Pazar , 21 Nisan 2019
Anasayfa / Beyaz Eşya / Buzdolabı Buz Çözme Sigorta Devre Kesici Değiştirme
Buzdolabı Buz Çözme Sigorta Devre Kesici Değiştirme

Buzdolabı Buz Çözme Sigorta Devre Kesici Değiştirme

Buzdolabı Buz Çözme Sigorta Devre Kesici Değiştirme, uyarı: Cihazların onarımını üstlenmek tehlikeli olabilir. Kılavuzda belirtilen uygun aletleri ve güvenlik donanımlarını kullanın ve tüm talimatları uygulayın. Tüm adımları anladığınızdan ve tamiri tamamlayabildiğinden emin olduğunuz sürece devam etmeyin. Bazı onarımlar yalnızca yetkili bir teknisyen tarafından yapılmalıdır.

Elektrik Bağlantısını Kesin

Buzdolabının fişini çekin veya buzdolabının devre kesicisini kapatın. Rafları ve sepetleri dondurucu bölmesinden çıkarın.

Buz Yapıcıyı Çıkartın

Modeliniz alt dondurucuda bir buz yapıcı varsa, kablo demetini çıkarın, montaj vidalarını çıkarın ve buz yapıcıyı dondurucudan çekip çıkarın.

Dondurucu Çekmece Ve Yan Ray Takımlarını Çıkartın

Bir çekmece dondurucunuz varsa, kılavuz rayların dışındaki vidaları çıkarın ve kapıyı yukarı doğru çekip çıkarın. Yan rayları dondurucu duvarlarına sabitleyen vidaları çıkarın..

Arka Paneli Çıkarma

Dondurucu bölmesinin arka panelini sabitleyen montaj vidalarını sökün. Bazı modellerde, arka paneli çıkarmadan önce sol üst köşedeki erişim panelini açmanız ve evaporatör fan düzeneği için kablo demetini çıkarmanız gerekir. Ayrıca, sağ taraftaki sıcaklık sensörünün kapağını serbest bırakmanız ve kapağı dışarı çekmeden önce sensörü kapaktan kurtarmanız gerekebilir. Serbest bırakmak için panelin alt kısmını hafifçe çekin ve ardından paneli dondurucu bölmesinden çıkarın.

Defrost Kontrol Grubunu Çıkartın

Defrost kontrol grubundan kablo demetini çıkarın. Çözgü kontrol tertibatını kablo bağlantılarından çıkarmak ve dondurucudan çıkarmak için pense kullanın.

Yeni Defrost Kontrol Grubunu Takın

Yeni defrost kontrol grubunu takın ve kablo bağları ile sabitleyin. Kablo demetini takın.

Dondurucuyu Yeniden Monte Edin

Paneli dondurucu bölmesinin arkasındaki yerine yerleştirin ve montaj vidalarını tekrar takın. Dondurucu kapısını ve yan ray takımlarını tekrar monte edin. Buz yapıcıyı kablo demetine takın ve buz yapıcıyı yan duvara takın.

Elektrik Enerjisini Geri Yükleyin

Sepetleri ve rafları dondurucu bölmesine tekrar takın. Gücü geri yüklemek için buzdolabını takın veya ev devre kesicisini açın.

Hakkında Uzman

Göz Atabilirsiniz

Fırınımın kapısı neden kapanmıyor ?

Fırınımın kapısı neden kapanmıyor ? Fırının kapanması zor mu, imkansız mı? Fırın kapısı kapanmıyor? Fırınımın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi