Pazar , 21 Nisan 2019
Anasayfa / Beyaz Eşya / Bulaşık Makinesinde Filtrenin Temizliği

Bulaşık Makinesinde Filtrenin Temizliği

Bulaşık makinesinde Filtrenin Temizliği 

Bulaşık makinenizin filtresini düzenli olarak temizlemek, her döngüden sonra bulaşıkları pırıl pırıl tutmanın tek yoludur. Bulaşık makinesinde yıkanabilen bir filtre, bulaşık makinesinin dahili çalışmasının önemli bir parçasıdır. Kirlerden, yiyeceklerden ve diğer temizleme parçalarından arta kalan diğer parçacıkları yakalamaktan sorumludur. Bulaşık makinenizin filtresine yiyecek ve pislik ile maruz kalmamak için ayda en az bir kere tam bir temizlik yapilmalidir.

Bulaşık makinesini boşaltın

Boş bir bulaşık makinesi ile başlayın. Alt rafı çıkarın ve filtreyi bulun. Filtre genellikle bulaşık makinesinin tabanındadır.

Kalıntıları Bulma ve Kaldırma

Filtre bulunduktan sonra, nemli bir bez alın ve alanı temizleyin. Tüm pislikleri temizlediğinizden emin olun. Kapalı bir filtreye sahip bir bulaşık makineniz varsa, filtrenin vidalarını sökün ve içindeki çöpleri çıkarmalısınız.

Steril Edin

Filtreyi temizledikten sonra ½ fincan kabartma tozu, ½ su bardağı tuz ve 1 fincan ağartıcı karıştırın. Bu karışımı bulaşık makinesinin tabanına dökün ve bir gece bekletin. Sabahları, bulaşık makinenizi temizleme işlemini tamamlamak için bulaşık makinesinde normal yıkama yapmaya ayarlayın.

Filtreyi bir bulaşık makinesinde temizleme genellikle gözden kaçan bir görevdir. Kendinizi yeni bir durumda tutmak için bu kılavuzu kullanın.

Makineyi Her Bulaşık Makinenizi Çalıştırdığınızda Yapın

  • Bertaraf etme drenajı genellikle bulaşık makinesine bağlıdır, bu nedenle bulaşık makinenizi temiz tutmak için bertarafı temiz tutun.
  • Alt rafın altındaki tahliyenin temiz tutulması çok önemlidir. Temiz tabaklarınızı boşalttığınızda, orada herhangi bir büyük gıda parçacığının yerleşmiş olup olmadığını kontrol edin ve bunları çürümemeleri ve koku veya tıkanmalara tıkamalarına yol açmamaları için kontrol edin. Drenajın taze kalmasına yardımcı olmak için drenajı yıkamalar arasında beyaz sirke ile karıştırın.

Beyaz Sirke Bir Bardak

Birkaç haftada bir, bulaşık makinesinde yıkanabilir bir bardağın üçte ikisini beyaz sirke ile doldurun ve bulaşık makinenizin üst rafına yerleştirin. Ekstra sterilizasyon için bulaşık makinesini normal döngüde sıcak suyla çalıştırın. Sirke sabun pisliğini, yiyecek parçacıklarını gevşetir ve bulaşık makinesinin duvarlarındaki yağları ve rafları temizler ve tahliyeyi yıkar. Tek yapman gereken bu.

Hakkında Uzman

Göz Atabilirsiniz

Fırınımın kapısı neden kapanmıyor ?

Fırınımın kapısı neden kapanmıyor ? Fırının kapanması zor mu, imkansız mı? Fırın kapısı kapanmıyor? Fırınımın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi