Pazar , 21 Nisan 2019
Anasayfa / Beyaz Eşya / Bulaşık Makinesi Tahliye Boşaltma Hortumu Değiştirilmesi

Bulaşık Makinesi Tahliye Boşaltma Hortumu Değiştirilmesi

Bulaşık Makinesi Tahliye Boşaltma Hortumu DeğiştirilmesiBulaşık Makinesi Tahliye Boşaltma Hortumu Değiştirilmesi, uyarı: Cihazların onarımını üstlenmek tehlikeli olabilir. Kılavuzda belirtilen uygun aletleri ve güvenlik donanımlarını kullanın ve tüm talimatları uygulayın. Tüm adımları anladığınızdan ve tamiri tamamlayabildiğinden emin olduğunuz sürece devam etmeyin. Bazı onarımlar yalnızca yetkili bir teknisyen tarafından yapılmalıdır.

1. Adım: Bulaşık Makinesine Giden Elektrik Ve Su Kaynaklarını Kapatın

Bulaşık makinesinin fişini çekin veya evin devre kesicisini bulaşık makinesi için kapatın. Gücün bağlantısı kesildiğini doğrulamak için, bir kontrol düğmesine veya güç düğmesine bastığınızda kontrol panelinin yanmadığından emin olun.

2. Adım: Alt Ön Erişim Panelini Çıkarın

Bir somun sürücüsü kullanarak, alttaki ön erişim panelini  yerinde tutan vidaları çıkarın. Erişim panelini öne doğru çekin ve çıkarın.

3. Adım: Bulaşık Makinesini Dışarı Çekin

Bağlantı kutusu, bulaşık makinesinin ön kısmında, alt ön erişim panelinin hemen arkasında bulunur. Bağlantı kutusundaki kapağı çıkarın ve kabloların bağlantısını kesin. Bulaşık makinesini kabin ağzında sabitleyen dirseklerden 2 montaj vidasını çıkarın. Tezgah altındaki bulaşık makinesini çekin. Bulaşık makinesini göz önünde tutmak için su besleme hattına ve boşaltma hortumuna yeterince gevşeklik sağlamalısınız.

4. Adım: Boşaltma Hortumunu Boşaltma Pompasından Ayırın

Bulaşık makinesinin altına uzayın ve gerekirse boşaltma hortumunu tutan tel hortum kelepçesini boşaltma pompasını pense ile sıkıştırın. Boşaltma hortumunun ucunu boşaltma pompasından çekin.

5. Adım: Su Giriş Düzeneğinden Boşaltma Hortumunu Çıkartın

Bulaşık makinesinde yıkamak için, su giriş düzeneğini sabitleyen plastik somunu çıkarmak için bir çift kanal kilit pensesi kullanın. Su giriş düzeneği, boşaltma hortumunu bulaşık makinesinde kullanılan küvetin dışındaki sol paneline sabitlemektedir. Boşaltma hortumunu braketten serbest bırakmak için su giriş tertibatını dışarı doğru çekin.

6. Adım: Boşaltma Hortumunu Boşaltma Hattından Sökün

Mutfak lavabosu musluğuna giden boşaltma hortumunu, boşaltma pompasına kadar uzanan bulaşık makinesi boşaltma hortumundan ayırın. Boşaltma hortumu, boşaltma pompasındaki çıkışa bir tel yaylı kelepçe ile bağlanır. Yay kelepçesi üzerindeki çıkıntıları gevşetin ve boşaltma hortumunu bulaşık makinesinin boşaltma pompasından çekerken birlikte bastırın. Boşaltma hortumunu bulaşık makinesinin altından çekin ve atın.

7. Adım: Yeni Boşaltma Hortumunu Takın

Yeni bulaşık makinesi tahliye hortumunu boşaltma pompasına takın, hortumun boşaltma pompası çıkışına ve bağlantıya dikkatli bir şekilde oturarak sızdırmaz hale getirin. Tel hortum kelepçesi ile sabitleyin. Yeni boşaltma hortumunu orijinal boşaltma hortumunun yönlendirildiği şekilde su giriş braketinden geçirin. Boşaltma hortumunu pompaya bağlayın.

8. Adım: Su Giriş Dirseğini Tekrar Takın

Su girişi dirseğini küvetin yanına yerleştirin, böylece plastik somunu küvetin içinden brakete vidalayabilirsiniz. Plastik somunu dikkatli bir şekilde küvetin içinden gelen su girişine vidalayın. Somunu elle sıkıştırın ve ardından girişi kapatmak için dikkatlice 1/4 tur daha sıkın. Su giriş düzeneğindeki plastik somunu sıkıştırın.

9. Adım: Bulaşık Makinesini Tekrar Takın

Tezgahın altında dikkatlice bulaşık makinesini itin. Bağlantı kutusunda telleri tekrar bağlayın ve bağlantı kutusu kapağını tekrar takın. Vidaları, bulaşık makinesini sayacın içine sabitleyen montaj dirseklerine yerleştirin ve vidaları sıkıştırın.

Hakkında Uzman

Göz Atabilirsiniz

Fırınımın kapısı neden kapanmıyor ?

Fırınımın kapısı neden kapanmıyor ? Fırının kapanması zor mu, imkansız mı? Fırın kapısı kapanmıyor? Fırınımın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi