Pazar , 21 Nisan 2019
Anasayfa / Beyaz Eşya / Bosch Çamaşır Makinesi E18 Hatası Çözümü

Bosch Çamaşır Makinesi E18 Hatası Çözümü

Bosch çamaşır makinesi E18 Arıza kodu

Bosch çamaşır makinesinde E18 hatası boşa boşaltma zamanını gösterir. Bu birkaç nedenden dolayı olabilir 1) filtrenin tıkanması 2) boşaltma hortumundaki tıkanma 3) pompa sorunu Aşağıda listelenen yöntemler birçok kişiye Bosch yıkama makinesinin tekrar çalışmasına yardımcı olmuştur.

Filtredeki Tıkanıklık

Kontrol etmeniz gereken ilk şey, filtredir. Filtre genellikle Bosch yıkama makinenizin ön ön bölümüne yerleştirilir. Filtreye erişmek için öncelikle erişim panelini kaldırmanız gerekir.

Bosch çamaşır makinesi filtre erişim paneli Filtreyi çıkarmadan önce kalan suyu makinenizden boşaltmanız gerekir. Erişim panelini çıkardıktan sonra, küçük bir boşaltma hortumu görürsünüz. Bosch çamaşır makinesi boşaltma hortumu Hortum, filtreyi açmadan önce makineyi boşaltmak için kullanılır. Sığ bir tabak koyun ve makinenin önünde, hortumun altına yerleştirin. Su boşaltmak için boşaltma hortumunu açın. 

Su nasıl tahliye edilir

boşaltma Boşaltma hortumumuz yoksa, yuvarlak vida kapağını (filtre) sökün ve su dışarı çıkabilir. Bosch çamaşır makinesi filtresi vidalı kapak yuvarlak vida kapağı (filtre) Kapağı saat yönünün tersine çevirerek açmanız gerekir. Çıkarılmış su miktarını kontrol edebilmeniz için, suyu hortum yerine kapaktan salı veriyorsanız, kapağın yavaşça söküldüğünden emin olun.

Kapağı (filtreyi) açamıyorsanız, muhtemelen bir şey onu engelliyor ya da son temizlikten bu yana biraz zaman geçti, bu yüzden kir, dişler ve yıkama tozunun birikmesi nedeniyle sıkışmış oluyor. Çamaşır makinesini öne veya arkaya devirmeyi deneyebilirsiniz. Bazı durumlarda, tıkanıklığın filtrenin vidalarını açması için yeterince değişebilir. Zarar görmesini önlemek için filtreyi dikkatlice sökün.

Filtreyi uzun süre temizlemediyseniz, üzerinde toplayan saç, kabarıklık, yıkama tozu vb. Sebeplerden dolayı sıkışmış olabilir. Filtrenin tıkalı olmadığından eminseniz, pamuklu bez veya eldiven kullanmayı deneyin ve çözmeyi deneyin. Daha fazla kuvvet uygulamak istiyorsanız, bir çift pense kullanmayı deneyebilirsiniz, ancak çok dikkatli olabilirsiniz. Kapağı kırmak mümkündür, bunu kendi sorumluluğunuzdadır yapın ve aşırı güç kullanmayın. 

Makineyi boşalttıktan sonra filtreyi çıkarın.

Bosch çamaşır makinesi filtresi Bosch makine filtresi Filtreyi iyice yıkayın; tüyleri, saçları, ipleri ya da üzerinde bulabileceğiniz başka herhangi bir şeyi telefondan çıkarın. Filtrenin bulunduğu boşluğu da temizlediğinizden emin olun. Makineyi döndürün ve düzgün çalışıp çalışmadığını görün.

Su Tahliye Boşaltma hortumundaki tıkanıklık

Filtreyi temizlediyseniz ve çamaşır makinesi hala E18 hata kodunu gösteriyorsa, bir sonraki işlem, biraz çalışma gerektirebileceği halde, boşaltma hortumunu tıkanıklık açısından kontrol etmek olacaktır.

Bosch çamaşır makinesi boşaltma hortumu

Boşaltma hortumu çamaşır makinesini evdeki boşaltma kanallarına bağlar. Hortumu çıkarmanız ve bloke olup olmadığını kontrol etmeniz gerekir. Havanın düzgün aktığını kontrol etmek için bir kablo takarak veya hortumla üflenmeyi deneyin. Engel kaldırdıysanız, makineyi döndürün ve düzgün çalışıp çalışmadığını görün. Olası olmayan bir durumda, tıkanıklığınızı gidermeye çalışırken boşaltma hortumunuza zarar verip Amazon’dan bir yedek alabilirsiniz .

Pompa Tahliye sorunu

Hortumda tıkanma yoksa veya çıkardıysanız, ancak hala E18 hata kodunu alıyorsanız ve makine boşalmıyorsa, sorun pompa olabilir. Filtreyi alın, makineyi döndürün ve filtreyi dışarı çekerek pompa çarkının dönüp dönmediğini kontrol edin.

Bosch çamaşır makinesi pompaları  İki tip çamaşır makinesi pompası, belirgin çarklar ile Yıkama programı bittiğinde ve pervaneler dönmediyse, pompanın arızalı olması mümkündür. Makineniz garanti kapsamında değilse ve pompayı kendi başınıza değiştirmek isterseniz,  Bosch yıkayıcı drenaj pompalarının iyi bir şekilde seçilmesi için sitemizin yedek parça kategorisini  ziyaret edebilirsiniz . Çamaşır makineniz garanti kapsamında ise, kendi kendinize değiştirmeyi önermiyoruz.

Pompa çalışıyorken veya pompa çalışmıyorken ve çamaşır makinesinin hala garanti kapsamındaysa, bölgenizdeki Bosch tamirhanesine başvurun ve tavsiye / onarım talep etmenizi öneririz.

Bosch çamaşır makinesi onarım talimatlarını kullanışlı buluyorsanız, lütfen bize bildirin . Web sitesini nasıl geliştirebileceğimiz konusunda önerileriniz varsa, lütfen bizimle iletişime geçin .

Hakkında Uzman

Göz Atabilirsiniz

Fırınımın kapısı neden kapanmıyor ?

Fırınımın kapısı neden kapanmıyor ? Fırının kapanması zor mu, imkansız mı? Fırın kapısı kapanmıyor? Fırınımın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi