Anasayfa / Beyaz Eşya / Bulaşık Makinesi Su Tahliye Pompası Değiştirme

Bulaşık Makinesi Su Tahliye Pompası Değiştirme

Bulaşık Makinesi Su Tahliye Pompası DeğiştirmeBulaşık Makinesi Su Tahliye Pompası Değiştirme, uyarı: Cihazların onarımını üstlenmek tehlikeli olabilir. Kılavuzda belirtilen uygun aletleri ve güvenlik donanımlarını kullanın ve tüm talimatları uygulayın. Tüm adımları anladığınızdan ve tamiri tamamlayabildiğinden emin olduğunuz sürece devam etmeyin. Bazı onarımlar yalnızca yetkili bir teknisyen tarafından yapılmalıdır.

1. Adım: Elektrik Enerjisini Kapatın

Bulaşık makinesinin fişini çekin veya evin devre kesicisini bulaşık makinesi için kapatın. Gücün bağlantısı kesildiğini doğrulamak için, bir kontrol düğmesine veya güç düğmesine bastığınızda kontrol panelinin yanmadığından emin olun.

2. Adım: Dış Kapı Paneli Ve Kontrol Panelini Çıkartın

Dış kapı panelinin düşmemesi için son 2 vidayı çıkardığınızda dış kapı panelini bir elinizle destekleyen Torx vidalarını iç kapı panelinden çıkarın. Dış kapı panelini ve kontrol panelini iç kapı panelinden ayırın ve kullanıcı ara birimi kontrol kablosu kablo demetini kontrol panelinden ayırırken dış panelin yere bırakmasını bekleyin. Dış kapı panelini ve kontrol panelini çekin.

3. Adım: Alt ön erişim paneli ve parmak paneli çıkarın

Bir somun sürücüsü kullanarak, alttaki ön erişim panelini yerinde tutan vidaları çıkarın. Erişim panelini öne doğru çekin ve çıkarın.

4. Adım: Boşaltma Pompasını Çıkartın

Suyu tutmak için boşaltma pompasının altına bir havlu koyun. Bulaşık makinesinin altına gelin ve gerekiyorsa drenaj pompası kanal kilidi pense üzerindeki boşaltma hortumunu tutan tel hortum kelepçesini sıkıştırın. Boşaltma hortumunu boşaltma pompasından çekin. Kablo demetini boşaltma pompasından çıkarın. Kilitleme tırnağına bastırın ve sonra karteri dışarı çekmek için pompayı saatin ters yönünde 1/4 çevirin. Havluyu çıkarın. Kilitleme tırnağını serbest bırakın.

5. Adım: Yeni drenaj pompasını takın

Sızıntıları önlemek için yeni boşaltma pompasındaki O-ring su izolasyonunu hafif bir durulama suyu ile yağlayın. Yeni boşaltma pompasını hazne ağzına yerleştirin ve ardından saat yönünde 1/4 tur döndürerek kilitleme tırnağı yerine oturmasını sağlayın. Kablo demetini boşaltma pompasındaki hazneye takın. Boşaltma hortumunu boşaltma pompasının çıkışına tekrar takın. Boşaltma hortumunu boşaltma pompası çıkışında sabitlemek için tel kelepçeyi kullanın. Yeni boşaltma pompasını takın.

6. Adım: Alt Ön Erişim Panelini Tekrar Takın

Paneli bulaşık makinesine yerleştirin ve ardından erişim panelini parmak panelinin önüne yerleştirin. Montaj vidalarını takın ve vidaları iyice sıkın.

7. Adım: Dış kapı paneli ve kontrol panelini tekrar monte edin

Kullanıcı ara birimi kontrol kablosu kablo demetini tekrar bağlayabilmek için dış kapı panelini ve kontrol panelini iç kapının yakınına yerleştirin. Kullanıcı ara birimi kontrol kablosu kablo demetini tekrar bağlayın ve dış kapı panelini ve kontrol panelini iç kapı paneline takın.

Hakkında Uzman

Göz Atabilirsiniz

Fırınımın kapısı neden kapanmıyor ?

Fırınımın kapısı neden kapanmıyor ? Fırının kapanması zor mu, imkansız mı? Fırın kapısı kapanmıyor? Fırınımın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi