Pazar , 21 Nisan 2019
Anasayfa / Beyaz Eşya / Hoover Çamaşır Makinesi Arıza Kodları
Hoover Çamaşır Makinesi Arıza Kodları

Hoover Çamaşır Makinesi Arıza Kodları

Hoover Çamaşır Makinesi Arıza Kodları makine üzerinde bir sorun varsa hata kodunu gösterir ve bu da ön panelden düzenli olarak yanıp sönen bir ışıkla gösterilir veya bu durumda dijital bir ekran olur. Makinenizin dijital ekranı yoksa ve kontrol panelinde düzenli olarak yanıp sönen bir ışık varsa, ilgili hata kodu sayısını vermek için ışığın duraklamalar arasında yaptığı yanıp sönme sayısını sayın.

Hoover Çamaşır Makinesi Hata Kodları

Şimdi ne yapacağım, makinenin bağlantısını kesip üstü ve arkayı alıp, hata kodunu başlatan alanı tanımlamanıza yardımcı olmaktır. Makine üstü ve arka kısmı sökülene kadar, hata kodlarını inceleyelim.

Hoover Çamaşır Makinesi Arıza Kodu E01

kilitler, kabloları veya kontrol paneline bağlantı ile ilgili bir sorun var. Kapının düzgün kapatıldığından ve kablo bozulmadığından emin olun.

Hoover Çamaşır Makinesi Arıza Kodu E02

makine tahsis edilen süre boyunca suyla doldurmayı başaramadı. Hoover Çamaşır Makinesi Arıza Kodları Lavabo musluklarını açıp, normal basıncı kontrol ederek şebeke su basıncını kontrol edin, eğer bu tamamlanırsa giriş hortumunu, boğum, basınç anahtarı ve giriş valfini kontrol edin.

Hoover Çamaşır Makinesi Arıza Kodu E03

makine tahsis edilen sürede boşaltma yapamadı. Filtrenin ve boşaltma hortumunun tıkalı veya tıkalı olmadığını, boşaltma pompasının arızalı olmadığını ve seviye sensörü çalışıyor mu kontrol edin.

Hoover Çamaşır Makinesi Arıza Kodu E04

sel önleme özelliğini vurgular ve bir sızıntıyı da gösterebilir. Su giriş valfinin açık kilitli ve basınç anahtarı arızalı olmadığından emin olun.

Hoover Çamaşır Makinesi Arıza Kodu E08

motor hızı sensörü ile ilgili sorun; motorun yavaşlamasından ve durmadan önce birkaç saniye çok yüksek hızda dönmesine neden olabilir. Arıza, motorun tamamen dönmesini de önleyebilir.

Hoover tarafından sağlanan garanti şartları aşağıdaki koşullarda geçersiz olacaktır,

Ürüne yetkili servis dışındaki kişiler tarafından müdahale edilmesi
Kullanım hatalarından dolayı oluşan arıza ve hasarlar
Ürünün müşteriye ulaştırılması sonrası yapılan taşıma işlemine bağlı arıza ve hasarlar
Doğal afetler veya yangın sonucu oluşan arıza ve hasarlar
Hatalı elektrik tesisatı, ürünün üzerinde belirtilen voltajdan farklı voltajda kullanılması veya
şebeke voltajındaki dalgalanmalar sonucu oluşan arıza ve hasarlar

Yukarıda belirtilen arızaların giderilmesi ücret karşılığında yapılır. Ürününüzün kullanım ömrü 10 yıldır.

Ürünün işlevlerini yerine getirebilmesi için gerekli yedek  parça süresi

Hoover ve Candy Çamaşır Makinesi Hata Kodları

E01 hata kodu (veya bazı modellerde bir E07 hata kodu), kapı kilidi ile ilgili bir sorunu gösterir. Bu, kapı kilidinin kendisi, kablolama veya PCB devre kartıyla bağlantıda bir sorun olabilir.

E02 hata kodu doldurmayla ilgili bir sorunu gösterecektir. Şimdi bu, sıkışmış, tıkanmış veya tıkanmış bir dolum hortumu veya su kaynağı veya vanalarla ilgili bir sorun olduğu anlamına gelir.

E03 hata kodu , boşaltma devresinde bir sorun olduğunu gösterir. Bu genellikle pompada sıkışmış bir şey var demektir.

E04 hata kodu sel önleme konusunda bir sorun olabileceği anlamına gelir, bu tabandaki suyun var demektir ve sızıntı olduğunu belirtebilir.

E05 hata kodu , NTC ile ilgili bir sorununuz olduğu anlamına gelir (arkadaki su sıcaklık sensörü). Tekrar bağlanması gereken gevşek bir bağlantı kadar basit olabilir.

E06 hata kodu , hata kodu düz bir döndürmeden sonra görüntülenirse veya kontrol paneli arızalı bir sorundaysa , makinenin dengesizliğiyle ilgili bir sorundur.

E07 hata kodu ya kapı kilitlemesiyle ilgili bir sorun ya da motor sıkıştı ve sıkışamıyor.

E08 hata kodu , motor hızı sensörü ile ilgili bir sorunu gösterir. Bu, yavaşlamadan ve durdurmadan önce motorun birkaç saniye yüksek hızda dönmesine neden olabilir. Ayrıca, motorun dönmediği anlamına gelebilir.

E09 hata kodu devre üzerindeki motor triyazı ile ilgili bir sorununuz olduğu anlamına gelir. Bu, herhangi bir motorlu sürücünüz olmadığı anlamına gelebilir.

Eski makinelerde bir E10 hata kodu , motorlu selektörde bir sorun olduğu anlamına gelebilir. Yeni makinelerde, takılıysa bir tambur sensörü sorunu belirtebilir.

Şimdi, 11 ile 14 arasındaki hata kodları, yıkayıcı kurutucularla ilgili sorunlarla ilgilidir.

E11 hata kodu , kurutucu ısıtıcıda açık devre veya bir modül sorunu olduğunu gösterir. Tamburun üstündeki sensörden devre kartına olan kablo bağlantısını kontrol etmeniz iyi bir fikirdir, çünkü dönme çevrimi sırasında hasar görebilir.

E12 hata kodu , bir PCB iletişim hatası veya kurutucu ısıtıcı sensöründe bir açık devre öneriyor.

E13 hata kodu , E14 hata kodunda olduğu gibi PCB’de bir sorun olduğu anlamına gelir . Bu aynı zamanda kurutucu ısıtıcı veya NTC ile ilgili bir sorunu da gösterebilir.

E15 hata kodu devre kartı ile ilgili bir sorun olabileceğini gösterir. Programlanamamış olabilir veya bellek çipi bozulmuş olabilir.

E16 hata kodu , sigorta kutunuzun devreye girmesine ve diğer rasgele çevrim hatalarına neden olabilecek bir ısıtıcı yalıtımı problemi anlamına gelir, ancak ısıtıcınızı değiştirmeden kanıtlamak zordur.

E17 hata kodu motor takometre ile ilgili bir sorun olduğunu ve motorunuzun dönmemesine neden olabilir demektir.

E18 hata kodu , PCB’de bir sorun olduğu anlamına gelir.

Hakkında Uzman

Göz Atabilirsiniz

Fırınımın kapısı neden kapanmıyor ?

Fırınımın kapısı neden kapanmıyor ? Fırının kapanması zor mu, imkansız mı? Fırın kapısı kapanmıyor? Fırınımın …

57 yorumlar

 1. Muammer

  E15hatası nedir?

  • Makineyi kapatıp fişten çekin.
   Beş dakika bekleyiniz
   Tekrar açın
   Evet, eski “tekrar kapatıp tekrar et” bazen bu durumda bazen çalışabilir. devam ederse ise sorun servisini arayınız

 2. O.polat

  E07 arizasi ne anlama geliyor.

  • Hoover çamaşır makinesi ekranındaki garip kodun veya yanıp sönen LED lambasının ne anlama geldiği konusunda şaşkın mıydı? E07 görüntülenirse veya bir LED duraklatıp tekrarlamadan önce yedi defa yanıp söndüğünü görebiliyorsanız, makineniz bir arıza ile karşılaşmıştır. Hata kodu E07, çamaşır makinesinin kapı kilidinde veya motorda bir sorun olduğu anlamına gelir. (Bazı kilitleme hataları durumunda bazı modellerde hata kodu E01 görüntülenir.)

 3. Mustafa

  Şartel attı sonra geri açtım e13 hatası verdi sebebi ne olabilir?

  • Çamaşır makinesi kurutun ve fişini çekin.
   Isıtma elemanını kontrol edin.
   Sıcaklık sensörünü kontrol edin.
   Kontrol paneli ile eleman ve sıcaklık sensörü arasındaki bağlantıları kontrol edin.
   Sorunun nedenini bildikten sonra, bozuk bağlantıyı düzeltebilir veya rahatsız edici kısmı değiştirebilirsiniz. Sorunu çözmek, gevşek bir bağlantı sağlamak kadar basit olabilir veya kontrol panelinin değiştirilmesini gerektirebilir.

   Her iki durumda da, makine tekrar çalıştırıldığında, arıza dikkat çekilirse artık bir hata kodu gösterilmemelidir.

 4. Ilhan demir

  E 4 hatasi veriyor napmamiz lazim

  • Çok fazla sabun tozu kullanıldığında ekranda hata kodu 4 veya E04 belirebilir. Tamburda çok miktarda köpük görebilirsiniz, o zaman aşırı sabun kabarcığı bir alarm tetikleyebilir. Bir pamuklu 60 derece döngü seçerek bakım periyodu boyunca makineyi yerleştirin ve makineyi tamburdaki herhangi bir yük ile dışarı atın. Bu sabun tozunun fazla veya geride kalmasını sağlar. En iyi sonuç için ayda bir kez bakım yikama yaparak çamaşır makinesinde bir temizlik yapin,

  • Nilüfer

   Hoover kurutmalı çamaşır makinem var. Sürekli e20 hatası alıyorum. Bugün fişi çıkartıp bekledim, fişi tekrar taktığımda çalıştı. Ama sonrasında da e03 hatası verdi. Ne yapmalıyım?

   • Bazı modellerde drenaj pompasında tıkanma veya tıkanma, E20’nin ekranda görünmesine neden olabilir. Lütfen tahliye pompasındaki tıkanmaları nasıl kontrol edeceğinizi ve çıkaracağınızı göstermek için video klibimizi izleyin. Pompayı kontrol edip temizledikten sonra hata devam ederse, lütfen iletişim merkezini arayın.

 5. Maviş

  İyi günler makinam.eo2 hatası verdi nenyapamm gerek acil.lutefn

  • su giriş kontol ediniz. su alma hatası, basınc düşüklügü, su giriş ventil arızası olabilir,

 6. ADNAN

  Makinamda hooer mdny 9646pg. E 14 HATASI NEDIR ACABA TESEKURKER

  • Makinenizin ekran paneline bir göz atın ve E14 görüntülendiğinde veya duraklamalar arasında on dört kez yanıp sönen bir LED görüyorsanız, makineniz size ipucu verir. Hata kodu E14, bir su ısıtma veya kontrol panosu arızasıyla ilgilidir.

 7. MURAT FAKI

  makinem sıklıkla e08 hatası veriyordu şimdi de h03 hatası veriyor. e08de fişten çekip tekrar takınca düzeliyordu ama bu hatayı sık vermeye başladı. en sonda h03 verdi nedir çözümü üstadım. cevap için şimdiden teşekkürler

  • ho3 hata kodu Makine suyu tahliye edemiyor, pompa kapağını açınız temizleyiniz.

   • Hıkmet

    Makinanın tahliye kapagı acılmıyor dısta bulunan beyaz kapak acıldı fakat içind ayreten siyah kapak var dolayısı ile onu açamıyorum

   • Serdar

    Peki H02 hata kodu ne anlama geliyor acaba

  • Abdullah

   Benim makinede aynı hatayı veriyor sürekli olarak be yaptınız siz sorun çözüldümü

 8. Cem

  Merhaba Hoover marka çamaşır makinemiz yıkama bitince durmayıp tekrar yıkıyor sorun ne olabilir

 9. Reyhan ekici

  E 9 arıza veriyor makina ne demek acaba

  • E09 hata kodu , elektronik kart arızası , devre kartı üzerindeki motor triyakında bir sorun olduğunu gösterir. Bu, herhangi bir motor sürücünüz olmadığı anlamına gelebilir.

   • Emel

    Bu arızayı servis cagirmadan düzeltme imkanı var mı

 10. furkan aydın

  e13 kodu nasıl düzeltilir ?

  • resislans veya ntc arızası, model numarası ile servisinden talep ediniz, ikisinide degistiriniz, servis degiştirmesi daha iyi olucakdır, biraz işcilik zorlugu var

 11. Yunus

  H01 hata kodu ne anlama gelir nasıl giderilir

  • selam yunus bey bendede ayni ariza vardi simdi cozdum o ho1 ariza yazisinin yanindaki saat isaretli dugmeye 5 saniye boyunca bas sorun cozulecektir

 12. Gulhan

  Makina farklı zamanlarda farklı gusterge yanıyor 15 &01 arızası en sık olan kendi kendine utuyor elbiseyi otuz dakikaya ayarlıyorum kendi başka birprograma geçiyor ne yapmaliyim

 13. 03 arıza gösteriyor alt panelini temizledim fişini çektik taktık yine çalışmıyor

 14. 03 arıza var

 15. Murat

  Hoover E20 hata kodu nedir?

  • E20 kodu, boşaltmadaki bir arızayı ifade eder. Bmakinenin drenajında ​​bir tıkanıklık, tıkaiı pompa veya arızalı

 16. selamlar benim makinada ariza kodu listede yok H O 1 arizasi var bu nedir

  • sorunu cozdum HO1 yazisinin yanindaki saat isateri olan dugmeye 5 saniye boyunca basin sonar n
   ormale donuyor

 17. Dilber

  Makinemiz son zamanlarda gıcırtılı çalışmaya başlamıştı zaten…ve bugün nihayet E 08 kodu arıza gösteriyor…motor garantisi 10 yıl diyor…servis ücretsiz mi gelecek …ücret alınacak mı?..hata kodu motor arızası diyor…

  • Emriye

   Ben de de aynı sorun var neden acaba ne yapmalıyım

 18. ŞAHİN

  MERHABALAR.ÇAMAŞIR MAKİNASININ KG GÖSTERGESİ SÜREKLİ YANIP SÖNÜYOR VE BAŞKA HİÇBİR TUŞ AKTIF OLMUYOR.KG GÖSTERGESİ MINUM DAN MAXIMUM SEVİYEYE SÜREKLİ İNİP ÇIKIP DURUYOR VE EKRANDA SADECE BU GÖRÜNTÜ VAR.SORUN NE OLABİLİR ACABA?

 19. Emriye

  Ben de de aynı sorun var E08 hatası veriyor neden acaba ne yapmalıyım

  • yıkama motoru sorunlarını servisinden destek almalısınız

 20. Yiğit

  Hafızasında bir program var iptal etmiyor makineyi açtığımızda kapıyı kitliyor ama hic bir islem yaptirmiyor sürekli ışıkları yanıp sönüyor

 21. Zekeriya

  Yardımcı olurmusunuz benim makinadada E20 yazıyor ama yuri diye çözüm yok

  • E20 bir su boşaltma sorunu. Sağ alt köşedeki filtreyi sökün. Bazı durumlarda filtreyi çıkardıktan sonra filtre gövdesine bir torcu parlatın ve tahliye pompası impulsörü serbestçe dönüp dönmediğini kontrol edin. bükülmüş tahliye hortumu veya arızalı bir drenaj pompası aynı hata koduna neden olacaktır .

 22. Abdullah

  13+8 kg hoowet çamaşır Makinesi sürekli E8 E4 E3 hatası veriyor ama en çok E8 veriyor bu durumda servis çağırdım ama gelen olmadı ne yapmam lazım

 23. Derya çakmak

  h16 arızası alıyorum. Neden bu hatayı veriyor olabilir? Ne yapmalıyım?

  • Çamaşır makineniz evinizdeki elektriği tetiklediyse, kıyafetlerinizi beklenenden biraz daha uzun süre yıkamak için bekliyor olabilirsiniz. Çamaşır makineniz dijital ekranda E16 hatası gösteriyorsa veya güç ışığı duraklatılmadan ve tekrarlanmadan önce on altı kez yanıp sönüyorsa, makinenin su ısıtıcısıyla ilgili bir problemi olması muhtemeldir.

 24. Buket

  Tül perde yıkarken durmuş, bütün ışıkları sönmüş. İçinde sadece 2 tül perde vardı, fazla ağır değildi. Sigorta atacak kadar zorladığını sanmıyorum, sorun ne olabilir?

 25. Hasan altas

  Hoover 10 kg çamaşır makinem var sıkmaya geçerken öne doğru. Yürüyor ne yapmam gerekiyor acaba zemin den dolayı mı başka birşey mi bilemedim. Yardımcı olursanız sevinirim kolay gelsin

 26. Engin

  Hoover dxa 310 ah/1-17 model çamaşır makinası E13 veriyor acaba nasıl reset atabilirim yardımcı olurmusunuz

  • Engin

   Rezistansı söktüm yenisini takacağım bakalım duzelecekmi

 27. Hakan CAN

  Mrb. Öncelikle tşk.ederim. bende 2015 de 9 kiloluk Hoover markasına güvenerek bitane aldım ama bin kere pişman oldum. Nisan 2018 de, e08 hatasını verdi, servis çağırdık geldi baktı tamam dedi gitti, tekrar aynı hata, tekrar servis geliyor 14 dakikalık programda çalıştırıp tamam deyip gidiyor, en sonunda beyin de deyip getirip bir parça değişti. Şimdi gene aynı hata. Garantisi de bitti. Aldığımda 3 yıl yazıyordu. Tekrar tşk ederim.

 28. murat

  hoover wdyn9646pg makinam 4 yıldır sorunsuz çalışıyordu. Dün akşam E03 hatası vermeye başladı. Pompa filtresini temizledim. Gider borusunu kontrol ettim Hatta su seviye basınç prostatını da kontrol ettim. 1 damla su yokken boş makinayı sıkmaya alıyorum. pompa çalışıyor. Sıkma başlamıyor uzunca bir süre (2-3 dakika) sonra E03 hatası veriyor. Anlayamadım neden olduğunu.

  • Hoover çamaşır makinenizin uygun şekilde boşalmasını engelleyebilecek birkaç sorun vardır. İşte kontrol etmek için ne yapmalı:

   Çamaşır makinenizi kapatın ve fişini çekin.
   Tahliye filtresini çıkarın ve temizlemek için durulayın. (Su akabileceği için ilk önce bir havlu koyun!)
   Tahliye pompasını kontrol edin ve tıkanmaları giderin.
   Boşaltma hortumunun tıkanmadığından emin olun.
   Tahliye pompasına giden kabloları kontrol edin.
   Drenaj borusunda tıkanma olmadığını kontrol edin.
   Makinenizi yeni kurduysanız, lavabonun altındaki tahliye borusunda kapak bulunmadığını kontrol etmeye değer. Çamaşır makinesi kurulu olmayan evyelerde suyun sızmasını önlemek yerine bir kapak bulunur. Çamaşır makinesini bağlamadan önce bu kapağın çıkarıldığından ve güvenli bir yerde (örn. Boruya oturtulmuş) tutulduğundan emin olun, aksi halde çamaşır makineniz boşalamaz.

   Tahliye pompasından bir tıkanıklığı çıkardıysanız ve makinenizi tekrar açtığınızda hata hala gösteriyorsa, tıkanma nedeniyle yanmış olabileceği için pompayı değiştirmeniz gerekebilir. Aksi takdirde yukarıdaki adımları uyguladıktan sonra hata giderilmiş olmalıdır.

   • İsmail murat

    Sonuç ne oldu bizde de aynı hata var

 29. Ferhat

  Hoover marka çamaşır makinem çalışır vaziyetteyken şarteli attı tekrar çalıştırdığımda kilit ekranı yanıp sönüyor başlatmıyor başka programlarda denediğim halde çalışmıyor sorun ne olabilir ve ne yapmalıyım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi