Pazar , 21 Nisan 2019
Anasayfa / Beyaz Eşya / Buzdolabı Çok Soğutuyor Yiyecekler Donuyor

Buzdolabı Çok Soğutuyor Yiyecekler Donuyor

Buzdolabı Çok Soğutma Yapıyor

Buzdolabı Çok Soğutuyor Yiyecekler Donuyor ise Eğer meyve ve sebzeler gibi buzdolabındaki gıdalar donarsa, birkaç nedene bağlı olabilir. Önce kontrolleri kontrol edin. Bunlar “C” ve “5” veya “5” ve “5” olarak ayarlanmalıdır. Uygun taze yiyecek sıcaklığı 38 ila 42 derece Fahrenheit arasındadır. Dondurucu 0 ile 8 derece Fahrenheit arasında olmalıdır.  Buzdolabının altındaki yiyecek donarsa, bunun nedeni buzdolabının soğuk havayı emmek için yeterli gıdaya sahip olmaması olabilir.

Kapıdaki yiyecek donarsa, kapılardaki kutuları yukarı veya aşağı hareket ettirerek dondurucu havalandırmaların dan bir adım uzaklaşın. Taze gıda kontrolü normal ayarında 5 olmalıdır. Eğer yiyecek (meyve ve sebze) veya et paninde donarsa, termostat sıcaklık kontrolleri çok soğuk ayarlanmış olabilir.

Buzdolabı Çok Soğutuyor Yiyecekler Donuyor

Buzdolabı Yiyecekler Donması

Soğuk hava doğal olarak düştüğünden, buzdolabı iyi bir hava dolaşımı sağlamak için yeterince uzun süre çalışmıyorsa, tava çok soğuk olabilir. Her iki kontrolün de bir derece veya derece daha sıcak olmasını sağlayın. Taze yiyecek bölümüne gelen soğuk hava, dondurucudan kaynaklanır.

Birçok modelde, damper (hava deliği) sol yan duvarda bulunur ve taze yiyecek alanının en soğuk noktası olabilir. Üst rafın bu tarafına kolaylıkla dona bilen hassas öğleleri yerleştirmekten kaçının.

Buzdolabı derin dondurucu yoğun şekilde buzlandıysa alt bölümde soğutma işlemini yapamaz ve yiyecekleriniz bozulma tehlikesiyle karşı karşıya kalabilir. Buzları eritmek için su tahliyesi gerçekleşmiyorsa buz eritme işlemi yapmanız sizi bu durumdan kurtarabilir.  buzdolabınızda derin dondurucunun buzlanıp, alt bölümün gıdaları soğutma işlemini yapmaması durumunda buz eritme çözümü genelde etkilidir.

Çözülen buzların suyunun gitmemesi sorununun tek sebebi buzdolabınızın tahliye kanallarının tıkalı olmasından kaynaklanan bir arıza durumudur. Buzdolabının kanalları tıkalı ise çözülen buzların ortaya çıkardığı sular akacak yer bulamadığında tahliye olmaz ve bozdolabının içinde kalabilir.

Hakkında Uzman

Göz Atabilirsiniz

Fırınımın kapısı neden kapanmıyor ?

Fırınımın kapısı neden kapanmıyor ? Fırının kapanması zor mu, imkansız mı? Fırın kapısı kapanmıyor? Fırınımın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi