Pazar , 21 Nisan 2019
Anasayfa / Beyaz Eşya / Çamaşırlardaki İnatçı Lekelere Yöntemler
Çamaşırlardaki İnatçı Lekeleri Çıkartmak İçin Yöntemler

Çamaşırlardaki İnatçı Lekelere Yöntemler

Gömlek yaka ve manşet kirlerini nasıl çıkar

Gömlek yaka ve manşet kirlerine daha etkin temizlik için çamaşırlarınızı yıkamadan bir gece önce deterjanlı suda bekletebilir ya da Çok Amaçlı Temizlik Sıvısı’nı kirli bölgelere uygulayıp daha sonra çamaşır makinesinde yıkama yapabilirsiniz.

inatçı lekeleri çıkartmak için yöntemler

Çamaşırlardaki İnatçı Lekeleri Çıkartmak İçin Yöntemler Çamaşırlarınızı yıkamadan önce Çok Amaçlı Temizlik Sıvısı ile leke üzerine uyguna yaptıktan sonra deterjan üreticimizin belirttiği miktarda deterjan ve çamaşıra uygun yıkama programını seçerek yıkama yapınız. İnatçı lekeleri yıkarken, mümkün olduğunca lekenin yüzeyde fazla beklemeden hemen yıkanmasını sağlayın.

Hangi çamaşırlar elde yıkanmalıdır ?

Hassas, çekme riski olan çamaşırlar elde yıkanmalıdır.

Genel olarak ise her tür çamaşırı elde yıkayabilirsiniz ancak elde çamaşır yıkarken dikkat etmeniz gerekenler; çamaşırları yıkamadan önce rengine, türüne ve kirlilik oranına göre ayırınız.

Renk olarak: Beyazlar, renkliler, koyu renkliler…gibi

Tür olarak: beyaz pamuklular, beyaz ketenler, renkli pamuklular, renkli ketenler…gibi

Kirlilik olarak: Az kirli, çok kirli…gibi

Çamaşırınızın kirlilik oranına ve su sertlik derecesine göre ABC Matik paketi üzerinde belirtilen miktarda suya ekleyip çamaşırlarınızı yıkayabilirsiniz. Zorlu lekeler için çamaşırlarınızı bir gece önceden deterjan eklenmiş suda bekletebilirsiniz.

Çamaşırların renklerinin solmadan uzun süre canlılığını korumak için

Çamaşırlarınızı yıkarken renkliler için özel olarak geliştirilmiş formül ile hazırlanan toz ya da sıvı çamaşır deterjanların dan kullanınız. Çamaşırı uygun programda yıkamak, üreticinin belirttiği dozda deterjan ve yumuşatıcı kullanmak ve renklileri doğrudan güneş ışığına maruz bırakmadan kurutmak, çamaşırlarınızın daha uzun süre renklerinin canlı kalmasını sağlayacaktır.

Yıkanan çamaşırları nasıl kurutmalıyız?

Çamaşırlar yıkandıktan sonra, makinede bekletmeden mümkün olan en kısa sürede asılmalıdır. Beyaz çamaşırlarınızı güneş görebilecekleri bir yerde kuruturken, renkli çamaşırlarınızı direkt güneş ışığına maruz kalmayacakları şekilde kurutunuz.

Çamaşırınızın türüne uygun sıcaklığı seçerek ütüleme işlemi yapabilirsiniz.

Ütülenen çamaşırlarınızı dolabınıza yerleştirerek tekrar toz ve istenmeyen kokulara maruz kalmasını önleyebilirsiniz. ABC Parfumia Konsantre Yumuşatıcı kullanarak, çamaşırlarınızda 10 haftaya kadar kalıcı mis koku sağlayabilirsiniz.

Çamaşırlarımızın uzun süre güzel kokması için

Çamaşırlarınızı yıkarken deterjan ile birlikte mutlaka yumuşatıcı da kullanmalısınız. Yumuşatıcı çamaşırlarınızı yumuşatırken onların daha güzel kokmalarını da sağlayacaktır. Konsantre Yumuşatıcı ambalajı üzerinde belirtilen miktarda yumuşatıcı ile yıkama yapınız. Çamaşırlar yıkandıktan sonra ıslak halde çamaşır makinesinde bekletilmemeli,

yıkama bittikten sonra makineden çıkarılıp kurutulmalıdır. Kurutma işlemi sırasında çamaşırların hava alarak kuruması sağlanmalı, çamaşırlar arasında boşluk kalmayacak şekilde yan yana ve sık asılmamalıdır. Kuruyan çamaşırlar ütülendikten sonra yerlerine yerleştirilmeli, istenmeyen kokulara maruz bırakılmasının önüne geçilmelidir. Bu şekilde çamaşırlarınızın daha uzun süre güzel kokmasını sağlayabilirsiniz.

Yumuşatıcı içine konulan parfüm kapsülleri nedir?

Yumuşatıcılar da uzun süre etkili parfüm kokusu için Konsantre Yumuşatıcı formülünde mikro kapsüller kullanılmaktadır. Bu mikro kapsüllerin içinde bulunan parfüm, çamaşıra her dokunduğunuzda kapsüllerin patlaması ile kokunun tekrar açığa çıkmasını ve çamaşırın yeni yıkanmış gibi kokmasını sağlar.

 

Hakkında Uzman

Göz Atabilirsiniz

Fırınımın kapısı neden kapanmıyor ?

Fırınımın kapısı neden kapanmıyor ? Fırının kapanması zor mu, imkansız mı? Fırın kapısı kapanmıyor? Fırınımın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi