Pazar , 21 Nisan 2019
Anasayfa / Beyaz Eşya / Çamaşır Makinesi Su Alıyor Yıkama Başlamıyor
Çamaşır Makinesi Su Alıyor Yıkama Başlamıyor

Çamaşır Makinesi Su Alıyor Yıkama Başlamıyor

Çamaşır Makinesi Su Alıyor Yıkama BaşlamıyorÇamaşır Makinesi Su Alıyor Yıkama Başlamıyor , Elektrik çarpması olasılığını en aza indirgemek için, bakım veya temizlik yapmadan önce bu cihazın fişini prizden çekin.

Çamaşır Makinesi Su Alıyor Yıkama Başlamıyor , Doldurma işlemi tamamlandıktan sonra yıkayıcı durursa ev sigortasını kontrol edin, ayrıca priz ve fişini de kontrol edin. Yıkayıcılar kendi çıkışlarına takılmalıdır. Bir güç kaynağı sorunu değilse aşağıdakileri kontrol edin:

Yeni üst yüklemeli pullar tipik bir rondeladan çok daha sessiz çalışacak şekilde tasarlanmıştır. Ajitasyona maruz kalıp çalışmadığını test etmek için:
Kapağı açın ve yıkayıcıya yeni bir giyim eşyası yerleştirin ve konumunu not edin.

Kapağı kapatın.
Çamaşır makinesini bir iki dakika çalıştırıp kapağı açın. Karıştırıcı düzgün çalışıyorsa, giyim eşyası yıkamada dolaşmış olmalıdır.

Yıkayıcı hareket etmiyorsa, çamaşır makinesi motorunu sıfırlamanız gerekebilir . Çamairciniz güç artışı, dengesiz yük veya güç kesintisi algıladığında, motorunuza bir arıza kodu gönderir ve motorun sıfırlanmasını gerektirebilir:
Elektrik prizinden yıkayıcıyı 1 dakika fişten çekin.
Yıkayıcıyı tekrar takın ve kapağı 12 saniyelik bir süre içinde 6 kez kaldırın ve indirin.
Kapağı kaldırıp indirmeye başlamak için 30 saniyeniz var. Kapak, kapağın üzerindeki manyetik bağlantısının kesildiğinden emin olmak için minimum 2 “yükseltilmelidir. Her seferinde kapağı tamamen kapattığınızdan emin olun.
Motor şimdi sıfırlandı ve bir döngüye başlamanız için hazır.

Yeni yıkayıcılarda, makinenin yükü algılaması ve dolum durduktan sonra tahrik sistemini devreye sokması yaklaşık 20-30 saniye alır.

Çamaşır Makinesi Su Alıyor Fakat Yıkamaya Geçmiyor

Yıkayıcı kapağının aşağıya indiğinden emin olun. Birçok model hala doldurup boşaltsın ve zamanlayıcı ilerleyecek olsa da, yıkayıcı çalkalamayacak veya kapağı yukarı doğru döndürecektir.

Çoğu modelde, kapak üzerinde, kapak kapalıyken kapak anahtarını etkinleştiren bir mıknatıs veya bir kapak anahtarı probu bulunur. Eksik veya hasarlıysa, yıkayıcı, kapak kapalı olsa bile çalkalamayacak veya patineyecektir.
Kapak anahtarı probu: Açık kapağın sağ alt tarafındaki bir deliğe sığan küçük plastik parça.
Mıknatıs: Açık kapağın sağ üst tarafındaki iki vidayla tutturulmuş plastik kaplı mıknatıs.

Yıkama devresi durmuş olabilir veya kazara durmuş olabilir. Başlat / Durdur veya Duraklat düğmesinin itilmediğinden veya Zamanlayıcı düğmesine içeri itilmediğinden emin olun.

Bir ıslatma döngüsünde olmadığından emin olmak için döngü seçimini kontrol edin. Bazı modellerde, ana yıkamadan önce 15 veya 30 dakika süreyle seçilebilecek emme döngüsü vardır. Modeliniz hakkında bilgi için Kullanım Kılavuzuna bakın. Kullanım Kılavuzunun bir kopyasını indirin.

Hýz seçme anahtarýný kontrol edin. Ortaya sıkışmadığından hızın üzerine geldiğinden emin olun. Anahtarı doğru hıza çevirin ve tekrar deneyin.

Yıkayıcı donma sıcaklıklarında saklanırsa, pompadaki su donabilir ve motoru kilitleyebilir. Çözülme zamanı bırakın ve yıkayıcıyı tekrar başlatın.

Eğer ( “iptal edildi”) kontrol panelinde kaydırma ya da iki uzak ışıklar yanıp iptal edilen (2015 ve daha yeni modeller): Bu, bir hata meydana geldiğini gösterir. Drain & Spin’i seçin ve Başlat’a basın, bu hata temizlemeyi deneyecektir. Sorunlar devam ederse, yıkayıcıya giden elektriği 1 dakika boyunca kesin, yeniden bağlayın ve önceki yıkama döngüsü ayarlarınızı yeniden başlatarak yeniden deneyin ve Başlat’a basın ya da Drain & Spin’i seçin ve Başlat’a basın.

Hakkında Uzman

Göz Atabilirsiniz

Fırınımın kapısı neden kapanmıyor ?

Fırınımın kapısı neden kapanmıyor ? Fırının kapanması zor mu, imkansız mı? Fırın kapısı kapanmıyor? Fırınımın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi