Anasayfa / Beyaz Eşya / Buzdolabınızın Kapısının Açılma Yönü Nasıl Değiştirilir ?
Buzdolabınızın Kapısının Açılma Yönü Nasıl Değiştirilir ?

Buzdolabınızın Kapısının Açılma Yönü Nasıl Değiştirilir ?

Buzdolabınızın Kapısının Açılma Yönü Nasıl Değiştirilir ? Yeniden modelleme yaptın ve şimdi buzdolabının kapısı yanlış bir şekilde açıldı ve onu değiştirmek istiyorsun. Kapı açma salıncağını değiştirmek kolaydır. Daha fazla bilgi için okumaya devam edin.

Buzdolabı Kapı Açılacağı Yön Değiştirme

Buzdolabının üst kısmında, dondurucu kapısının üstünde (bir merdivene ihtiyacınız olabilir) iki torx vidasını çıkarın (torx sürücüsü kullanarak, yerel donanım mağazasından sadece birkaç dolar). dondurucu kapısından Bunlar menteşe plakasında (buzdolabının menteşe tarafında) olacaktır.

Buzdolabınızın Kapının Açılacağını Değiştirme 2. Adım

Üst menteşe plakasını çıkarın. Menteşe plakasını bir kenara koyun ve buzdolabının üzerindeki deliklere iki torx vidasını tekrar takın.

Buzdolabınızın Kapının Açılacağını Değiştirme 3. Adım

Tutamak tarafında, kulpun dış kenarına küçük bir vinil veya plastik tapa (dondurucu kapının üstü) görülecektir. Küçük düz tornavidalarınızı kullanarak hafifçe tıpanın çevresini dolaşın (fişi prize takın) ve menteşe plakasını çıkardığınız deliğin içine yerleştirin.

Buzdolabınızın Kapının Açılacağını Değiştirme 4. Adım

Dondurucu kapısını açın ve dondurucu kapısını pivot piminden kaldırın. Kapıyı bir kenara koyun.

Soğutucu Kapınızın Açılacağı Tarafını Değiştirme 5. Adım

Buzdolabının kapağının, menteşe tarafının alt kısmında küçük bir braket (buzdolabı ile aynı renkte) göreceksiniz, buzdolabı çerçevesinin karşısında iki torx vida olacak. Bu iki vidayı sökün. Bu buzdolabının kapısının düşmesine neden olabilir, bu nedenle bu braketi kaldırırken bir arkadaşınızın kapıyı kapalı konumda tutmasını isteyebilirsiniz.

Soğutucu Kapınızın Açılacağı Taraf Değiştir 6. Adım

Buzdolabının kapağını açın, indirin ve buzdolabının kapağını çıkarın (merkezi pivot piminin altına düşürerek), kapıyı bir kenara koyun ve buzdolabının çerçevesindeki iki vidayı yerine takın. Pivot piminden çıkarırken kapıyı eğmeniz gerekebilir.

Buzdolabınızın Kapısının Açılma Yönünü Değiştirme

Soğutucu Kapınızın Açılacağı Tarafını Değiştirme 7. Adım

Torx tornavidanı kullanarak, merkezi menteşe braketini (dondurucu kapısı ile buzdolabı kapısı arasındaki) kaldırın. Desteği çıkarın ve vidaları çerçevenin üzerindeki deliklere geri koyun. Desteği, takılı olduğu gibi kesin konumda tutun ve kenara koyun.

Soğutucu Kapının Açılacağı Taraf Değiştir 8. Adım

Buzdolabının çerçevesinin orta kısmındaki tutamak tarafında, iki torx vidayı çerçeveden ve birinci vidayı dış kenarından (çerçevenin buzdolabı ile derin dondurucu arasındaki bölümü) çıkartın. Orta dirseği (çıkardığınız) ters çevirin ve kaldırdığınız vidalarla takın.

Soğutucu Kapınızın Açılacağı Tarafını Değiştirme 9. Adım

Buzdolabının kapağının altında, küçük düz tornavida ile pivot pimini dışarıya doğru çekin. Ve pivot pimi braketinden küçük torx vidasını çıkarın. Mil pimi braketini ve pivot pimini, kapının karşı tarafına geri koyun. Pivot pim plakasını çıkarmak için plakayı eğmeniz gerekebilir.

Soğutucu Kapınızın Açılacağı Tarafını Değiştirme 10. Adım

Buzdolabı kapısının karşısında, eski menteşe tarafında, küçük bir plastik tapa görürsünüz. Fişi yavaşça çıkarın ve bir kenara koyun. Tutamaktaki yaklaşık aynı yerde, bir isim plakası (buzdolabının markası) veya başka bir plastik tapa veya plaka göreceksiniz. Bu fişi yavaşça dışarıya çekin (küçük düz tornavida ile) ve altındaki vidayı çıkarın.

Buzdolabının kapısının üst kısmında, sapı tutan iki  vidasını çıkarın. Tutamağı çıkarın ve vidaları yerine takın. Kulpu bir kenara koyun ve kulpun yanında bulunan büyük plastik tapayı çıkarın ve karşı taraftan değiştirin. Eski menteşe tarafının aynı yerine iki vidayı sökün ve kolu ve plastik tapaları tekrar monte edin.

Buzdolabı Kapının Yönünü Değiştirme

Soğutucu Kapınızın Açılacağı Tarafını Değiştirme 11. Adım

Buzdolabı çerçevesinin altındaki, yeni menteşe tarafındaki iki vidayı çıkarın. Buzdolabı kapısını tekrar takın. Dikkat: Bu bölgede üç adet vida bulunabilir, birbirlerine uygun iki vidayı çıkardığınızdan emin olun. Buzdolabı kapısını hafifçe eğmeniz ve kapağı aşağı doğru getirirken üst pivot pimini içeri kaydırmanız gerekebilir.

Soğutucu Kapının Açılacağı Taraf Değiştir Adım 12

Dondurucu kapısı kolunun üstünden ve altından Phillip vidalarını çıkarın. Kulpu çıkartıp kenara koyun.

Soğutucu Kapınızın Açılacağı Taraf Değiştir 13. Adım

Dondurucu kapısının eski menteşe tarafındaki mil pim plakasını çıkarın ve kolu çıkardığınız tarafın içine geri koyun. Dondurucu kapı kolunu yeni tarafa yeniden takın.

Buzdolabınızın Kapının Açılacağı Tarafını Değiştirme 14. Adım

Buzdolabının üst kısmında, eski tutma yerinden iki vidayı çıkarın. Dondurucu kapısını merkez pivot pimine yerleştirin ve kapıyı kapatın. Üst menteşe dirseğini tekrar monte edin. Vidaları sıraya sokmak için kapıyı hafifçe kaldırmanız veya ayarlamanız gerekebilir.

Hakkında Uzman

Göz Atabilirsiniz

Fırınımın kapısı neden kapanmıyor ?

Fırınımın kapısı neden kapanmıyor ? Fırının kapanması zor mu, imkansız mı? Fırın kapısı kapanmıyor? Fırınımın …

2 yorumlar

  1. songül ay

    her buzdolabı değişebilir mi (winsdor marka)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi