Kablo bağlantıları kadar Hall sensörünü (DD indeksine sahip doğrudan bir tahrik sistemine takılı olarak) kontrol edin.

Hakkında Uzman

Göz Atabilirsiniz

Fırınımın kapısı neden kapanmıyor ?

Fırınımın kapısı neden kapanmıyor ? Fırının kapanması zor mu, imkansız mı? Fırın kapısı kapanmıyor? Fırınımın …

9 yorumlar

 1. metin iyikosker

  iyi aksamlar benim evde lg 8.5 wd c1485ad camasir makinam var yikamada son 12 dakkaya gelince ayni yerde kalip sikma yapmiyor sonrada ue hata kodu veriyor ue kodunu biliyorum asiri yuklenme ama camasir makinasi yarim yuklu asiri surtunme ve plastik sesi geliyor

  • sürtünme ve plastik sesi kazandan gelmektedir. kazan rulman keçe gurubu bozulduğundan dolayı motor yüke binmektedir. kazan değişimi veya rulman grubu değişebilir, servisine başvurunuz.

 2. Eda

  Iyi aksamlar E cL hatası veriyor lg çamaşır makinem. Acaba bunun anlamı nedir?

  • CL Hatası Sebep CL, CHILD LCOK, basit bir panel kilitidir. Çocukların çamaşır makinesini kullanmasını önler. Aktif veya deaktif edilebilir. Ayarlar ve inaktivasyon – Çocuk ve kilit sembollerine sahip olan düğmelerin her ikisine 3 saniye veya daha fazla basınız.

 3. fuat

  Hayırlı akşamlar benim Makinam ortalama yarım saat calistiktan sonra PE hata kodu veriyor gidere baktım temiz şebeke suyuda normal seviyede başka ne sebep olabilir yardım edebilirmisiniz

 4. Coşkun

  Merhaba, AE hatası veriyor ve hiç bir düğme çalışmıyor, güç düğmesi dahil.

  • Coşkun

   Sorun makine içindeki hortumların su sızdırmasından kaynaklanıyormuş. Makineyi öne eğince sızan suları boşaltıp geçici olarak çalıştırabildim. Sonrasında hortumları değiştirdik. Maliyeti 220 TL.

 5. Fatih

  Merhaba, LG kurutmali çamaşır makinası kapak kapalı olmasına rağmen de 1 hatası veriyor. Bir türlü kapak acilmiyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi