Anasayfa / Beyaz Eşya / Kurutma Makinesi Kazanı Dönmüyor
Kurutma Makinesi Kazanı Dönmüyor

Kurutma Makinesi Kazanı Dönmüyor

Kurutma Makinesi Kazanı Dönmüyor ne yapmalıyım ? Sebebi nedir ? diye soruyorsanız cevabını hazırladığımız makalemizde bulabilirsiniz.

Kurutma Makinesi Kazanı Dönmüyor Ne Yapmalıyım ?

Kurutma Makinesi Kazanı DönmüyorKurutma Makinesi Kazanı Dönmüyor , Elektrik çarpması olasılığını en aza indirgemek için, bakım veya temizlik yapmadan önce bu cihazın fişini prizden çekin. Kurutmalı tambur devrilmezse / döndürmüyorsa:

Kurutucuya aşırı yüklenmediğinden emin olun. Havlu veya mavi kot gibi ağır, ıslak bir kıyafet yükü tahrik kayışının kaymasına neden olabilir. Giysilerin bir kısmını çıkarın ve tekrar deneyin. Tamburun serbestçe dönmediğinden emin olun (çalışma sırasında saat yönünün tersine dönün). Varsa, kayış kırılabilir veya gevşek olabilir ve servis gereklidir.

KURUTMA MAKİNENİZİN EKONOMİK KULLANILMASIYLA İLGİLİ İPUÇLARI VE TAVSİYELER

Kurutma yapmanın en ekonomik yöntemi her seferde tavsiye edilen miktarda çamaşırı kurutmaktır Şekli bozulabilecek özellikle narin kumaştan çamaşırları kurutmanız tavsiye edilmez. Giysiler kurutma makinesinde kurutulduğunda yıkama işleminde yumuşatıcı kullanılması gerekmez. Giysiler kurutulmadan önce burularak veya çevrilerek iyice sıkılmışsa, kurutma süresi daha kısa ve güç tüketimi daha düşük olacaktır. Uygun kurutma programını seçerek çamaşırlarınızın aşırı kurumasını, ütüleme sorunlarını veya kumaşta kırışıklıklar meydana gelmesini önleyebilirsiniz.

Filtrelerin düzenli olarak temizlenmesi kurutma süresinin en uygun ve güç tüketiminin ise en düşük seviyede olmasını sağlar. Az miktarda çamaşır veya tek tek giysileri kuruturken sensör çamaşırlardaki gerçek nem seviyesini algılayamaya bilir. Bu gibi durumlarda daha küçük eşyaları veya miktarları kurutma makinesi çamaşırlarına uygun programlarda kurutmanız veya süreli program
kullanmanız tavsiye edilir

Hakkında Uzman

Göz Atabilirsiniz

Fırınımın kapısı neden kapanmıyor ?

Fırınımın kapısı neden kapanmıyor ? Fırının kapanması zor mu, imkansız mı? Fırın kapısı kapanmıyor? Fırınımın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi