Pazar , 21 Nisan 2019
Anasayfa / Beyaz Eşya / İndesit Çamaşır Yıkama Makineleri Hata Kodları Çözümleri
İndesit Çamaşır Makinesi Hata Kodları

İndesit Çamaşır Yıkama Makineleri Hata Kodları Çözümleri

İndesit Çamaşır Makinesi Arıza kodları

İndesit Çamaşır Makinesi Hata Kodları İndesit Çamaşır Yıkama Makineleri Hata Kodları Çözümleri F01’den F11’e kadar başlayan tüm hata kodları Indesit ve Ariston 2000 yıkama makineleri için geçerlidir . F01’den F12’ye kadar – çamaşır makineleri için Indesit , yeni bir ” Evrim ” serisi . F01 – F15 arası – Kurutmalı çamaşır makineleri için.

İndesit Çamaşır Makinesi Hata Kodları Çamaşır makinesinde sadece bir gösterge lambası (EVO-I kontrol sistemi) varsa, hata kodu duraklamadan sonra bir turda yanıp sönme sayısı ile belirlenir. Böylece, gösterge sekiz defa yanıp sönerse, bir duraklama, ardından başka bir 8 kez vb., Diğer hatalar için olduğu gibi F08 için de bir hata kodu olur. Kodların çözülmesi, Indesit ve Ariston adlı diğer çamaşır makinesi serilerinde kilerle aynıdır . Hata kodu Hata kodunun yorumlanması Çamaşır makinesinin muhtemel arızalanması

İndesit Çamaşır Makinesi Arıza Kodu F01

İndesit Çamaşır Makinesi Hata Kodları CM sürücü motorunun kontrol devresinde kısa devre J9 konnektöründe olası su girişi olup olmadığını kontrol edin. Tahrik motorunun temas şeridini kontrol edin (sorunun olası bir nedeni temaslarının kimyasal korozyonudur). Çamaşır makinesinin elektronik modülünü değiştirin.

İndesit Çamaşır Makinesi Arıza Kodu F02

İndesit Çamaşır Makinesi Hata Kodları Tahrik motoru çalışmıyor, motor üreteci devresi kısa devre yapıyor veya mola veriyor Motorun mekanik olarak tıkalı olup olmadığını kontrol edin. Elektronik modülün J9 konektöründeki terminallerin güvenilirliğini kontrol edin. Sensörün elektrik direncini kontrol edin (yaklaşık 115 … 170 0m). Direnç J9 konnektörünün 1 ve 2 numaralı pinleri arasında ölçülür.

Bu devrede kısa devre olması durumunda konektör J9’u sökün ve sensörün yanındaki kabloları kontrol edin. CM’ye bir endüksiyon motoru takılıysa, J9 konektörünün 6 ve 7 nolu bağlantı uçlarının sensöre olan elektrik bağlantısının güvenli olduğundan emin olun. Motoru değiştirin. Elektronik modülü değiştirin. İndesit Çamaşır Makinesi Hata Kodları

İndesit Çamaşır Makinesi Arıza Kodu F03

NTC sıcaklık sensörü devresi, açık devre içerisinde veya TEN rölesinde “sıkışmış” durumda kapanır J8 konnektörünün güvenilirliğini kontrol edin. Sıcaklık sensörünü, oda sıcaklığında (20 ° C) 20 kOhm olan direncinin göz önüne alınarak kontrol edin (J8 konektörünün 11 ve 12 nolu bağlantı uçlarında ölçülebilir). Sonuç farklıysa, modülden sensöre bağlantı kablolarının bütünlüğünü kontrol edin. NTC sıcaklık sensörünü değiştirin. Elektronik modülü değiştirin.

İndesit Çamaşır Makinesi Arıza Kodu F04

İndesit Çamaşır Makinesi Hata Kodları Su seviyesi sensörü aynı anda “BOŞ BOŞALTMA” ve “FREKANS” sinyallerini üretir. Bu kusurun nedeni, sensörün “BOŞ BOŞAMA” kontak grubuyla “dolduğu” ve bu durumda CM’nin suyun taşma seviyesine döktüğüdür. Bu seviyeye ulaşıldığında, boşaltma pompası otomatik olarak açılır.

Elektronik modüldeki J3 konnektörünün bağlantı kalitesini kontrol edin. Seviye sensörünün durumunu (konektörün konektörleri ve üzerindeki) kontrol edin: Rehber-2-4 kapalı seviyeli “BOŞ DEĞİŞTİR”; Rehber 2-3 kapalı seviye “TAM TANK”; Kontaklar 2-1 kapalı – “Ateş” seviyesi (yükleme kapağının cam seviyesinin yarısından az değil. Seviye sensörünü değiştirin. Elektronik modülü değiştirin.

İndesit Çamaşır Makinesi Arıza Kodu F05

Su tahliye işleminin tamamlanmasından sonra drenaj pompası tıkalı (çalışmıyor) veya seviye sensörü sinyal üretiyor EMPTY TANK J9’daki bağlantıları kontrol edin. Pompanın istenilen çalışması sırasında 220 V’luk alternatör voltajının J9 konnektörünün 8,9 kontakları arasındaki varlığı kontrol etmek mümkündür. Filtreyi ve boşaltma hortumunu kontrol edin. Boşaltma pompasını değiştirin. Elektronik modülü değiştirin.

İndesit Çamaşır Makinesi Arıza Kodu F06

İndesit Çamaşır Makinesi Hata Kodları Düğmesi Hatası Kod, Ariston Dialogic ailesinin (AD serisi) SM’de görüntülenir. Kontrol ünitesi ile kontrol paneli arasındaki konnektör ve kablo demetlerinde bir kontağın olup olmadığını kontrol edin. Kumanda panelindeki düğmelerin servis edilebilirliğini kontrol edin. Kontrol panelini ve elektronik denetleyiciyi ard arda değiştirin.

İndesit Çamaşır Makinesi Arıza Kodu F07

Su doldurma işlemini tamamladıktan sonra, seviye sensörü “BOŞALTMA BOŞLUK” sinyalini kaldırmaz Su doldurma işleminden sonra depoda su yoksa, ısıtıcıya herhangi bir güç sağlanmaz. Bu koruyucu bir işlevdir, çünkü su olmadan ısıtıcı yanabilir Su kaynağında su olup olmadığını kontrol edin veya su basıncı çok düşüktür. Su giriş valfını kontrol edin. Su doldurma sistemindeki tıkanmayı kontrol edin.

Su seviyesi sensörünü (basınç anahtarı) kontrol edin. Suyu doldurduktan sonra (varsa) seviye sensörünün “EMPTY TANK” kontak grubu açık olmalıdır. Durumu, örneğin, elektronik modülün J3 konektörünün 2 ve 3 numaralı pinleri üzerinde izlenir. Aksi takdirde seviye sensörü ve elektronik modül art arda değiştirilir.

İndesit Çamaşır Makinesi Arıza Kodu F08

İndesit Çamaşır Makinesi Hata Kodları TEN Röle sürekli (kontak grubu “sular” olduğu) üzerinde dönmüş veya seviye sensörü aynı zamanda sinyalleri “boş depo” ve “depo dolu” üretir Seviye sensörünü kontrol edin – bkz. Hata F04. Modüldeki TEN kontrol rölesi bir değiştirme ile kontrol edilir. Konektör L’den seviye sensörüne olan kabloları kontrol edin. Isıtıcı ile modül arasındaki bağlantıyı kontrol edin (konektör ^ 3’ün pim 5 ve 6’ya bakın). Isıtıcının çalışmasını kontrol edin. Seviye sensörünü değiştirin. Elektronik modülü değiştirin.

İndesit Çamaşır Makinesi Arıza Kodu F09

Uçucu olmayan EEPROM belleğinin içeriği, program hatası (çökmesi) Uçucu olmayan EEPROM belleğinin içeriği yeni dikişlidir. EEPROM yongası sorunsuzysa, tüm modülü değiştirin (üzerinde bulunan bellek yongasının, belirli CM modeli için bir üretici yazılımı içerdiğine dikkat edin).

İndesit Çamaşır Makinesi Arıza Kodu F10

Su doldurma işleminin başlangıcından (bunun için tahsis edilen süre için) seviye sensörü TAM TANK sinyali oluşturmaz (BLANK TANK sinyalinin pasif olması, yani tankta zaten su olması şartıyla) Seviye sensörünü kontrol edin – bkz. Hata F04. Elektronik modülün J3 konnektörü ve seviye sensörü arasındaki elektrik bağlantılarını kontrol edin. Seviye sensörünü değiştirin. Elektronik modülü değiştirin.

İndesit Çamaşır Makinesi Arıza Kodu F11

İndesit Çamaşır Makinesi Hata Kodları Boşaltma pompasının çalışması ile ilgili geribildirim sinyali yok (pompa besleme devresi kırılmış veya sarım bozuk) Boşaltma pompasının elektronik modül ile bağlantısını kontrol edin. Boşaltma pompası sargısının J15 konektörü, pimler 1 ve 2’ye (makine Easy Door işlevi ile donatılmışsa) veya J9, pim 8 ve 9 numaralı konektörlere direncini kontrol edin. Boşaltma pompası sargısının direnci yaklaşık 170 ohm olmalıdır . Boşaltma pompasını değiştirin. Elektronik modülü değiştirin.

İndesit Çamaşır Makinesi Arıza Kodu F12

Gösterge modülü ve elektronik modül arasında iletişim yok Ana elektronik modülün J11 konnektörü ile gösterge modülü arasındaki elektrik bağlantılarının güvenilirliğini kontrol edin. Ana elektronik modülü değiştirin. Gösterge modülünü değiştirin.

İndesit Çamaşır Makinesi Arıza Kodu F13

İndesit Çamaşır Makinesi Hata Kodları Kurutma sıcaklık kontrol devresi arızalı (kurutma ile “Margarita 2000” CM için, EVO-I kontrol cihazı) Elektronik kumandanın CAN konnektörü ile kurutma sıcaklık sensörü arasındaki bağlantıyı kontrol edin. Kurutma sıcaklık sensörü ve elektronik kontrol cihazının servis edilebilirliğini kontrol edin (değiştirme).

İndesit Çamaşır Makinesi Arıza Kodu F14

Kurutma başlamaz (“Margarita 2000” CM, kurutma ile EVO-I kontrol cihazı için) Elektronik kumanda ve kurutma ısıtıcısı arasındaki bağlantıları kontrol edin. TEN kurutma ve elektronik kontrol cihazını (değiştirme) kontrol edin.

İndesit Çamaşır Makinesi Arıza Kodu F15

Kurutma kapalı değil (SM “Margarita 2000” ile kurutma, kontrol cihazı EVO-I için) Arka paneldeki CN1 konnektöründe bir kontağın olup olmadığını kontrol edin. Seviye sensörünü ve bağlantı kartını kontrol edin ve gerekirse değiştirin.

İndesit Çamaşır Makinesi Arıza Kodu F16

Tambur bloke oldu (sadece dikey yüklemeli CM’de) Tamburun kilidini kontrol edin (kilit solenoidinin güç devresi).

İndesit Çamaşır Makinesi Arıza Kodu F17

İndesit Çamaşır Makinesi Hata Kodları Kapının kapısının kilitlenmesi yok veya kapı açık (SM Kapılarla çalışırken) J4 konektörünün 3 ve 4 numaralı pinleri (STANDBY modunda değil) ve kapı kilidinin 3 ve 5 pinleri arasında 220 V’luk varlığı kontrol edin. Elektronik modülün J4 konektörünün 1 ve 2 no’lu uçlarındaki geri besleme mikroswitvinin (kapak kapalı ve makine kapalıyken) etkinleştirildiğini kontrol edin. M soketindeki kabloların menhol üzerindeki kilide giden bağlantıyı kontrol edin. Kilitin sıkıca kilitlendiğinden emin olun. Kapı kilidini değiştirin. Elektronik modülü değiştirin.

İndesit Çamaşır Makinesi Arıza Kodu F18

Ana elektronik modüldeki kontrolör IC’leri ile DSP (Asenkron Sürücü Motoru Kontrol İşlemcisi) arasındaki iletişim hatası. Ana elektronik modülü değiştirin.

İndesit Çamaşır Makinesi Hata Kodları EVE-II kontrol sistemi ile Indesit AVD serisi ve AVL Hata Kodları

Bu kontrol sistemli tüm çamaşır makineleri kendi aralarında farklılık göstermektedir, bazı modellerde hata kodunun görüntülendiği hiçbir ekran yoktur. Bu gibi durumlarda, hata kodu göstergeleri yanıp sönerek belirlenir. Işık açıksa, o zaman Flash, değilse, o zaman – Kapalı. Hata kodu Hata kodunun yorumlanması Çamaşır makinesinin muhtemel arızalanması

LED 4 KN 1 KN 2 KN 3 KN 4

İndesit Çamaşır Makinesi Hata Kodu F01

Elektronik kontrol ünitesinde kontrol elemanının motor tarafından kapatılması Kapalı Kapalı Kapalı Kapalı Flaş

İndesit Çamaşır Makinesi Hata Kodu F02

Motor donanımı üreticisi motoru sinyal vermiyor. Belki de motor bloke olur, bu rulman düzeneği bozulduğunda olur ve motorun dönmesine izin vermez. Çamaşırların aşırı yüklenmesi de mümkündür Kapalı Kapalı Kapalı Flaş Kapalı

İndesit Çamaşır Makinesi Hata Kodu F03

Sıcaklık sensörü sinyal vermiyor. Muhtemelen, arızalı TEN Kapalı Kapalı Flaş Flaşı

İndesit Çamaşır Makinesi Hata Kodu F04

Su seviye sensörü yanlış bildiriyor Kapalı Kapalı Flaş Kapalı Kapalı

İndesit Çamaşır Makinesi Hata Kodu F05

Çamaşır makinesi su boşaltamaz. Büyük olasılıkla, boşaltma pompası arızalıdır, filtreyi veya dal borularını tıkamak da mümkündür. Kapalı Flaş Kapalı Flaş Flaşı

Çamaşır makinesi kullanıcı programını belirleyemiyor. Ön paneldeki düğmelerin olası nedeni Kapalı Kapalı Flaş Kapalı Kapalı

İndesit Çamaşır Makinesi Hata Kodu F07

Çamaşır makinesi su ısıtmıyor. Büyük olasılıkla, ısıtma elemanı – ısıtma elemanı arızalıdır. Ayrıca, çamaşır makinesinin su toplamaması mümkündür ve bu nedenle ısıtıcı açılmaz Kapalı Kapalı Flaş Flaşı

İndesit Çamaşır Makinesi Hata Kodu F08

Kontrol panelindeki ısıtıcının kontrol elemanının kapatılması. Isıtma elemanı kendisi arızalı olabilir. Kapalı Flaş Kapalı Kapalı Kapalı

İndesit Çamaşır Makinesi Hata Kodu F09

Elektronik kontrol ünitesinde hata – Bellek içeriğindeki arıza EEPROM Kapalı Flaş Kapalı Kapalı Flaş

İndesit Çamaşır Makinesi Hata Kodu F10

Su seviye sensörü sinyalleri almaz Kapalı Flaş Kapalı Flaş Kapalı

İndesit Çamaşır Makinesi Hata Kodu F11

Çamaşır makinesi su boşaltmaz. Boşaltma pompasına enerji verilmiyor. Kablolama ile ilgili olası sorunlar Kapalı Flaş Kapalı Flaş Flaşı

İndesit Çamaşır Makinesi Hata Kodu F12

Kontrol ve güç modülü arasında temas yok Kapalı Flaş Flaş Kapalı Kapalı

İndesit Çamaşır Makinesi Hata Kodu F13

Kurutma modundaki sıcaklık sensörü sinyal vermiyor Kapalı Flaş Flaş Kapalı Flaş

İndesit Çamaşır Makinesi Hata KoduF14

Çamaşır makinesi çamaşırları kurutmaz – kurutma sırasında ısıtıcı çalışmaz. Kapalı Flaş Flaş Kapalı

İndesit Çamaşır Makinesi Hata Kodu F15

Çamaşır makinesi keteni kurutmaz – elektronik ünitede kontrol elemanı ısıtıcısı sinyali yoktur. Kapalı Flaş Flaş Flaş

İndesit Çamaşır Makinesi Hata Kodu F16

Dikey yüklemeli çamaşır makineleri hatası: motor tamburu kaydıramıyor. Kapılar yıkama sırasında açılmış olabilir, yatak ünitesi veya çamaşır makinesi hasar gördü, çamaşır çok yüklüydü Kapalı Kapalı Kapalı Kapalı Kapalı

İndesit Çamaşır Makinesi Hata Kodu F17

Çamaşır makinesi kapısı kapalı değil. Kapağın kilitlenmesi için cihazda voltaj bulunmaması olasılığı (UBL) Flaş Kapalı Kapalı Kapalı Flaş

İndesit Çamaşır Makinesi Hata Kodu F18

ECU ile motor kontrol elemanı arasında iletişim yok Flaş Kapalı Kapalı Flaş Kapalı

Hakkında Uzman

Göz Atabilirsiniz

Fırınımın kapısı neden kapanmıyor ?

Fırınımın kapısı neden kapanmıyor ? Fırının kapanması zor mu, imkansız mı? Fırın kapısı kapanmıyor? Fırınımın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi