Pazar , 21 Nisan 2019
Anasayfa / Beyaz Eşya / Bulaşık Makinesi Su Kaçırıyor

Bulaşık Makinesi Su Kaçırıyor

Bulaşık Makinesi Su Kaçırıyor , Bulaşık Makinesi Su Kaçırıyor Pompanın yıkama ve boşaltma bölmelerinde ayrıca su sızıntısını önlemek için contalar olacaktır ve bunlar da başarısız olabilirler. Bulaşık makinesinin alt tarafındaki erişim panelini kaldırana kadar bu bölgelerdeki sızıntılar genellikle fark edilmeyecek. Bulaşık makinesinin ön yüzünde sızıntı var gibi görünüyorsa, kapı contasında sorun olabilir.

Pompa Motoru

Arızalı bir pompa ve / veya pompa sızdırmazlığı, bir bulaşık makinesinde sızıntıya neden olabilir. Pompanın işlevi, suyun bulaşık makinesinde ve bazı modellerde suyun boşaltılması için dolaştırılmasıdır. Pompa bulaşık makinesinin tabanında bulunur ve tipik olarak iki ayrı bölmeden oluşur; biri yıkama veya dolaşım için, diğeri boşaltma için. Pompanın sirkülasyon kısmı tipik olarak yıkama pervanesi ve filtre bileşenlerinden oluşurken, dren kısmı bir drenaj pervanesi ve bir doğrayıcı bıçaktan veya bazı durumlarda solenoidle çalışan bir saptırıcıdan oluşacaktır. Pompa gövdesi, küvetin altına sızdırmazlık sağlayan bir çeşit lastik contaya sahip olacaktır. Yaş ve deterjanlar contayı kurutup sızıntı yapabilir.

Kapı Contası

Bulaşık makinesinin kapı contası veya contası normal olarak yumuşak kauçuk veya vinil malzemeden yapılmıştır ve bulaşık makinesinin kapısı veya küvet açıklığı etrafında dolaşır ve su geçirmez bir conta oluşturur. Bazı bulaşık makinesi modelleri, küvet açıklığının alt köşelerinde yer alan ve bu bölgede sızıntıyı engelleyen kauçuk saptırma plakalarına sahiptir. Vinil ya da kauçuk yaşlandığında daha esnek ya da kırılgan hale gelebilir ve kolayca hasar görebilir ya da düzgün şekilde sızdırmaz hale gelebilir.

Contayı muayene edin (ve varsa paspasları inceleyin) ve hasarlı görünüyorsa bunlar değiştirilmelidir. Ayrıca, kapının küvet açıklığına doğru şekilde hizalanmasını ve aralığın her iki tarafta da aynı olduğunu kontrol etmelisiniz. Düzleştirici ayakların bulaşık makinesini desteklediğini ve düzleştirildiğinden ve kapının üst kısmındaki montaj tırnaklarının değil, düzgün şekilde oturmamasına neden olabileceğinden emin olun. Mandalı iyi çalıştığından ve doğru şekilde ayarlandığından emin olun.

Su Giriş Ventili

Su giriş valfı, suyun evin ana su hattından bulaşık makinesine girmesini sağlar ve bir sızıntının kaynağı olabilir. Giriş valfi, alt tekme plakasının arkasında bulunabilir. Bulaşık Makinesi Su Kaçırıyor Vana sıcak su girişi kaynağı bakır boru, lastik hortum veya örgülü hortum olabilir. Valfin girişine olan besleme bağlantısını kontrol ederek sızıntının kaynağının değil de güvenli olduğundan emin olun.

Supabın çıkışında küvetin yan tarafına tipik olarak bağlanan bir kauçuk veya plastik hortum bulunur. Bu hortumda çatlaklar veya gözyaşı olup olmadığını ve enjektörü tüpün üzerinde kontrol edin ve ayrıca vana gövdesinin plastik gövdesi olup olmadığını kontrol edin. Bu kontroller, bulaşık makinesinde dolarken yapılırken daha doğru olur.

Hakkında Uzman

Göz Atabilirsiniz

Fırınımın kapısı neden kapanmıyor ?

Fırınımın kapısı neden kapanmıyor ? Fırının kapanması zor mu, imkansız mı? Fırın kapısı kapanmıyor? Fırınımın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi