Pazar , 21 Nisan 2019
Anasayfa / Beyaz Eşya / Çamaşır Makinesi Durmuyor
Çamaşır Makinesi Durmuyor

Çamaşır Makinesi Durmuyor

Çamaşır Makinesi Durmuyor orta devrini durdurması için çeşitli ve karmaşık nedenler vardır ve sorunu çözmeniz yeteneklerinizin ötesinde ise, güvende olmak ve yardım çağırmak her zaman daha iyidir. Onarım Yardımcısı’ndaki deneyimli tamir teknisyenleri, sorunu hızlı bir şekilde ve doğru bir şekilde teşhis edebilir ve düzeltebilir.

Çamaşır Makinesi Sürekli Çalışıyor?

Cihazınızın orta devrini durdurması, makinenin zamanlayıcıda bir arıza sebebiyle olabilir. Daha eski bir çamaşır makinesi modeliniz varsa o zaman çok sıkı yapışması nadir değildir. Bununla birlikte, daha modern bir yıkamacınız varsa, muhtemelen döngüyü durduracaktır, cihazınızda bir hata kodu da görüntülenebilir.

Çamaşır makinesinin el kitabını kontrol ederseniz, sorunun nedeni hakkında daha iyi bir fikir edinebilirsiniz. Yanıp sönen ışıkların yanı sıra bazı bir arıza lambasına sahip olmasına veya bir soruna girdiklerinde yanıp sönmesine dikkat edin.

Herhangi bir hata kodu veya yanıp sönen ışıklar yoksa veya bu özelliklerin olmadığı daha eski bir çamaşır makinesine sahipseniz, sorunu yine de tespit edebilir ve düzeltebilirsiniz. Veya en azından nedenlerin listesini aşağıya indirebilirsiniz.

Olası Nedenler

Bir çamaşır makinesinin döngüsünü durdurmasına neden olabilecek yaygın bir sorun, ısıtıcının düzgün çalışmasını durdurmasıdır. Bunu test etmek için çamaşır makinenizi bir döngüye ayarlayın ve sık sık gözlemleyin, eğer döngü ilk 30 dakika içinde durursa su muhtemelen yeterince ısıtılamaz.

Cihazınız 30 dakika sonra kapandığında, tam tersi sorun olabilir. Aşırı ısınma, bir döngü esnasında makinenizi çalıştırmamasına ve kendi kendini iptal etmesine neden olabilir. Bunun için çeşitli olası sebepler vardır, en yaygın olanı arızalı bir termistördür.

Bu sorunları kendiniz düzeltmeye çalışmak, tecrübesizce çok zor olacak, bu nedenle yukarıdakilerden birinin fark ederseniz, cihazınızla ilgili olanın ardından en iyi seçenek, Tamir Yardımı makinesi çamaşır makinesi teknisyeni almaktır. Dikkat etmeniz gereken başka bir şey kalmıştır. Su.

Drenaj Sorunları

Eğer çamaşır makinesi düzgün şekilde boşalmazsa , pompayı bloke eden bir şey pulun orta devrede durmasına neden olabilir. Blokun nedenini tespit edebilir ve düzeltebilirsiniz, o zaman yıkayıcı tekrar çalışmaya başlayabilir.

Genel aşırı ısınma, çamaşır makinenizin orta devrini durdurmasının muhtemel bir nedeni, birçok çamaşır makinesinde dahili sensörler var. Ve cihazınızın aşırı ısınırsa basitçe kapanır, ancak termistörle ilgili bir sorun olabilir, çünkü cihazınıza yıkamalar arasında soğumaya yetecek kadar zaman verilmemiş olabilir.

Eğer yıkayıcınız orta devir durursa, soğuması için birkaç saat verin ve tekrar deneyin, eğer kapanırsa termistörle ilgili bir problem daha olası görünür. Eğer işe yararsa çamaşır makinenizin soğuması için zamana ihtiyacınız olabilir.

Son olarak, kadranın hala başarısız olabileceği daha modern dijital pullarda zamanlayıcı kadranı da kontrol edilmelidir. Bu durumda, ne olduğunu görmek için farklı devirlerde oynamaya çalışın; iyi haber, zamanlayıcı kadranlarının daha modern cihazlar için genellikle değiştirilmesi kolay olmasıdır. Yapmanız gereken her işi tamamlamak için nitelikli bir Tamir Yardımı çamaşır makinesi mühendisi almak her zaman en iyi fikirdir .

Sızıntılar Bu Soruna Neden Olabilir mi?
Sızıntıların yıkamacınızın bir döngüyü iptal etmesine neden olup olamayacağı konusunda bazı tartışmalar var. Bu olabilir mi Peki, cevap bazen, gerçekten yıkama modeli bağlıdır. Bazıları sızıntı tespit ettikleri takdirde bazıları iptal olur ve bazıları sızıntı yapmazlar, ancak sızıntıyı giderebilirseniz sorunu çözebilirsiniz.

Bununla birlikte, yerinde ve ciddiyetine bağlı olarak, bir rondelaya bir sızdırmazlık takılması mümkün olmayabilir. Sızıntıyı çamaşır makinesinde tamir etme hakkında daha fazla bilgiyi ayrı blog makalemizde bulabilirsiniz. Kaçak yamalı hale getirildiğinde elbiselerinizi başka bir döngüye geçirip neler olduğunu görün.

Diğer Olası Nedenler

Herhangi bir hata kodu almazsanız ve cihazınız yeterince soğuk görünüyorsa, sorun hatalı bir bağlantıyla ilgili olabilir. Doğru deneyim ve araçlar olmaksızın teşhis etmek zor olsa da, yıkayıcınız aniden bir çevrimin son dakikalarında durursa veya bir kerede saatlerce sıkışırsa, kötü bağlantı büyük ihtimalle sorun olacaktır.

Cihazınızı fişten çekerken bazen bir bağlantı sorunu olduğu takdirde bu sorunu çözebilir ancak bir daha olabilir. Bu nedenle, elektriklerinizle ilgili bir sorundan şüpheleniyorsanız, en iyi seçenek Onarım Yardımcısı mühendisini aramaktır.

Hakkında Uzman

Göz Atabilirsiniz

Fırınımın kapısı neden kapanmıyor ?

Fırınımın kapısı neden kapanmıyor ? Fırının kapanması zor mu, imkansız mı? Fırın kapısı kapanmıyor? Fırınımın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi