Pazar , 21 Nisan 2019
Anasayfa / Beyaz Eşya / Electrolux Bulaşık Makinesi Hata Kodları Ve Açıklamaları

Electrolux Bulaşık Makinesi Hata Kodları Ve Açıklamaları

Electrolux Bulaşık Makinesi Arıza Kodları

Electrolux Bulaşık Makinesi Hata Kodları Ekrandaki görüntüyü göster EDW 150 LED sinyali END 2Hz / 5sec duraklatma EDW 110 Hata kodu yorumlanması Olası bulaşık makinesinde arıza

Electrolux Bulaşık Makinesi Hata Kodu I0 1

yanıp sönüyor Su gelmiyor. Maksimum 60 saniye boyunca, su seviye şalterinin (basınç şalteri) eşik seviyesine erişilmez. Su musluğu tıkalı veya kapalı. Doldurma hortumundaki filtre tıkalı. Giriş hortumu sıkışmış veya bükülmüş durumda.

Electrolux Bulaşık Makinesi Hata Kodu I20

yanıp sönüyor Su boşaltmayın Su seviyesi şalteri, boşaltma için ayarlanan süreyle etkinleştirilmemiş. Boşaltma sistemi tıkanmış; Arızalı veya tıkanmış drenaj pompası; Boşaltma hortumu sıkıştı veya ezildi; Hatalı seviye şalteri (basınç anahtarı).

Electrolux Bulaşık Makinesi Hata Kodu I30

yanıp sönen AQUA kontrolü (taşma koruma sistemi) Gövde tabanında biriken su sızıntısı vardı, Aquastop şamandıra süzülüyordu.

Electrolux Bulaşık Makinesi Hata Kodu I50

yanıp sönüyor Triac / Sirkülasyon pompasının kısa devresi Sirkülasyon pompası, kontrolsüz maksimum devirlerde çalışmaya başlar ve daha sonra yıkama kesilir. Kontrol kartındaki triyazı değiştirmeniz gerekiyor.

Electrolux Bulaşık Makinesi Hata Kodu I60

yanıp sönüyor Su ısıtması veya aşırı ısınma yok Isıtma elemanı arızalı, emniyet termostatı devreye girmiş ; Kablo arızalı; Termal sensör arızalıdır; Makinede dolaşan su seviyesi yetersizdir; Sirkülasyon pompası arızalıdır; Kontrol paneli arızalı.

Electrolux Bulaşık Makinesi Hata Kodu i70

yanıp sönüyor NTC termistörünün açık veya kısa devre programı ısıtma fonksiyonunu kullanmadan sonuna kadar çalışır.

Electrolux Bulaşık Makinesi Hata Kodu I80

yanıp sönüyor Harici EEPROM bellek ile iletişim hatası EEPROM bellenimiyle iletişim yok.

Electrolux Bulaşık Makinesi Hata Kodu I90

yanıp sönen MCF / CCF sağlama toplamı Hatalı sağlama toplamı (programlama modeli) MCF veya CCF. Sadece açıldıktan sonra belirlenir! Program seçilemez. AÇIK / KAPALI LED yanar.

Electrolux Bulaşık Makinesi Hata Kodu I A0

yanıp sönüyor Fıskiyenin bloke edildi Programın ve her alt programın başında ve kapıyı açtıktan / kapatmadan veya elektrik kesintisinden sonra, yağmurlama sisteminin dönüşü kontrol edilir ve değerlendirilir. Yağmurlama hızı belirlenene kadar kilit veya hata hakkında bir mesaj.

Electrolux Bulaşık Makinesi Hata Kodu I B0

yanıp sönüyor Şeffaflık sensörü Kalibrasyon için gereken su şeffaflığı sinyali 15 saniye içinde alınmadı. Şeffaflığın tanımı her zaman ortaya çıkar. Bu göstergeye göre, program rota uyarlanır.

Electrolux Bulaşık Makinesi Hata Kodu I C0

yanıp sönüyor İletişim hatası Kullanıcı ara birimi ile iletişim kaybı. Makine durur ve bağlantı geri getirilinceye kadar bekler.

Electrolux Bulaşık Makinesi Hata Kodu I D0

yanıp sönüyor Tachogenerator Sirkülasyon pompası açık, ancak takometre sinyali 5 + 20 saniye boyunca alınmıyor. Sirkülasyon pompası kontrol edilemez, ısıtma kapanır. Bu fonksiyon, programın her aşamasında tekrar kontrol edilir.

Electrolux Bulaşık Makinesi Hata Kodu I F0

yanıp sönüyor Su Dolum Süresi Hatası Su doldurma için zaman sınırı aşıldı. Program, su seviyesinin yetersiz olduğu bir sonraki altprograma kadar devam eder. İstenilen seviyeye daha fazla su dökülmez. Boşalmadan sonra hata kaybolur.

Hakkında Uzman

Göz Atabilirsiniz

Fırınımın kapısı neden kapanmıyor ?

Fırınımın kapısı neden kapanmıyor ? Fırının kapanması zor mu, imkansız mı? Fırın kapısı kapanmıyor? Fırınımın …

5 yorumlar

  1. tuncay

    herhangi bir arıza kodu görünmüyor su almıyor sebepleri nedendir.

    • Su Girişini kontrol ediniz, su giriş ventil arızalı olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi