Pazar , 21 Nisan 2019
Anasayfa / Beyaz Eşya / Bulaşık Makinesi Bulaşık Yerleştirme Doğru Yolu
Bulaşık Makinesi Bulaşık Yerleştirme Doğru Yolu

Bulaşık Makinesi Bulaşık Yerleştirme Doğru Yolu

Bulaşık makinemi yerleştirmenin doğru yolu

Bulaşık Makinesi Bulaşık Yerleştirme Doğru Yolu Bulaşık makinenizi yerleştirmek söz konusu olduğunda, muhteşem sonuçlar almanız ve tabaklarınızı, pişirme kaplarınızı, sofra takımlarınızı ve bardaklarınızı korumak için uygun bir yerleştirme şekli var. Her zamanki gibi, bulaşık makinenizi yerleştirirken daima üreticimizin tavsiyelerini dikkate almalısınız fakat aşağıda basit bir kılavuz bulabilirsiniz.

Bulaşık makinesine herhangi bir şey koymadan önce bulaşıklarda büyük gıda parçalarını çıkarıp atın ve ön yıkama yapmayın. Bulaşık deterjanınızı işi gıdaya tutunarak temizlenmesini sağlamaktır.

Çatal bıçak yerleştirme

Çatal bıçak yerleştirme tüm yüzeylerinin suyla temasını sağlamak için iç içe geçmediklerine emin olun. Önce güvenlik” geldiğinden bıçakların ucu aşağıya dönük olmalıdır. Kaşık ve çatalları da karıştırın gitsin!

Büyük lekeli bulaşıklarınızı makinenin alt rafına yerleştirin, böylece daha çok su akışına maruz kalabilirler. Saplı cam kadeh ve bardakları, altlarından suyun geçebileceği ve düzgün bir şekilde kurumalarına olanak tanıyacak şekilde yerleştirin. Bulaşıkları, lekeli yüzleri daima püskürtücü pervaneye dönük olacak şekilde yerleştirin ve tencere ve tavalarınızı bulaşık makinesinde yıkanabilir olduğu müddetçe temizleyebilirler.

Bulaşık Makinesi Bulaşık Yerleştirme Doğru Yolu Eğer makinenizin ısıtıcı elemanı açıktaysa plastikleri üst rafa yerleştirin fakat kapalı bir ısıtıcı elemanı varsa plastikleri dilediğiniz yere yerleştirebilirsiniz. Plastik malzemenizin bulaşık makinesinde yıkanabilir olduğuna emin ol.

Makinede Yıkama Veya Elde Yıkama

Hangisi daha fazla su ve enerji harcıyor?

Son yapılan araştırmalara göre bulaşıkları elde yıkamanın makine kullanarak yıkamaya göre daha fazla su ve enerji kullanımına sebep olduğunu biliyor muydunuz? Bulaşık makinesinde elektrik, suyu ısıtmak için kullanılır ve bu su daha sonra pompalanarak makinenin içinde sürekli döngü halinde kullanılır. Ne kadar az su kullanılırsa, suyu ısıtmak için o kadar az elektrik harcanır.

Elde yıkamaya kıyasla bulaşık makineleri çok daha az su kullanır. Elde yıkama sıradan bir bulaşık makinesinin tek yıkamada kullandığı suyun yedi katına kadar miktarda su kullanımını gerektirir. Aynı zamanda bulaşık makineleri suyu çok daha verimli şekilde ısıtır, bu da bir kapta ısıtılan suyun daha sonra lavaboya boşaltılması sırasında kaybolan ısıya göre çok daha düşük bir ısı kaybıdır. Ayrıca, cihazın parçaları iç alanda ısı kaybını önlemek amacıyla yalıtılmıştır. Bulaşık makinenizi kullanmak için iyi bir neden!

Elde bulaşık yıkamanın arkasındaki gerçek

Harcanan su – 140 L

Harcanan enerji – 3.5 kWh

Harcanan zaman – 71 dk

Makinede bulaşık yıkamanın arkasındaki gerçek (3 aşamada):

Harcanan su – Hızlı: 13 L /Normal: 18 L /Yoğun: 27 L

Harcanan enerji – Hızlı: 0.9 kWh / Normal: 1.6 kWh / Yoğun: 2.0 kWh /

Harcanan zaman: Hızlı: 39 dk / Normal 131 dk / Yoğun 112 dk

Bulaşık makinesi tüm işi sizin yerinize yaparak zaman kazandırmakla kalmıyor, aynı zamanda bu işi çok daha az su ve enerji harcayarak yapıyor. Bir daha elde bulaşık yıkamamak için çok daha geçerli bir mazeret!

Hakkında Uzman

Göz Atabilirsiniz

Fırınımın kapısı neden kapanmıyor ?

Fırınımın kapısı neden kapanmıyor ? Fırının kapanması zor mu, imkansız mı? Fırın kapısı kapanmıyor? Fırınımın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi