Pazar , 21 Nisan 2019
Anasayfa / Beyaz Eşya / Fırın Kapağının Camı Nasıl Değiştirilir ?

Fırın Kapağının Camı Nasıl Değiştirilir ?

  1. Kapı bağlantılarını sökün
  2. Kapıyı kaldır
  3. Diskin çıkarılması
  4. Yeni diskin kurulumu
  5. Kapıyı takmak

Fırın Kapağının Camı Nasıl Değiştirilir Ayrıca, yeni diski kurduktan sonra yapılması gereken kontroller hakkında size bazı tavsiyelerde bulunuyoruz.

Fırın kapağının diskinin değiştirilmesi nasıl hazırlanır?

Konuyla daha fazla ilgilenmeden önce, cam parçaları ile çalışırken özel dikkat gösterilmesi gerektiğini size hatırlatmak isteriz. Kırılmış bir diski çıkarırken, cam parçalara çıplak elinizle dokunmayın çünkü kesiliyor olabilirsiniz. Genel olarak, diski yaralanmalara karşı korumak için kesilmeye karşı dayanıklı eldivenlerle tutmanızı öneririz.

Düzgün bir şekilde donatılmışsanız, hemen kapıyı sökmeyin. Öncelikle, düzgün çalışabileceğiniz yeterince geniş ve temiz bir yüzeye sahip olduğunuzdan emin olun. Kapıyı düz bir yüzeye yerleştirmeyi unutmayın, böylece yeni bölme hasar görmeyecek veya hasar görmeyecektir.

Pratik bilgiler
Camı çiziklerden korumak için, örneğin çalışma masasına bir havlu koyabilirsiniz. Etkili olmanız için, ulaşmanız için ihtiyacınız olan tüm araçlara sahip olmanız gerekir. Özellikle, farklı tornavidalar (düz tornavidalar, Phillips tornavidalar) ve bir kombinasyon pensesi düşünün.

Bu çalışmanın anahtar kelimesi “duyarlılık” dır. Olabildiğince hızlı gitmeye ve dikkatsizce hızlı hareketler yapmaya çalışmayın. Zamanını al. Kırılmış veya bölünmüş bir diski parçalamak isterseniz, yavaşça yürüyün ve düşmemeye dikkat edin (düşmeye neden olabilecek nesneleri çıkarmanızı öneririz).

Fırın kapağının bölmesi nasıl değiştirilir?

Bundan bahsetmek aptalca olabilir, ancak fırının hala sıcak veya açıkken bu işi yapmamaya dikkat edin. Her zaman güvenli yapıldığında işin iyi yapıldığını unutmayın. Görevinizi kolaylaştırın ve kendinizi yakabileceğiniz bir ortamda çalışmayın. Mümkün olduğunca kolay hale getirin: ısı yok, elektrik yok.

Kapı bağlantılarını sökün

Bazı fırınların yarı açık veya kapalı olduklarında aniden kapanmış olduklarını fark etmiş olabilirsiniz. Her şeyden önce, menteşelere alışmak zorundasınız. Ocağın modeline bağlı olarak, kapıyı sökmeniz veya açmanız gerekecektir. Yöntemsel olarak devam edin. Önce kapı bağlantı elemanlarını sökün ve sonra bunları çıkarmak için kapıyı yarıya kadar kapatın.

Kapıyı kaldır

Her iki taraftaki kapıyı tutun, yukarı kaldırın ve sabitleme vidaları yukarı bakacak şekilde çalışma tezgahının üzerine yerleştirin.

Diskin çıkarılması

Ön kapağı sabitleyen öğeleri bulun, ardından değiştirilecek diske erişmek için uygun vidaları gevşetin. Sonra diski çıkartabilirsiniz.

Yeni diskin kurulumu

Yeni diski yerleştirin ve sabitleyin. Daha sonra ön kapağı ve sabitleme vidalarını değiştirin. Camı yerleştirirken yönlerine dikkat edin. Boyalı taraf kapı içerisindedir ve diğer pencerelere doğru yönlendirilmiştir.

Kapıyı takmak

Kapağı fırına geri koyun ve menteşeleri doğru şekilde değiştirin.

Pratik Bilgiler
Bazı fırınlarda, her birinin kendi parça numarası ve hassas konumu olan birden fazla bölmesi vardır. Doğru diskleri sipariş edin ve bunları doğru pozisyonlara yerleştirin. Boyutlara (uzunluk, genişlik ve kalınlık) özellikle dikkat edin. Her şeyden önce, gücü ihmal etmeyin, çünkü daha kalın bir cam tüm modellerle uyumlu değildir. Kötü sürprizlerden kaçınmak istiyorsanız, daima üretici tarafından önerilen aynı model veya eşdeğer bir modelden bir disk seçmelisiniz.

Kapağının camını değiştirdikten sonra ne gibi kontroller yapılmalıdır?

  • İlk önce, kapının düzgün açılıp kapanmadığını kontrol ediniz. Kapı durgun veya sıkışık olmamalı ve fırına uygun şekilde yapılmamalıdır.
Pratik bilgiler
Yetersiz kapalı bir fırın çok iyi ısınmaz ve istenen sıcaklığa ulaşmak zorlaşır. Pişirme ile ilgili problemleriniz olabilir (eskisinden daha fazla zaman alır), yani daha fazla enerji tüketirsiniz.
  • Fırını önceden ısıtın ve elinizi ön yüzeyin tamamı boyunca fırının önünde çalıştırın. Bazı yerlerde diğerlerinden daha fazla sıcak hava hissediyorsanız, ısı kaçağı nedeni olabilecek iki parça arasında boşluk olup olmadığını kontrol edin.
  • Gelecekte, camın durumunu düzenli olarak kontrol edin ve olası çatlaklara özellikle dikkat edin. Yeni disk soba için uygunsa, yeni çatlaklar oluşmamalıdır.

Genel olarak, eski diske çatlamadan veya kırılmadan önce bir fark görmemelisiniz. Camı sık sık temizlemek de iyi bir fikirdir. Böyle temiz ve estetik bir fırına sahip olmanın yanı sıra, camın düzenli olarak görsel muayenesini yapabilirsiniz.

Hakkında Uzman

Göz Atabilirsiniz

Çamaşır makinesi su sızıntısı

 Çamaşır makinesi sızıntı 5 onarım ipuçları Çamaşır makinesi sızıntı su sızıntısı çamaşır makinesinin sızabileceği birçok …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi