Pazar , 21 Nisan 2019
Anasayfa / Beyaz Eşya / Kristal ve Cam Mutfak Eşyalarını Çizmeden Yıkama
Kristal ve Cam Mutfak Eşyalarını Çizilmeden Nasıl Yıkanır

Kristal ve Cam Mutfak Eşyalarını Çizmeden Yıkama

Mutfak Eşyalarını Çizilmeden Nasıl Yıkarım?

Kristal ve Cam Mutfak Eşyalarını Çizilmeden Nasıl Yıkanır Elde bulaşık yıkama işlemi için bu işlem için özel üretilmiş, sert olmayan yüzeye sahip süngerler kullanılmalıdır. Yıkama işlemini ılık su ile yapmalıyız. Son durulama suyuna bir miktar sirke koyularak parlatma işlemi yapılabilir. Yıkama işlemi bittikten sonra kurulama işlemi yapılmalıdır.

Bulaşık makineleri yıkamasında aşırı yüklemeden kaçınılmalı ve uygun bulaşık makinesi deterjanı kullanılmalıdır. Bulaşıklar düzgün şekilde yerleştirilmelidir. Bulaşıklar, tüm yüzeyleri parlatıcı veya kurutucuyla temas etmeleri şartıyla rafın herhangi bir yerine yerleştirildiğinde daha parlak ve temiz bir görünüm kazanacaktır.

Elde bulaşık yıkama nasıl yapılmalıdır?

Bulaşık sıvıları içerdiği temizleyici maddeler sayesinde yağları çözmektedir. Kurumuş yemek artıklarını, bulaşık sıvısını köpürtüp ılık su ile bulaşıkların üzerinde 5-10 dk bekleterek daha kolay çözebilirsiniz.

40 C su sıcaklığında yapacağınız bulaşık yıkama suyu ile 20 C yapacağınız bulaşık yıkama suyuna göre daha fazla köpük elde edersiniz. Bulaşık yıkama suyunu ılık almak hem deterjanın daha fazla köpürmesine hem de kirlerin daha kolay çıkmasına yardımcı olacaktır.

Musluk altında su açık olarak yapılan bulaşık yıkamalarında hem fazla deterjan kullanımı hem de fazla su kullanımı meydana gelmektedir. Üreticinin kullanma talimatında belirtilen miktar su ve deterjan ile tasarruf yapabilirsiniz. Bu işlem için bulaşık yıkama kabında gerçekleştirebilirsiniz.

Yıkanan bulaşıklarda su lekesi nasıl engellerim ?

Son durulama suyuna bir miktar sirke koyularak parlatma işlemi yapılabilir.

Kristal ve Cam Mutfak Eşyalarını Çizilmeden Nasıl Yıkanır Bulaşıklarını yıkadıktan sonra kurulamanız, tabak, bardak gibi eşyalarınızda su lekeleri oluşmasını engelleyecek ve daha parlak bir görünüm elde edebilirsiniz.

Ilık su ile yıkama işlemi yapmak soğuk suya göre su lekesi kalma olasılığını azaltacaktır.

Tencere ve borcamlarda yemek kirlerini Temizleme

Kurumuş yemek artıklarını, bulaşık sıvısını köpürtüp ılık su ile bulaşıkların üzerinde 5-10 dk bekleterek daha kolay çözebilirsiniz.

Tencerelerde yanık izlerini nasıl Temizlenir

Tencere ve tavalarınızda oluşan yanmış lekeleri, Sıvı Krem veya Püskürt-Sil Mutfak temizleyici ürünü ile çizmez sünger kullanarak çözebiliriz. Sıvı Krem içerdiği temizleyici maddeler ve minerallerin birleşmesiyle elde edilen hem kimyasal hem de mekanik temizleme yapılan bir temizlik ürünüdür.

Hakkında Uzman

Göz Atabilirsiniz

Fırınımın kapısı neden kapanmıyor ?

Fırınımın kapısı neden kapanmıyor ? Fırının kapanması zor mu, imkansız mı? Fırın kapısı kapanmıyor? Fırınımın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi