Pazar , 21 Nisan 2019
Anasayfa / Beyaz Eşya / Bulaşık Makinesi Çalışmıyor Elektrik Gelmiyor

Bulaşık Makinesi Çalışmıyor Elektrik Gelmiyor

Bulaşık Makinesi Çalışmıyor

Bulaşık Makinesi Çalışmıyor Elektrik Gelmiyor Elektrik çarpması olasılığını en aza indirgemek için, bu cihazın elektrik bağlantısını kesin veya bakım veya temizlik yapmadan önce ev sigortasını kapatın.

Bulaşık makinesine giden herhangi bir güç yoksa, aşağıdakileri kontrol edin:

Bulaşık Makinesi Çalışmıyor Elektrik Gelmiyor

Bulaşık makinesinin kapağının doğru ve sıkıca kilitlendiğinden emin olun. Kapıyı açın ve tekrar sıkıca kapatın. Bulasik makineniz bir duvar anahtarı ile kontrol ediliyorsa, cihazın açık olduğundan emin olun. Bazı bölgelerde duvar anahtarları gereklidir, bu nedenle normalde kullanmadığınız bir anahtar için mutfak sayacının çevresinde veya lavabonun altındaki kabinde kontrol edin. Bulaşık makinesi gevşek bir gç kablosuyla kurulabilir. Güç kablosunun duvara takıldığından ve prizin çalıştığından emin olun.

Elektronik modellerde, bulaşık makinesinin yanlışlıkla açılmasını önlemek için bir çocuk kilitleme özelliği bulunur. Çocuk kilidi özelliğinin Kullanım Kılavuzundaki talimatlara göre “KAPALI” konuma getirildiğinden emin olun. Kullanım Kılavuzunun bir kopyasını indirin Denetim Masası Kilidi özelliği hakkında kısa bir video görüntüleme:

Evinizin sigortasını veya devre kesici sini bulaşık makinesinde kontrol edin. Daha fazla bilgi için, bkz. Bulaşık Makinesi Kontrolü Sigorta veya Bulaşık Makinası Sıfırlamalı Devre Kesici . Bazı modellerde sızıntı tespiti bulunur ve sızıntı tespit edilirse çevrim iptal edilir. Ekranda “Error” görünecektir. Bu gerçekleşirse servis gerekecekti.

Bu yeni bir kurulum ve bulaşık makinesinde güç yoksa, tesisatı kuran şirket tarafından kurulumu kontrol ettirin. Bulaşık makinesinde verilen garanti, kurulum sorunlarını kapsamaz.

Hakkında Uzman

Göz Atabilirsiniz

Fırınımın kapısı neden kapanmıyor ?

Fırınımın kapısı neden kapanmıyor ? Fırının kapanması zor mu, imkansız mı? Fırın kapısı kapanmıyor? Fırınımın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi